Будуємо погріб на дачі: послідовна інструкція по зведенню льоху своїми руками

Як побудувати погріб (льох) своїми руками - покрокова інструкція з фото


Як побудувати погріб своїми руками

 

Будуємо погріб на дачі: послідовна інструкція по зведенню льоху своїми руками

 

Погріб — це місце, де ми зберігаємо свої продукти, такі як соління, урожай з городніх грядок і багато іншого. На всіх присадибних ділянках, а так само на дачі погріб є просто необхідністю. У погрібах зберігається велика частина картоплі. Тому його потрібно будувати таким чином, щоб картопля не замерзла у холодну зиму, але в той же час, щоб там було прохолодно.

Багато хто задається питанням: «Як побудувати погріб своїми руками?». Збудувати його нескладно, проте потрібно знати деякі речі. Правильно зроблений погріб, може конкурувати навіть з холодильниками. У цій статті хотілося б повідати читачеві про те, як правильно побудувати погріб своїми руками.

Єдина серйозна проблема, з якою Ви можете зіткнутися — це високі ґрунтові води. Про це йтиметься трохи нижче.

Найкращий погріб — це той, який тримає постійну температуру повітря — і взимку і влітку. Тому льох розташовується під землею, так як шар ґрунту забезпечує інерційність температур. Тільки уявіть, як важко заморозити землю на шар в 1 метр. А льох розташовується ще глибше.

Зазвичай погріб роблять під час будівництва будинку. Але цим можна знехтувати і зробити його вже після будівництва. Тільки потрібно переконатися в тому, що це не послабить фундамент будинку.

Будують погріб лише за умов позитивної температури повітря і в той час, коли ґрунтові води знаходяться на мінімальній позначці. Ґрунтові води дуже ускладнюють процес будівництва та експлуатації. Якщо у Вас ділянка знаходиться на піднесеній частині землі, то ґрунтові води Вам анітрохи не страшні. Якщо ж ґрунтові води проходять близько до поверхні, то доведеться робити ізоляцію від них. На це є кілька способів. Наприклад, можна зробити монтажні шви.

Читайте також: Як побудувати погріб в гаражі своїми руками

Під час будівництва погребу своїми руками, необхідно заздалегідь продумати вентиляцію. Вона потрібно для того, щоб в погребі не накопичувалася зайва волога.

Можна зробити погріб і за межами дому. Перед будівництвом за межами будинку, визначиться з конструкцією льоху. Найкраще робити погріб у вигляді землянки.

 

 

Будівництво погребу в будинку своїми руками

Для початку потрібно визначитися з габаритами. Стандартний погреб має такі розміри — 2 метри у висоту, 3 метри завширшки і 2-2,5-3 метра в довжину. Робити льох будемо із залізобетону.

Яма для погребу

Яма для погребу

Покрокова інструкція:

  1. Викопуємо яму потрібних габаритів, з урахуванням того, що товщина стін приблизно дорівнює 20 сантиметрів, а товщина підлогової плити — 15 сантиметрів. При копанні ями, не слід вивозити всю землю, так як невелика частина вам ще знадобиться, щоб закопати підлогову плиту.
  2. Підлогу майбутньої льоху добре розрівняйте і засипте щебенем, шаром в 10-15 сантиметрів. Потім слід 5 сантиметровий шар річкового піску. Добре все утрамбуйте.
  3. По всьому периметру стін потрібно встановити прути товстої арматури на деякій відстані від стіни. На підлогу лягає арматурна сітка і заливається бетоном підлогу.
  4. Після того, як трохи підсохне (3-4 дні), потрібно зробити армування самих стін на стрижнях, які ми вже встановили.
  5. Робиться опалубка. Для неї використовуються дошки 30-35 міліметрів. Опалубка повинна бути дуже міцною, щоб витримати тиск бетону.
  6. Після того, як опалубка готова — заливають стіни. Заливати слід за один раз. Коли буде сохнути бетон, його слід періодично поливати водою. В іншому випадку, утворюється багато мікротріщин, які з часом стануть більшими.
  7. Коли застигне бетон, на стіни потрібно покласти бетонну плету. Верх льоху так само можна перекрити за допомогою залізничних шпал.
  8. Зверху погріб трохи засипають землею.

Усередині залишається тільки зробити полиці і ящики для зберігання овочів і різних солінь.

Льох у вигляді землянки — етапи будівництва

Для будівлі такого погребу Вам потрібно викопати яму такого розміру, яка Вам потрібна. Залийте фундамент і обробіть стіни цеглою.

Потім робиться підлога. Краще всього використовувати для цих цілей соснові дошки. Перекриття верху льоху здійснюється за допомогою шпал.

Після цього навколо самого погребу потрібно зробити невеликий сарайчик — землянку. Можна зробити невеликий дерев’яний сарайчик — з дощок або зрубу, або ж з цегли.

Як зробити льох своїми руками на дачі — покрокова інструкція з фото

Погріб фото

Яма для погребу фото

погріб на дачі своїми руками

Сподіваємося, Вам стало зрозуміло, як побудувати погріб для дачі своїми руками! Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і у Вас буде гаразд не тільки Ваш город але й дача!

Будівництво погребу своїми руками

Читайте також:

 

Будуємо погріб на дачі: послідовна інструкція по зведенню льоху своїми руками