Який покривний матеріал можна використовувати взимку для рослин?
Укриття рослин на зиму - які рослини і коли вкривати


Перед тим, як розглянути види і способи укриття рослинності на зиму, потрібно уточнити для чого проводиться ця робота. Справа в тому, що на дачних ділянках вирощують не тільки овочі, а й інші культури, які споконвіку росли на території країни. Зараз, завдяки роботі сучасних селекціонерів, городи повні культурами, які раніше росли тільки в кліматично сприятливих територіях. І хоча подібні рослини непогано прижилися тут, сувору українську зиму пережити їм складніше і вони вимагають додаткового догляду. Покривний матеріал на зиму для рослин допомагає таким культурам пережити холоди і знову ожити ранньою весною.

Покривний матеріал на зиму для рослин
Покривний матеріал — який використовувати?
Від чого залежить стійкість рослин до холодів? Від дотримання наступних правил:
- Саджанці, які росли в більш теплих країнах, як правило, починають страждати вже тоді, коли температура повітря опускається нижче 25 градусів по Цельсію.
- Морози, що довго тримаються, згубно впливають на кореневу систему рослини.
- Восени і навесні, коли заморозки змінюються збільшенням температури, рослини часто страждають.
- Якщо літо було холодним, культури не встигають повністю визріти до осені, і, як наслідок, виявляються не готові до настання зими.
- Якщо восени, коли в рослини потрапляють речовини, що містять азот, то в цьому випадку, рослина не засинає на зиму.
Якщо городник допускає одну або дві з помилок, описаних вище, рослина може не пережити зиму. Саме тому доцільно використовувати в зимовий період покривні матеріали для рослин, яких на сьогодні розробили дуже багато.
Який матеріал найкраще використовувати для покрівлі рослин взимку
Для укриття рослин на зиму можна використовувати кілька варіантів:
Природний:
— хвойні гілки: відмінно зберігають тепло і захищають рослини від снігу. До того ж, хвоя створює відмінну вентиляцію і не пропускає занадто яскраві сонячні промені навесні.
— мульча: продається в квіткових магазинах, нею присипають коріння рослин, що зберігає їх від впливу низьких температур. Підходить для укриття невисоких рослин, але при сильних морозах вони можуть і промерзнути.
Читайте також: Як зробити парник своїми руками з агроволокна
— перегній: це перемішані між собою листя і трава. Але є важливий мінус: в ньому живуть бактерії і шкідники, через вплив яких рослина може дуже сильно постраждати.
— опале листя: добре захищає від перших морозів, коли воно перепріває, то віддає в ґрунт масу корисних речовин. У нього є тільки один мінус — в холод в ньому можуть оселитися миші, які здатні пошкодити кореневу систему рослин.
Промисловий:
— лутрасил: штучне покриття, яким закривають як ґрунт, так і збиту з дощок раму навколо рослини. Такий вид накриття має істотний недолік — під ним немає ніякого руху повітря, тому всередині може виникнути занадто висока температура, коли на вулиці потеплішає.
— крафт-папір: має досить високу щільність, завдяки якій відмінно вкриває і зберігає рослини взимку.
— мішковина: це жорстка за своїм складом тканина, її можна сміливо вкопати в землю, вона не віддасть ґрунту ніяких шкідливих речовин, тому що не містить їх. Нею обв’язують молоді деревця, вкривають кущі троянд. Її недолік полягає в тому, що вона вбирає вологу, через що всередині швидко розвиваються процеси гниття, а при настанні морозу вона набуває вигляду твердої броні.
З перерахованого вище можна зробити висновок, що жоден покривний матеріал не дає ідеального захисту для рослин в період зимових холодів. Погода може бути нестійкою, потепління змінюватися різким похолоданням. Тут навіть самий інноваційний матеріал може не впоратися з покладеними на нього функціями.
Тому, для того, щоб зберегти рослини взимку, потрібно важливо не тільки використовувати покривний матеріал на зиму для рослин, але і своєчасно за ними доглядати: правильно висаджувати, регулярно удобрювати, проводити профілактичні роботи по боротьбі з шкідниками та збудниками хвороб.
Відео: Укриття рослин на зиму, коли і як укривати
На цьому наша стаття «покривний матеріал можна використовувати взимку для рослин» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у правильному зберіганні рослин на городі взимку. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику город-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про город та догляд за ним. Дякуємо за увагу і до нових зустрічей.