Який покривний матеріал можна використовувати взимку для рослин?

Укриття рослин на зиму - які рослини і коли вкривати


Який покривний матеріал можна використовувати взимку для рослин

 

Який покривний матеріал можна використовувати взимку для рослин?

 

Перед тим, як розглянути види і способи укриття рослинності на зиму, потрібно уточнити для чого проводиться ця робота. Справа в тому, що на дачних ділянках вирощують не тільки овочі, а й інші культури, які споконвіку росли на території країни. Зараз, завдяки роботі сучасних селекціонерів, городи повні культурами, які раніше росли тільки в кліматично сприятливих територіях. І хоча подібні рослини непогано прижилися тут, сувору українську зиму пережити їм складніше і вони вимагають додаткового догляду. Покривний матеріал на зиму для рослин допомагає таким культурам пережити холоди і знову ожити ранньою весною.

Покривний матеріал на зиму для рослин

Покривний матеріал на зиму для рослин

Покривний матеріал — який використовувати?

Від чого залежить стійкість рослин до холодів? Від дотримання наступних правил:

  1. Саджанці, які росли в більш теплих країнах, як правило, починають страждати вже тоді, коли температура повітря опускається нижче 25 градусів по Цельсію.
  2. Морози, що довго тримаються, згубно впливають на кореневу систему рослини.
  3. Восени і навесні, коли заморозки змінюються збільшенням температури, рослини часто страждають.
  4. Якщо літо було холодним, культури не встигають повністю визріти до осені, і, як наслідок, виявляються не готові до настання зими.
  5. Якщо восени, коли в рослини потрапляють речовини, що містять азот, то в цьому випадку, рослина не засинає на зиму.

Який покривний матеріал використовувати

Якщо городник допускає одну або дві з помилок, описаних вище, рослина може не пережити зиму. Саме тому доцільно використовувати в зимовий період покривні матеріали для рослин, яких на сьогодні розробили дуже багато.

 

 

Який матеріал найкраще використовувати

Який матеріал найкраще використовувати для покрівлі рослин взимку

Для укриття рослин на зиму можна використовувати кілька варіантів:

Природний:

хвойні гілки: відмінно зберігають тепло і захищають рослини від снігу. До того ж, хвоя створює відмінну вентиляцію і не пропускає занадто яскраві сонячні промені навесні.

мульча: продається в квіткових магазинах, нею присипають коріння рослин, що зберігає їх від впливу низьких температур. Підходить для укриття невисоких рослин, але при сильних морозах вони можуть і промерзнути.

Читайте також: Як зробити парник своїми руками з агроволокна

перегній: це перемішані між собою листя і трава. Але є важливий мінус: в ньому живуть бактерії і шкідники, через вплив яких рослина може дуже сильно постраждати.

опале листя: добре захищає від перших морозів, коли воно перепріває, то віддає в ґрунт масу корисних речовин. У нього є тільки один мінус — в холод в ньому можуть оселитися миші, які здатні пошкодити кореневу систему рослин.

Природний покривний матеріал

Промисловий:

лутрасил: штучне покриття, яким закривають як ґрунт, так і збиту з дощок раму навколо рослини. Такий вид накриття має істотний недолік — під ним немає ніякого руху повітря, тому всередині може виникнути занадто висока температура, коли на вулиці потеплішає.

крафт-папір: має досить високу щільність, завдяки якій відмінно вкриває і зберігає рослини взимку.

мішковина: це жорстка за своїм складом тканина, її можна сміливо вкопати в землю, вона не віддасть ґрунту ніяких шкідливих речовин, тому що не містить їх. Нею обв’язують молоді деревця, вкривають кущі троянд. Її недолік полягає в тому, що вона вбирає вологу, через що всередині швидко розвиваються процеси гниття, а при настанні морозу вона набуває вигляду твердої броні.

Промисловий покривний матеріал

З перерахованого вище можна зробити висновок, що жоден покривний матеріал не дає ідеального захисту для рослин в період зимових холодів. Погода може бути нестійкою, потепління змінюватися різким похолоданням. Тут навіть самий інноваційний матеріал може не впоратися з покладеними на нього функціями.

Штучний покривний матеріал для рослин на городі

Тому, для того, щоб зберегти рослини взимку, потрібно важливо не тільки використовувати покривний матеріал на зиму для рослин, але і своєчасно за ними доглядати: правильно висаджувати, регулярно удобрювати, проводити профілактичні роботи по боротьбі з шкідниками та збудниками хвороб.

чим укривати рослини взимку на городі

Відео: Укриття рослин на зиму, коли і як укривати

На цьому наша стаття «покривний матеріал можна використовувати взимку для рослин» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у правильному зберіганні рослин на городі взимку. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику город-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про город та догляд за ним. Дякуємо за увагу і до нових зустрічей.

 

Який покривний матеріал можна використовувати взимку для рослин?