Вирощування полуниці «королева Єлизавета» на дачі

Як виростити та доглядати за клубникою «королева Єлизавета»


Полуниця «королева Єлизавета» - як виростити

 

Вирощування полуниці «королева Єлизавета» на дачі

 

«Королева Єлизавета» — сорт полуниці, який дозволяє з легкістю отримати відмінний урожай ароматної ягоди, не витрачаючи на це надто багато зусиль. Завдяки нескладному догляду та швидкої адаптації, рослина прекрасно пристосовується до нових умов і подарує смачні, соковиті, ароматні ягоди. Полуниця «королева Єлизавета», опис сорту якої буде приводитися в цій статті, — рослина, яку зможе виростити будь-який дачник.

Полуниця «королева Єлизавета» опис сорту

           Полуниця «королева Єлизавета»

Полуниця «королева Єлизавета» — як виростити?

Полуниця «королева Єлизавета» стійка до змін погоди. Вона прекрасно переносить занадто сильну спеку і заморозки. Відрізняється хорошим ростом і розвитком на ґрунтах з будь-яким складом. Ягоди мають великий розмір, яскраво червоний відтінок, глянсову поверхню і прекрасний смак меду. З куща середнього розміру можна отримати до двох кілограмів ягід відмінної якості. Середня вага однієї ягоди дорівнює п’ятдесяти грамів. Клубника цього сорту добре лежить і непогано переносить транспортування.

Вирощування полуниці «королева Єлизавета» на дачі

 

 

Правила вирощування полуниці «Королева Єлизавета»:

  1. Висаджування цієї культури допускається в будь-який період теплої пори року, головне, щоб була відсутня будь-яка ймовірність виникнення заморозків. Краще за все провести цю процедуру починаючи з середини липня і до кінця серпня. У тому випадку, якщо полуниця буде висаджена в весняний період, необхідно прибрати всі бутони, які з’явились, щоб не допустити цвітіння і дозрівання ягід. Такий прийом допоможе рослині набратися сил і в майбутньому році порадувати господарів відмінним урожаєм.
  2. Ділянка, обрана для висаджування полуниці «королева Єлизавета», повинна бути на сонячній стороні городу, по можливості якомога далі від тіні. Низьке місце не підійде, проте захист від холодних вітрів і протягів не завадить забезпечити.
  3. Хоча ця культура добре росте на будь-якому ґрунті, ідеальними будуть пісок або суглинку. Досить важливо, щоб ґрунт не був занадто пересушений або, навпаки, заболочений. Важливо, щоб ґрунтові води відстояли від поверхні землі як мінімуму на метр.
  4. Відмінно підійде для висаджування полуниці цього сорту та частина городу, де раніше росли часник, морква або огірки. А ось після лілій або троянд, полуницю висаджувати не слід.

Правила вирощування полуниці «Королева Єлизавета»

Щоб приготувати грядку для висаджування клубники «королева Єлизавета», спочатку потрібно перекопати всю землю, прибрати з неї каміння і сміття. Потім потрібно провести добриво для цієї ділянки за допомогою компосту або гною, в розрахунку приблизно десяти кілограм на один квадратний метр. Якщо ґрунт занадто кислий, можна додати на грядку трохи золи. За добу до наміченого висаджування полуниці потрібно трохи припилити грядку піском і перекопати її.

клубники «королева Єлизавета

Кущі полуниці цього сорту висаджують на відстані чверті метра від сусідів. Перед висаджуванням коріння культури вкорочують до семи-восьми сантиметрів і занурюють в глиннисто-гнойову суміш. Для висаджування полуниці досить ямок в двадцять сантиметрів глибиною. Після висаджування обов’язковий рясний полив, приблизно по одному літру води на кожен кущ. Після поливу ґрунт біля куща потрібно прим’яти і ущільнити.

Читайте також: Підживлення полуниці добривами на початку весни

Як доглядати за полуницею «королева Єлизавета»

  • Потрібно постійно підтримувати ґрунт у вологому стані. Важливо, щоб ґрунт був зволожений на глибину до п’яти сантиметрів.
  • Після кожного поливу обов’язковою є процедура з розпушування ґрунту.
  • Для підгодівлі полуниці цього сорту відмінно підійде органіка така, як гній, молочна сироватка та хліб, змішаних в рівних пропорціях.

Як доглядати за полуницею «королева Єлизавета»

Перед зимівлею полуницю потрібно грамотно підготувати. Після того, як зібраний останній врожай, потрібно провести рясний полив. Висохле листя і бур’яни необхідно прибрати. Листя, які захворіли або зів’яли, утилізуються. Навколо кожного кущика потрібно зробити земляні пагорби, а сам ґрунт прикрити торфом або соломою. Перед настанням заморозків, кущі клубники слід накрити спеціальним матеріалом.

Відео: Сорт полуниці «королева Єлизавета»

Отже, полуниця «королева Єлизавета», опис сорту якої наводився в цій статті, повинен бути обов’язковим «жителем» Вашої дачної ділянки. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Дякуємо за увагу і до нових зустрічей!

 

Вирощування полуниці «королева Єлизавета» на дачі