Помідори черрі: кращі низькорослі сорти для вирощування в Україні

5 детермінантних сортів томатів чері для вирощування у відкритому ґрунті


Помідори черрі

 

Помідори черрі: кращі низькорослі сорти для вирощування в Україні

 

Опис п’яти низькорослих сортів помідорів черрі для відкритого ґрунту

Кому не подобаються мініатюрні кругленькі помідори? Томати типу черрі викликають апетит одним своїм виглядом, як свіжозірвані, так і консервовані. Вважається, що ці сорти смачніше і ароматні багатьох інших, а концентрація звичайних, для цієї культури, корисних речовин значно вище. Цим і пояснюється стабільно висока ціна на них. Часто їх вирощують в теплиці або навіть на балконі — більшість виведених видів націлене саме на це.

Томати типу черрі викликають апетит одним своїм виглядом

Для вирощування у відкритому ґрунті підходять далеко не всі сорти цього різновиду томатів. Тому, перш ніж купувати насіння, переконайтеся, що їх можна вирощувати саме таким чином. Чому мова піде про низькорослі різновиди? Детермінантні, або обмежені в зростанні, кущі не потребують серйозної опори і кропіткого підв’язування, тому дачники їх особливо люблять. Крім цього вони мають дуже декоративний зовнішній вигляд. Правда, асортимент низькорослих сортів помідорів чері сильно обмежений.

Види найбільш урожайних сортів томатів черрі для вирощування

Якщо ви ще не маєте досвіду у вирощуванні помідорів чері, то почніть з одного з наведених нижче сортів. Догляд за ними не завдасть вам зайвого клопоту, а результат приємно здивує. Підібрані сорти не вимагають підв’язки, так як є низькорослими, і можуть стати справжньою окрасою вашої дачної ділянки. Вони відрізняються гарною врожайністю і смаковими особливостями.

Читайте також: Голландські сорти помідорів

Балконне диво — один з самих низькорослих сортів черрі

Цей томат один з самих низькорослих серед черрі — його висота не перевищує 60 см. Плоди також виділяються мініатюрністю — один з них важить в середньому 50 м. Це робить їх популярними в кулінарії, адже настільки маленькі помідори можуть стати чудовою прикрасою салатів і зимових заготівок. А ще їх, на відміну від більшості інших сортів, можна заморожувати. Урожайність балконного дива складає приблизно 2 кг з одного куща. Через компактний розмір і хорошу витривалість поганого освітлення, цей гібрид з успіхом вирощують на балконах і підвіконнях квартир. Саме з цим пов’язана його назва.

 

 

Сорт чері: балконне диво

              Балконне диво

Сорт томату Біатлон

В умовах незахищеного ґрунту даний гібрид показав себе з найкращого боку. У багатьох дачників він викликає особливу повагу через те, що віддає плоди дуже рано і у великій кількості. Так з однієї рослини при належному догляді можна зібрати більше 3 кг маленьких червоних помідорів вагою 80-90 гр. Віддача плодів дружна, відбувається на 80-90 день після сходів. Посів біатлону слід проводити в квітні, а пересадку у відкритий ґрунт здійснювати на 30-35 день. Кущ виростає близько 80 см у висоту, а для гарної врожайності на ньому варто залишити не більше трьох стебел.

Сорт "Біатлон"

З одного куща помідорів сорту «Біатлон» можна зібрати до 3 кг плодів

Томат черрі Арктика

Це ще один різновид томатів черрі, дає дуже маленькі плоди — їх вага всього 15 г. Низькорослі кущі досягають  висоту всього близько 40 см. При гарному догляді у відкритому ґрунті є можливість отримати до 10 кг з кв. м. Чудовою особливістю сорту Арктика є його невибагливість — рослина добре переносять і посуху, і перепади температурного режиму, і засоленість ґрунту. У пасинкуванні не потребує.

Сорт томатів черрі "Арктика"

Застосування мініатюрних помідорів сорту Арктика

6 пунто 7

Цей гібрид виведений не так давно, але вже встиг себе добре зарекомендувати. Він стійкий до багатьох хвороб, дуже урожайний і скоростиглий. Плоди мають правильну овальну форму і яскраво червоне забарвлення. Вони завжди відрізняються підвищеним вмістом сухих речовин, а тому підходять для цільноплідного консервування. Їх середня вага — 20 г. Кущі відрізняються великою кількістю листя, що захищає їх від сонячних опіків.

Сорт помідорів чері 6 пунто 7

                           6 пунто 7

Помідор сорту Червона Шапочка

Сорт є ранньостиглий, так як вже через 95 днів можна збирати урожай. Висота кущів зазвичай не перевищує 70 см, а середня вага плодів — 70 гр. Відмінна особливість помідор — дуже тонка шкірка. При вирощуванні у відкритому ґрунті можна зібрати близько 2 кг з куща. Червона шапочка стійка до багатьох хвороб, в тому числі до фітофторозу, а також не чутлива до короткочасних перепадів температури.

Червона Шапочка, як один із сортів помідорів черрі

                      Червона Шапочка

Помідори черрі (сорти для відкритого ґрунту, низькорослі) вирощують для створення незвичайних на вигляд салатів і консервації. Вони надзвичайно корисні і дуже смачні. Найбільше їх люблять діти. Деякі дачники, саджаючи на своїй ділянці низькорослі томати чері, переслідують в першу чергу мету декорування певної зони. Не варто відмовляти собі в задоволенні виростити красиву рослину, що дає настільки цінні плоди. На нашому сайті в рубриці вирощування помідорів багато інформації, щодо того як успішно виростити смачні помідори.

Відео: Помідори черрі — як вирощувати у відкритому ґрунті 

 

Помідори черрі: кращі низькорослі сорти для вирощування в Україні