Помідори: чому скручується листя, як з цим боротися

Чому скручуються листки у помідорів


Помідори скручується листя. Чому скручуються листя у помідорів

 

Помідори: чому скручується листя, як з цим боротися

 

Часто дачники запитують: «Чому скручуються листя у помідор?». Багато хто думає що виною цьому є хвороба або шкідники. Насправді причин скручування і викривлення листя томатів кілька. Розглянемо всі причини по порядку.

По-перше причиною скручування можуть стати зовнішні умови:

Висока температура. Часто від скручування і деформації листя страждають томати, висаджені в теплицях і парниках. При температурі вище 35 градусів листя помідор скручуються човником. слід частіше провітрювати теплиці або притіняти їх. Перевірте, якщо у вечірній і нічний час листя розгорнулося — значить причина в підвищених температурах. ще таке скручування може викликати великий перепад нічних і денних температур. Не полінуйтеся, закривайте теплиці і парники на ніч.
Надмірний полив. При надмірному поливі томати утворюють слабку, поверхневу кореневу систему. Пам’ятайте, краще полити томати рідше і рясніше.

 

 

Перегодовування азотом. У прагненні підгодувати свої помідорні рослини, деякі дачники так захоплюються, що рослини починають страждати від надлишку азоту. Сигналом цього служить скручування листя. Вилікувати томати допоможуть підгодівлі мінеральними добривами до складу яких входять калій, цинк і фосфор.

 Чому скручуються листя у помідорів

Читайте також: Боротьба з фітофторою на помідорах

Пасинкування і обрізання листя. Видалення великої кількості перерослих пасинків і прищипування можуть також викликати скручування листя у томатів. У тиждень допустимо зрізати на рослині всього 2 листи. При більш сильному обрізанні і пасинкуванні може порушитися рівновага між надземною частиною і корінням і як результат — скручування листя.

По-друге скручування листя у томатів може бути викликане вірусами або шкідниками.

  • Вірусне захворювання можна вилікувати. Професіонали радять не збирати насіння з таких хворих томатів.
  • Причиною деформації листя у помідор можуть стати шкідники — попелиця або білокрилка. Уважно розгляньте листочки томатів, особливо молоді, якщо побачите там цих «нахлібників» негайно обробіть рослини будь-яким інсектицидним препаратом (Танрек, Алатар і ін.)

Відео: Що робити, якщо у помідорів скручуються листя

Якщо Ви будете дотримуватися правильній агротехніці вирощування томатів і вчасно боротися зі шкідниками, то скручування листя помідор Вам не загрожує. Нехай ваш урожай буде більше!

 

Помідори: чому скручується листя, як з цим боротися