Садимо помідори на розсаду в 2022 році за місячним календарем в домашніх умовах

Як правильно обрати час для вирощування помідор у 2022 році


Коли садити помідори на розсаду в 2022 році за місячним календарем

 

Садимо помідори на розсаду в 2022 році за місячним календарем в домашніх умовах

 

Кожен городник повинен бути в курсі місячного календаря на поточний рік, щоб знати, коли краще садити ту або іншу культуру. Місячний календар на 2022 рік дозволить вам правильно визначити терміни, коли правильно садити помідори на розсаду в 2022 році.

Томати — це досить пізньостигла і теплолюбна культура. Тому її вирощують через розсаду. На цій сторінці ви знайдете відповідь на питання — коли садити томати на розсаду в 2022 році за місячним календарем?

Як впливає місяць на вирощування рослин?

Ще дуже давно наші предки помітили, що місяць має великий вплив на вирощування рослин. Садити помідори на розсаду в 2022 році краще всього в фазі зростаючого місяця. У цей період відбувається максимальний рух соку всередині рослини. У цей період не можна пасинкувати і прищипувати томати. Максимальна концентрація корисних речовин настає в повний місяць. В період убуваючого місяця відбувається відтік соку від стебел до коріння. У цей час не рекомендується садити помідори на розсаду. Так само не рекомендується в цей час робити прополку, підгортати і пересаджувати з одного місця на інше.

вирощування розсати томатів за місячним календарем

Коли садити помідори на розсаду в 2022 році за місячним календарем

Кожен городник повинен знати, що на постійне місце розсада томатів висаджується у віці 60-65 днів. В Україні висаджують розсаду приблизно в кінці травня – на початку червня. Відповідно, посадку насіння на розсаду необхідно виробляти приблизнов в середині березня. Раніше, ніж в першій половині березня, сіяти насіння не рекомендується, бо розсада переросте, рослини будуть слабкі і можуть бути схильними до різних захворювань.

Сприятливі дні для посадки томатів на розсаду в 2022 році.

Сприятливі дні для посадки томатів на розсаду в 2022 році в лютому:

 • 7 лютого.
 • 8 лютого.
 • 20 лютого.
 • 21 лютого.
 • 22 лютого.
 • 25 лютого.
 • 26 лютого.

 

 

Коли садити помідори на розсаду в 2022 році - фото.

Сприятливі дні для посадки томатів на розсаду в 2022 році в березні:

 • 1 березня.
 • 20 березня.
 • 21 березня.

Сприятливі дні для посадки томатів на розсаду в 2022 році в квітні:

 • 17 квітня.
 • 18 квітня.
 • 21 квітня.
 • 22 квітня.
 • 27 квітня.
 • 28 квітня.

Як правильно сіяти помідори на розсаду в 2022 році

Перед посадкою розсади помідор необхідно правильно підготувати ґрунт. Краще всього використовувати спеціальний покупний ґрунт –  в ньому міститься дуже хороший мінеральний склад для зростання рослин. Однак доцільніше всього буде змішати спеціальний ґрунт зі звичайною землею з городу в пропорції 1: 1.

Якщо немає можливості купити грунт в магазині, то нічого страшного — можна використовувати звичайну землю.

Грунт перед посадкою повинен гарненько прогрітися. Як правило, у городників земля зберігатися в сараї або на балконі, тому її слід занести в будинок і поставити близько до опалювальних приладів, за 3-5 днів до посадки розсади.

В першу чергу землю необхідно позбавити від шкідливих організмів. Для цього грунт слід полити слабким (рожевим) розчином марганцівки. Потім потрібно, щоб земля відстоялася 1-2 дні.

Через 2 дні в городню землю додаємо покупний грунт в пропорції 1:1. Для хорошого зростання томатів слід додати отриманий грунт деревного попелу. Попіл — це дуже хорошеджерело калію, додати його слід в пропорції 1: 20.

Отриманий грунт необхідно ретельно перемішати, щоб він мав однорідну консистенцію.

При посадці розсади томатів потрібно обрати ємності для посадки. Тут немає нічого складного. Садити томати можна в найрізноманітніші ємності.

Відео: Коли та як сіяти насіння томатів (помідорів) у 2022 році за місячним календарем

Садити можна в великі місткості для декількох рослин. У такі ємності садять багато насіння і, коли томати виростуть до певного розміру, їх необхідно буде пікірувати в окремі горщики. Можна садити помідори відразу в окремі горщики, тоді не буде необхідності в пікіровці.

Агротехніка посадки розсади томатів не складна. В першу чергу в обрані ємності необхідно насипати дренаж. Він потрібен для кращого повітрообміну.  Як дренаж можна використовувати яєчну шкаралупу або різні дрібні камінці.

Після цього насипаємо заздалегідь підготовлений грунт. Насипати слід так, щоб земля трохи не торкалася верхніх країв ємності. Потім грунт необхідно рясно полити теплою водою.

Радимо прочитати: Коли сіяти насіння томатів, перцю, баклажанів на розсаду

Садити томати рекомендується на глибину 1-2 сантиметри. Зручніше всього попередньо зробити отвори в землі за допомогою довгастого предмета на потрібну глибину.

Поклавши в ямки підготовлене насіння, закопуємо його і ще раз поливаємо за допомогою розпилювача.

Іноді трапляється так, що при сходах томатів, на перших листочках залишається їх насіння. Це дуже негативно позначається на зростанні рослин. Щоб не допустити цього після посадки, грунт рекомендується посипати річковим піском шаром 1-3 міліметри, тоді цього не трапитися.

Правильна посадка розсади томатів приведе до швидких сходів і хорошого  подальшого зростання. Зазвичай помідори сходять на 5-7 день після посадки.

Як правильно сіяти томати на розсаду в 2022 році

На цьому наша стаття «Коли садити помідори в 2022 році за місячним календарем» підійшла до кінця. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ви отримаєте хороший урожай. Ще більше корисних порад для свого городу ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Садимо помідори на розсаду в 2022 році за місячним календарем в домашніх умовах