Попелиця на розсаді: чим небезпечна і як боротися із шкідником та чим обробити

На розсаду напала тля, що робити, та як з нею боротися


Попелиця на розсаді: чим небезпечна і як боротися

 

Попелиця на розсаді: чим небезпечна і як боротися із шкідником та чим обробити

 

Крихітна тля здатна завдати великої шкоди рослинам, якщо вчасно не вжити заходів. Особливо небезпечна її поява на розсаді. Адже комаха відрізняється відмінним апетитом і великою плодючістю. До того ж вона ще й рознощик небезпечних інфекцій.

Помітити присутність попелиці на розсаді нескладно, тому що вона зазвичай скупчується на стеблах у підстав листя або на тильній стороні листових пластин. Комаха висмоктує сік з молодої зелені, в результаті листя розсади знебарвлюється і скручується.

Шкода і небезпека попелиці на розсаді

Така мініатюрна комаха, як тля (довжина тільця дорослої особини не більше 1 мм, а німфи ще менше) завдає значної шкоди рослинам. В першу чергу вона сприяє ослабленню їх імунітету і втраті життєвих сил. У виснаженій культурі зменшується зелена маса, можуть з’являтися патологічні утворення (галли) і деформоване листя.

Шкода і небезпека попелиці на розсаді фото.

При сильному зараженні у рослин може повністю опасти листя, що в підсумку призведе до всихання. Шкоди завдає, як сама комаха, так і виділяєма нею «медяна роса», яка є добрим середовищем для розмноження безлічих інфекцій, в тому числі і сажистого грибка. Тоді на листках з’являється характерний чорний наліт.

Пошкоджена попелицею розсада вже не зможе нормально розвиватися і дати хороший урожай. Великі ж колонії шкідника можуть повністю знищити молоді рослини.

А з огляду на велику плодючість комахи (за сезон можуть дати до 16 поколінь) і можливість появи в одному виводку безкрилих і крилатих дорослих попелиць, загрозу вони становить неабияку.

Як позбутися від попелиці на розсаді народними засобами

Поява попелиці — це лихо для розсади. Тому так важливо помітити зараження на початковій стадії. Регулярні огляди молодих рослин допоможуть виявити шкідника, поки він не встиг розмножитися. Невелику кількість комах можна прибрати вручну, а рослини обробити розчином господарського мила (25-30 г на 1 л води).

 

 

Капронова кислота, яка міститься в милі, здатна погубити до 90% попелиці на розсаді. До того ж комахи приклеюються до мильного розчину і не можуть рухатися. Прискорити їх загибель допоможе і включення в робочий склад додаткових агресивних компонентів: тютюну, рослинного масла або соди.

Як позбутися від попелиці народними засобами на розсаді

Так, рослинне масло в складі розчину дозволяє йому довше залишатися на рослині. Новоутворена захисна плівка не дає шкідникам висмоктувати з нього сік. Щоб приготувати цей засіб, потрібно перемішати ½ склянки рослинного масла з ½ склянки мильної стружки і розбавити цю суміш 5 л теплої води, до повного розчинення мила.

Не любить попелиця і сильні запахи, тому додавання в мильний розчин тютюну підсилює його ефект. Насипте в ємність з готовим мильним складом 100 г подрібненого на порох тютюну і добре перемішайте. Можна ще для вірності додати кілька стручків пекучого перцю.

Використовують проти шкідника і мильний розчин з содою. В 1 л окропу розчиніть стружку з чверті шматка господарського мила і 1 ст.л. соди. Цей склад розведіть в 9 л холодної води і добре розмішайте. Однак мильний розчин не завжди може допомогти, тому що тля нерідко ховається в скрученому листі, всередину яких суміш не надходить. Спробуйте і інші народні засоби в боротьбі зі шкідником.

Як боротися з попелицею за допомогою препаратів

Препарати від попелиці

При сильному зараженні розсади попелиць, коли народні засоби не допомагають, проти шкідника доведеться використовувати інсектициди. Але не всі з препаратів, які успішно борються з цією комахою, можна використовувати в домашніх умовах.

Обробити розсаду можна розчинами таких інсектицидів, як Фитоверм (8 мл на 1 л води), Інта-Вир (1 табл. На відро води) і Кінмікс (2 мл на 0,5 відра води).

В нашій статті ми будемо говорити про те, як зробити так, щоб боротьба з шкідниками рослин народними засобами не була постійною турботою і мукою, а принесла користь і результат.  Ми хочемо отримати екологічно чистий, здоровий урожай зі своїх ділянок, тому в першу чергу будемо використовувати в боротьбі народні засоби, які не є небезпечними для нашого здоров’я.

Заходи профілактики появи попелиці на розсаді

Заходи профілактики появи попелиці на розсаді фото.

Щоб не допустити появи попелиці на розсаді, перед її посадкою потрібно провести профілактичні обробки кімнатних рослин і підвіконь Фітоверма (2 мл на 1 л води), а також знезаразити грунт і контейнери. Уникнути швидкого поширення шкідника допоможуть регулярні огляди рослин і створення для сіянців оптимальних умов для розвитку: температури, поливу та розташування.

Так, необхідно підтримувати денну температуру на рівні 20-25 ° С, а нічну — 16-20 ° С. Полив повинен бути регулярним і тільки відстояною водою кімнатної температури. Розташовувати ж контейнери з розсадою потрібно на відстані один від одного, щоб листя рослин не стикалися. Можна також повісити липкі пастки для комах, які зловлять всіх непрошених гостей, в тому числі і літаючих попелиць.

Відео: Сода — безпечний та надійний засіб від попелиці 

Як бачимо, боротися з тлею на розсаді непросто, але можливо. Проте краще не допускати її появи. Ще більше цікавої та корисної інформації про хвороби та шкідників ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Попелиця на розсаді: чим небезпечна і як боротися із шкідником та чим обробити