Попелиця на яблуні: Чим обробити дерева від попелиці

Методи боротьби з попелицею в домашніх умовах


Попелиця на яблуні-як боротися з червоноголовою тльою Попелиця на яблуні-як боротися з червоноголовою тльою

 

 

Попелиця на яблуні — як боротися

Багато хто задається питанням: як позбутися від попелиці на яблуні? Є дуже багато способів боротьби з таким шкідником, як тля. Сьогодні я Вам розповім, що таке попелиця, і як з нею боротися. Вона буває буро-жовтого або жовто-зеленого кольору; хвостик і трубочки — чорного кольору; груди, голова, ноги і вусики — темного кольору; крила мають прозорість з коричневим відтінком. Розмір тулуба досягає до 3 міліметрів.

Попелиця зазвичай вражає не тільки листочки, а й молоді пагони яблунь. Також вона вражає листя бузку, сливи, ківі і хурми. Харчується соком, який міститься в листі, висмоктуючи все до останньої краплі. Після цього листя починає скручуватися і засихати. Яйця, які відклала попелиця, зимують в основному біля пучок. Коли приходить весна з яєць починають з’являтися личинки. Тільки уявіть, що одна самка попелиці може дати до 17 разів своє потомство. В саду, вона охоплює велику кількість території. Як це выдбуваэться? У цьому допомагають крилаті самки, вони переміщують тлю, захоплюючи більше землі. Її ворогами вважаються: златоглазки, сонечка, жуки-наїзники і мухи-журчалки.

 

 

Попелиця червоноголова

Червоноголову тлю можна розпізнати по червонуватому здутті і скручуванні листя. Яйця такої попелиці зимують під корою дерев. З’являються личинки в травні місяці і присмоктуються до листя, тим самим утворюючи червоні горбки на листках. Через 6-7 днів листя на яблуні починають скручуватися, а личинки харчуючись соком, перетворюються на самку. В кінці місяця личинки можуть вже приносити потомство. Попелиця перебирається на інші дерева, також за допомогою крилатої самки.

Методи боротьби з попелицею

Для того, щоб боротися з попелицею необхідно враховувати деякі здібності її розвитку. Не слід відкладати обробку дерев на тривалий період. Обробку слід робити, коли починають розпускатися бруньки — це вважається найефективнішим способом. Приблизно через місяць обробку необхідно повторити.

Для того щоб захистити яблуню від попелиці, можна застосувати нітрофен. Його можна застосовувати навесні, коли удобрюємо яблуню. Крім того, обробляти потрібно не тільки саме дерево і листя, але також необхідно обприскувати крону дерев і землю навколо. Нітрофен розводять 200 грам на одне відро води.

Також можна застосувати при боротьбі з попелицею, тютюновий настій. Для цього потрібно 250 грам махорки або тютюну настояти в 6 літрах води, приблизно 2-3 дні. Далі настій слід процідити і додати ще 6 літрів води. Ще в нього необхідно додати півбруска господарського мила. Цей розчин слід добре розмішати, щоб мило розчинилося. Настій готовий і можна обприскувати.

Методи боротьби з попелицею

Садівники, у яких вже є досвід, радять використовувати як обробку проти попелиці — золу. Її можна застосовувати в якості добрива для вирощування картоплі і перцю. Беремо приблизно 2 склянки золи і розводимо на відро води. При цьому додаємо півбруска господарського мила, щоб розчин краще прилипав. Далі все перемішуємо і даємо один день настоятися. Листя потрібно обприскувати так, щоб розчин був на іншій стороні листя. Якщо будете дотримуватися цих порад, Ви врятуєте не тільки яблуню, але також численний урожай, який буде радувати вас цілий рік.

Попелиця на яблуні, як з нею боротися відео

На цьому наша стаття «Попелиця на яблуні — як боротися з червоноголовою тльою» підійшла до кінця, сподіваємося, вона зможе допомогти Вам у вашій Боротьбі за ​​врожай яблук, до нових зустрічей! Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику унікальні поради садоводу.

Читайте також:

 

Попелиця на яблуні: Чим обробити дерева від попелиці