Попелиця на смородині — що робити?

Методи позбавлення від шкідників на смородині


Попелиця на смородині

 

Попелиця на смородині - що робити?

 

Практично на кожній дачній ділянці посаджені кущі смородини, не тільки чорної, але і білої, і червоної. Її ягоди не тільки смачні ласощі, але ще і корисний профілактичний і лікувальний засіб. У плодах смородини міститься велика кількість вітаміну С. У народній медицині, крім плодів, використовуються і листя, і молоді гілочки. Зі свіжих листочків і гілочок можна заварити на дачі дуже смачний чай.

Попелиця на смородині: прості та ефективні народні засоби боротьби з шкідником

Часто, ранньою весною, посадки смородини піддаються нападу попелиці. З її появою на чорній смородині, листочки скручуються в трубочку, а якщо тля поселилася на кущах червоної і білої смородини, то на листочках з’являються здуття (галли) червонуватого кольору. Найчастіше, шкідники селяться на молодих пагонах, що призводить до їх усихання і зниження врожаю. Попелиця на смородині — як позбутися? Відповідь на це питання буде обговорюватися в цій статті.

Попелиця на смородині - як позбутися?

                       Попелиця на смородині

Попелиця на смородині: як боротися

Попелиця на смородині: як боротися

Особливо небезпечна попелиця на смородині для молодих рослин, так як вражений молодий кущик незабаром гине. Практично завжди, супутниками попелиці є мурахи, які харчуються соком, який виділяється нею. Тому боротьба з попелицею на смородині, буде марною, якщо не виводити мурах.

боротьба з попелицею на смородині

Способи, що запобігають появі попелиці:

 

 

  • Ранньою весною, коли вже з’явилися перші проталини, але кущі та дерева ще сплять, як профілактичний засіб використовують парування окропом. Обов’язково потрібно переконатися, що нирки ще не набрякли. Кущі смородини поливають окропом з лійки, з розрахунку 5-10 літрів води на один кущ. Полив окропом допоможе захистити смородину не тільки від появи попелиці, але і від почкового кліща і від борошнистої роси. Процес поливу окропом досить трудомісткий (великий обсяг нагріву води і велика кількість рідини на один кущ), тому доцільно застосовувати його в тому випадку, якщо посаджено кілька кущиків смородини.

Читайте також: Що робити якщо з’явилася тля на смородині

  • У момент набрякання бруньок і їх розкриття можна проводити обкурювання кущів смородини, наприклад, шматком підпаленої автопокришки, яка поміщається під кожен кущ. Можна застосувати обкурювання тютюном, але для цього потрібен димар бджоляра.

Способи, що запобігають появі попелиці

Тля на смородині: народні методи боротьби

Найбільш дієвими методами боротьби з попелицею є обприскування кущів смородини різними препаратами, при цьому треба постаратися, щоб розчин потрапив на нижню сторону листя:

  1. Цибулевий настій, який готується з 100 грамів цибулі і 200 грам цибулиння, залитих відром води. Його необхідно настояти протягом п’яти днів, потім його проціджують і тричі обробляють кущі з інтервалом в 7 днів. Настій допомагає впоратися як з попелицею, так і кліщем, листовійкою і колорадським жуком.
  2. Добре допомагає перемогти тлю, суміш з тютюну і деревної золи, взятих по 400 грам, на відро води.
  3. Для знищення попелиці, можна застосувати розчин кальцинованої соди (одна столова ложка на літр води) або деревної золи (стакан золи на 10 літрів води). У приготований розчин, потрібно додати натерте господарське або рідке мило, порошок, для більш міцного прилипання розчину до листів.
  4. Навесні можна обмотати гілки кущів липкою стрічкою (наприклад, двосторонній скотч) або обмазати клеєм, який дуже довго не висихає. Такий пояс завадить мурашкам затягувати личинки попелиці на верхні гілки.
  5. Не втрачає своєї актуальності, і побілка ранньою весною кущів смородини розчином вапна.

методи боротьби з попелицею

Деякі садівники воліють обробляти смородину хімічними препаратами. До них відносяться «фуфано», «Карбофос», «Кондіфор», «БІ-2». Обробка отрутохімікатами, перший раз проводиться до розпускання бруньок, потім після того, як розпуститься листя, але не пізніше, ніж за місяць до збору ягід.

обробляти смородину хімічними препаратами

Отже, тепер ви знаєте, як позбутися попелиці на смородині. Для того щоб перешкодити появі і розмноженню шкідників, не варто забувати про регулярне прополювання ділянки під кущами, розпушування ґрунту (щоб не заводилися мурахи). Навесні необхідно обрізати хворі і сухі гілки. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Бережіть свій сад, дорогі наші читачі!

Відео: Обробка кущів смородини від попелиці ранньою весною

 

Попелиця на смородині - що робити?