Породи Качок: Фото

Існуючі породи качок їх характеристики


Качки.Породи Качок: М'ясні породи качок,м'ясо-яєчні,яєчні.Фото

 

Породи Качок: Фото

 

У будь-якому приватному господарстві є пташиний двір, на якому мешкають кури. Але багато хто вважає, що м’ясо курей стало повсякденним, а ось м’ясо качки вважається делікатесом. Практично кожен фермер намагається виростити своїх домашніх качок. Правильно зробивши вибір на розведенні тієї чи іншої породи качок можна дуже добре забезпечити свій стіл смачним м’ясом, а також дуже добре заробляти на їх продажах. Качки досить поширені в сільських господарствах. Головним фактором в розведенні качок є вибір породи. Існує кілька різновидів качок, про які Ви дізнаєтеся пізніше, а також про особливості кожної породи і особливостях виведення цих птахів.

У сільському господарстві існує три види качок: М’ясні породи — ці породи відрізняються від інших швидким набором своєї маси. М’ясо-яєчні породи — ці породи характеризуються непоганою яйценосністю і набором маси тіла. Яєчні породи — ці породи відрізняються від інших високою яйценосністю. Які породи качок відносяться до м’ясних?

Пекінська порода качок

Пекінська качка вважається кращою з м’ясної породи качок. Вивели цю породу китайці близько 300 років тому на заході Пекіна, але не набагато пізніше, їх почали розводити і в інших частинах Китаю. У другій половині дев’ятнадцятого століття Пекінська качка була завезена в Америку і Європу. Після чого вона з’явилася і в нашій країні.

Пекінська порода качок

Якими особливостями володіє пекінська качка:

  • На вигляд птах дуже великий з широким піднесеним тулубом і широкими грудьми. Маса дорослої самки становить 3,4 кілограма, а селезня 4 кілограми.
  • Несучість однієї качки становить від 85 до 125 штук на рік. Маса одного займає 90 грам. У порівнянні з іншими породами качок, пекінська качка відрізняється швидким обміном речовин. Середня температура тіла качок 42,2 градуса за Цельсієм.
  • Пекінські качки вважаються всеїдними. Пекінські качки мають біле забарвлення, помаранчевий дзьоб і товсті червоні лапи.

Якими позитивними якостями можна охарактеризувати пекінську качку, перерахуємо нижче:

Дана порода качок є однією з найпоширеніших в нашій країні. Птахи дуже швидко відгодовуються. Ця порода дуже добре переносить холодні пори року. У качок досить висока життєздатність. Вони стійкі до різних захворювань.

Що можна сказати про негативну сторону цієї породи:

Деякі фермери вважають їх дуже галасливими. Ця порода має підвищену нервову збудливість, так що невеликий шум у дворі постійно їх приверне. Качки мають потребу в певних умовах тримання, від чого залежить їх продуктивність. Каченята віком півтора місяця вже мають масу близько 2,4-3,1 кілограма. Найкраще їх вирощувати на м’ясо до настання періоду ювенальної линьки (приблизно сімдесят днів). Так як в цей час вони перестають рости, але починають вдвічі більше споживати корм, йде розвиток внутрішніх органів і зростання нового пір’я, яке потім в процесі видалення не видаляється, що погіршує м’ясну якість.

М’ясна порода — качка чорна білогруда

Качка чорна білогруда була виведена при схрещуванні двох порід: пекінська качка і хакі-Кемпбел. Дану породу вивели на базі Українського інституту птахівництва.

Якими особливостями володіє дана качка:

Ця порода характеризується піднесеним тулубом з глибокими грудьми. Спина качки велика і досить довга, трохи піднята до хвоста. Хвіст теж трохи піднятий. В основному колір качки чорний, але частина живота і грудей білі. Селезні відрізняються синьо-фіолетовим відливом на шиї. Ноги маленькі, не товсті, чорного кольору. Дзьоб середній, увігнутий, темного або аспідного кольору. Очі качки блискучі, великі і чорні.

М'ясна порода - качка чорна білогруда

Крила масивні, дуже щільно притиснуті до тіла. Маса дорослої самки становить 3,6 кілограма, а маса селезня близько 4 кілограм. Несучість чорної білогрудої качки становить близько 115-125 штук, вага, якого 80-90 грам. Колір шкаралупи яйця білий.

Позитивні сторони цієї породи качок:

Ця порода качок є м’ясною. Статеве дозрівання качок настає до напівроку їхнього життя. Ці птахи дуже добре відгодовуються і є скоростиглими. Вони відносяться до качок загально користувальницького характеру. М’ясо та яйця птиці відрізняються високою якістю. Качки відрізняються хорошим виживанням. Каченята віком 60-65 днів досягають ваги в півтора кілограма. М’ясо цієї породи качок відрізняється від інших порід більшою жирністю і якістю. Негативних якостей у цієї породи качок відзначено не було.

 

 

Порода качок Московська біла

Качка Московська біла також є однією з найвідоміших. Виведена вона була завдяки двом породам: пекінська і хакі-Кемпбел. Займався розведенням цієї породи птахів радгосп «Пташине» Московської області. Метою, якого, було отримання м’ясної породи, з досить високою яйценосністю. За зовнішнім факторам качка схожа на пекінську качку, все ж є свої особливості.

Порода качок Московська біла

Особливості качки Московської білої: Птах володіє потужним тулубом з широкими округлими грудьми. Голова невелика, розташована на дуже гнучкій шиї. Дзьоб червоний. Лапи у качки не довгі і широко розставлені, рожевого забарвлення. Колір пір’я білий. Вага дорослого самця досягає в 4,4 кілограма, а вага самок на кілограм менше. Очі у качок блакитного кольору.

Переваги московської білої качки:

Самки характеризуються високою здатністю до несучості. За період вони несуть до 120 штук, маса однієї може досягати 0,1 кілограма. Позитивною якістю є поширеність породи, що говорить про її невисоку вартость. Птахи характеризуються хорошою адаптацією до різних погодних умов. Качки не потребують примхливості по догляду за собою. У птахів дуже смачне м’ясо. Позитивною стороною є хороша репродуктивна система. Виживання качок становить дев’яносто відсотків. Птах має гарну м’ясистість без сильних жирових відкладень. Негативних якостей у цієї породи качок виявлено не було.

М’ясо-яєчні породи качок

Хакі-Кемпбелл — м’ясо-яєчного порода качок

Ця порода качок була виведена в Англії пташником Адель Кемпбеллом ще в 1800 роках. Метою її було отримати качку для забезпечення м’ясом своєї сім’ї. Вивели цю породу качок дуже складними шляхами схрещування. Особливості даної породи перераховані нижче: Колір пір’я у цієї качки може бути різним: палевим, темним і білим.

Хакі-Кемпбелл - м'ясо-яєчного порода качок

Птахи цієї породи мають невелику вагу. Маса самця коливається від 2,5 до 3,5 кілограм, а самки в межах 2,5 кілограм. Статеве дозрівання наступає в 6-7 місяців. Несучість у птахів коливається в межах 250-350 штук. Яйця з білою шкаралупою і вагою близько 80 грам. Птахи мають невелику голову дзьоб і шию.

Позитивні якості, якими володіє порода качок Хакі-Кемпбел:

Птахи характеризуються високою яйценоскостью. У цієї породи дуже ніжне і смачне м’ясо. Птахи дуже рухливі і активні. Птахи пристосовуються до різних умов утримання. До недоліку цієї качки можна віднести наступні факти: Самки є не дуже добрими квочками. Потрібно стежити за харчуванням качок, якщо вони добре харчуються, то вони досить спокійні.

Чим характеризується Дзеркальна порода качок?

Дзеркальна порода качок була отримана в результаті дуже складного методу селекції в 1950 роках на Кучинській птахофабриці. Метою виведення цієї породи качок було отримання скоростиглої породи з хорошими м’ясними якостями. Ця порода не дуже поширена серед фермерів.

Особливості Дзеркальної качки:

Птах цей скоростиглий, з дуже хорошими якостями м’яса. Маса однієї качки становить приблизно три кілограми, а селезня 3,8 кілограма. Несучість однієї птиці на рік становить 160 штук, іноді доходить до 200 штук. Шкаралупа буває білою, рідше жовтуватого, а іноді зовсім в цяточку. Корпус птиці довгий спереду піднятий. Голова невелика, шия середня, дзьоб широкий і довгий. Ноги невеликі, але практично завжди оперені. Крила і хвіст теж невеликих розмірів. Колір пір’я буває білий, сірий, сріблястий і вершковий. У самців голова покрита чорною або коричневою цяткою.

Дзеркальна порода качок

Позитивні якості дзеркальної качки:

Птах дуже рухливий. Пристосовується качка до різних умов утримання. Дзеркальна качка має високу яйценосність. Виживання молодих каченят становить понад 95 відсотків. М’ясо птиці характеризується хорошими смаковими якостями. Недоліком дзеркальної качки можна вважати її не розповсюдженість.

М’ясо-яєчного порода качок — Каюга

Качка Каюга — це американська порода качок. Вона дуже красива. Виведена вона була ще в 1874 роках. Які особливості можна розповісти про птаха: У качок Каюга дуже красивий колір пір’я — чорний з відливом зеленого кольору. Птахи дуже міцні. Очі темно-коричневі. Лапи і дзьоб тільки чорного кольору. Ноги невеликі, хвіст теж спрямований вгору. Вага самця цієї породи коливається від 3,2 кілограма до 3,8 кілограма, а самок від 2,8 до 3,1 кілограма. Середня несучість цієї породи становить 100-150 штук на рік. Вага яйця буває 70-80 грам. Особливістю є те, що перші десять яєць чорного кольору, а потім вони починають світлішати і набувають сірий або зеленувато-білий колір.

М'ясо-яєчного порода качок - Каюга

До переваг цієї породи можна віднести наступні показники:

Самки є дуже хорошими квочка. Качки Каюга пристосовуються до різних місцевостей. Птахи дуже спокійні і слухняні. Качки дуже люблять вигули, на яких вони поїдають різних черв’яків. У птахів хороше виживання молодняка.

Саксонська порода качок

Саксонські качки відносяться до м’ясо-яєчного напрямку. Качки були виведені в Німеччині. Вперше птах з’явився в 1934 році. При виведенні птиці були використані породи пекінська, Руанська і Померанська. Ця порода дуже хороша для розведення в домашньому господарстві.

Саксонська порода качок

Особливості, якими володіє Саксонська качка:

Птах дуже масивний і вгодований. У качок дуже красиве оперення. У селезнів голова і шия темно-синього кольору з металевому відливом, а все інше тіло червоно-руде. А у самок основний колір оперення жовто-зелений. Качки цієї породи досить продуктивні, маса самки буває від 2,6 до 3,1 кілограма, а самця від 3 до 3,5 кілограм. М’ясні якості дуже хороші. Несучість птахів хороша близько 150-200 штук на рік. Маса одного становить близько 70-80 грам.

Позитивні сторони Саксонської качки:

Качки мають гарну яйценосність. У качок хороше виживання. Саксонська качка володіє хорошими якісними характеристиками м’яса.

Яєчні породи качок

Яєчна порода — Індійські бігуни

Батьківщиною Індійських бігунів вважається Південно-Східна Азія. Розводити цих качок почали в минулому столітті. Спочатку ця порода була дуже рідкісною, її можна було побачити в зоопарках. Ця порода качок є єдиною яєчною породою.

Особливості такої незвичайної породи качок:

Тулуб у неї прямий. При бігу вона схожа на біжучу пляшку. Птахи приваблюють до себе увагу на виставках. Колір пір’я різний може бути білий, а може бути коричневий, чорний і синій. Качки мають дуже довгу шию, довгі ноги, які сприяють їх швидкому пересуванню. Маса самки становить 1,75 кілограма, а самця 2 кілограми. Несучість однієї качки становить близько 200 яєць, але качки-рекордсменки здатні нести 350 яєць на рік. Несуться птиці цілорічна. Вага, колір і смак яєць знесених цією породою нагадує курячі яйця. Хоча маса птаха не дуже велика, але її м’ясо має дуже ніжний і соковитий смак.

Яєчна порода - Індійські бігуни

Позитивні сторони Індійського бігуна:

Птахи дуже рухливі і люблять перебувати на вигулах. Індійські бігунки дуже охайні качки. Дуже висока несучість. Качки пристосовані до різних погодних умов. Птахи є дуже хорошими батьками. До недоліку цієї породи можна віднести той факт, що її не можна обмежувати в воді, так як через це може знизити її продуктивність.

Особливості вирощування качок в домашніх умовах

Загалом, вирощування качок в домашніх умовах не є таким складним процесом. Ці пернаті невибагливі до їжі, температури, що і виділяє їх серед інших птахів. Не залежно від того що качки спокійно переносять морози, їх не варто піддавати таким випробуванням. Потрібно стежити, щоб в пташнику нижче нуля не було. Дотримуючись цього правила, птах себе буде почувати комфортно і це не позначиться на його продуктивності.

При триманні пташенят температура в приміщенні повинна бути близько 28 градусів за Цельсієм, а вологість повинна бути в межах 70-75 відсотків. Вирощування птиці починають з інкубації каченят. З дотриманням всіх необхідних правил. У порівнянні з іншими яйцями, до качиних яєць потрібно дуже трепетно ​​ставитися. В інкубаційний період їх потрібно охолоджувати за певними правилами. Але, загалом, виводити качиних курчат набагато простіше, ніж будь-яких інших. Вирощувати пташенят можна відкритим і закритим способом. Але найкращим з них є комбінований метод.

Качки — це птахи не конфліктні, але якщо їх містити в дуже маленькому приміщенні навіть вони починають конфліктувати між собою. В основному одній дорослій качці має бути відведено близько 0,3 метра квадратних. Приміщення для утримання качок має бути чистим і сухим, з гарним вентилюванням. Повинен бути оптимальний рівень вологості. Потрібно стежити, щоб не утворювалася цвіль, інакше це може позначитися на здоров’ї птахів. Для пташенят повинно освітлюватися приміщення цілодобово, а дорослим качкам буде досить 15-16 годин.

Хоча птиці невибагливі до їжі, але дуже потребують води. Воду потрібно наливати на третю частину дзьоба птиці. Качкам повинен бути забезпечений вихід до ставка. Птахів потрібно постійно підгодовувати. Звичайний денний раціон повинен складатися з зерна та мішанки. Мішанка складається з макухи, овочів, картоплі або гарбуза, кістково-рибного борошна.

Відео: Як вирощувати качок в домашніх умовах

Качки є дуже хорошими батькам, які добре піклуються про своє потомство. Але пташенята можуть обійтися і без їх турботи. Так як вони можуть самі знайти собі і корм, і воду. Але в будь-якому випадку залишати їх самих на себе не варто, потрібно час від часу наглядати за ними. М’ясні породи дуже швидко набирають масу. І якщо їх розводити для отримання смачного м’яса, то вбивати їх потрібно в десятитижневому віці. Вирощувати цих птахів в домашньому господарстві не складає труднощів. Просто потрібно обрати потрібну Вам породу і дізнатися про її умови утримання. То в кінці Ви отримаєте дуже хороший результат. Особливо досвідчені птахівники радять новачкам починати розведення домашніх птахів саме з качок.

 

Породи Качок: Фото