Породи курей

Породи курей фото


Мясні, яєчні, мясо-яєчні, декоративні Породи курей

 

Породи курей

 

Сьогодні існує величезна кількість породи курей різного напрямку продуктивності. Селекція нових порід курей бере свій початок ще в Давньому Єгипті. Активно розвивається вона і сьогодні, селекціонери навчилися отримувати курей, які відповідають певним продуктивним або декоративним якостям.

Сьогодні науці відомо дуже багато методів селекції нових порід: схрещування, вдосконалення породи або лінії за певними якостями, племінний відбір і навіть переливання крові.

Всі породи курей відрізняються між собою екстер’єром, продуктивністю, розмірами, темпераментом. З усієї цієї величезної кількості різновидів можна зробити вибір певної породи курей.

Породи курей виводилися в різний час. В давнину кращі досягнення селекції належали східним країнам, у тому числі Китаю. Після того, як у них зародився культ півнячих боїв, вони стали виводити дуже сильні бійцівські породи.

Найбільших успіхів у селекції курей яєчних порід досягли в Італії. Італійські селекціонери вивели породу леггорн, яка до цих пір є рекордсменкою за знесення яєць за рік. Не можна ні привести в приклад російських селекціонерів, які вивели яєчних російських білих курей.

Кращі м’ясні породи були виведені в США. Чудовим прикладом можуть послужити кури брама, корниш і плімутрок.

Читайте також: Як зробити курятник своїми руками

Найпоширенішими і універсальними є м’ясо-яєчні породи курей. Їх виводили зовсім на всіх континентах і практично на всій земній кулі. Ці породи заслужили популярність у птахівників, які займаються розведенням курей на своїх невеликих присадибних ділянках.

Декоративні породи курей відрізняються своїми незвичайними зовнішніми характеристиками. Не маючи великої продуктивності, вони підкорюють серця птахівників своїм чудовим зовнішнім виглядом. Декоративних курей розводять дуже багато. Деякі породи не є спеціально виведеними, багато — це одомашнена форма диких курей.

Виходячи з усього цього можна зробити висновок про те, що селекція порід курей розвивалася в усьому світі і практично кожна держава зробило свій внесок у цю справу.

Вже на основі порід курей почали з’являтися кроси, лінії й гібриди. Всі вони відрізняються підвищеною продуктивністю в порівнянні зі своїми попередниками. Прикладом цього можуть послужити кури бройлери.

Вибір порід курей дуже величезний. Розібратися з цим питанням буває не просто. У першу чергу необхідно визначитися з метою розведення і утримання курей. Наприклад, якщо ви хочете отримувати від курей тільки яйця, то вибирати вам слід з яєчних порід. Якщо ж ви бажаєте отримувати від курей м’ясо, то з м’ясних (або бройлери). У тому випадку, якщо Ви хочете отримувати і м’ясо і яйця в рівній кількості, то вибір повинен лягти на м’ясо-яєчних курей.

Нижче буде весь список порід курей: бійцівські, декоративні, м’ясні, м’ясо-яєчні і яєчні, кроси. Так само внизу буде невеликий список з найбільш рідкісними курми. Тим самим ознайомившись з ним, оцінивши якості кожної породи, Вам буде легше зробити вибір породи.

Бійцівські породи курей

Бійцівські породи курей

Бійцівські породи курей є самими старовинними породами. Батьківщиною більшості бійцівських курей є Середня Азія, однак після того як вони були завезені в Європу, отримали досить широке поширення по всьому світу.

Всі бійцівські породи курей характеризуються дуже міцною конституцією тіла. У них дуже міцний кістяк, вони дуже сильні і витривалі. Існують як бійцівські кури великих розмірів, так і карликові. Жива вага може коливатися в межах від 0,4-0,5 кілограм до 6-7 кілограм. За темпераментом бійцівські породи курей, як правило, агресивні.

Всі кури бійцівської породи мають досить недолуге і убоге оперення, тому до сильних морозів вони не пристосовані. У зв’язку з цим бійцівським курям необхідно забезпечити особливі умови утримання.

Кури породи Кулангой

Кури породи Кулангой

Кури породи Кулангой

Кури Кулангой — це дуже стара бійцівська порода курей. Була виведена в Середній Азії. При отриманні використовували метод відбору за дуже жорсткими критеріями. З птахів місцевих порід вибирали самих агресивних, сильних, витривалих з міцною статурою і з міцним кістяком.

Бельгійські бійцівські кури

Бельгійські бійцівські кури

Бельгійські бійцівські кури

Бельгійські бійцівські кури — це праця бельгійських селекціонерів. Ця порода характеризується наявністю великої сили, витривалості, високою плодючістю. Бельгійська бійцівська порода є досить великою — середня маса курей становить 3,5-4 кілограм, а півнів 4,5-5,5 кілограм.

Кури породи азиль

Кури породи азиль

Кури породи азиль

Кури азиль є найдавнішою бійцівської породою. Включає в себе досить велику кількість підвидів. У Європейські країни ці прекрасні кури були завезені в 1860 році. За характером ця порода дуже агресивна, півні часто накидаються навіть на своїх господарів. За розміром ці птахи невеликі — вага курей 1,5-2 кілограми, а вага півнів 2-2,5 кілограма.

Узбецька бійцівська порода

Узбецька бійцівський порода курей була виведена в Узбекистані, шляхом довгого відбору по силі, витривалості та агресивності. Середня жива вага птахів коливається в межах 4-7 кілограм, а у курей 2,8-3,5 кілограма. Несучість 100-120 яєць на рік. Шкаралупа має світло-коричневий колір. Маса яйця 57-62 грама.

Сучасні англійські карликові бійцівські кури

Сучасні англійські карликові бійцівські кури

Карликові бійцівські кури

Сучасні англійські карликові бійцівські кури були виведені в Англії. Відрізняються від інших бійцівських курей тим, що мають достатньо добрий темперамент. Ця порода за своїми розмірами дуже маленька — середня маса птахів всього 0,6 кілограм, а курочок 0,5 кілограм. Проте ці кури проявляють досить непогані характеристики в боях.

Бельгійські карликові бійцівські кури

Бельгійські карликові бійцівські кури

Бельгійські карликові бійцівські кури

Бельгійська карликова бійцівська порода була виведена німецькими селекціонерами. Середня вага півнів 1-1,2 кілограма, а курей 0,8-1 кілограм. Несучість до 100 яєць на рік, яйця мають середня вага 35-40 грам, шкаралупа білого кольору.

Малайська бійцівська порода курей

Малайська бійцівська порода курей

Малайська бійцівська порода

Малайські бійцівські кури є одними з найстаріших у цьому напрямку. Відбулася ця порода з Середньої Азії. Дані кури не особливо популярні, проте деякі птахівники любителі, у тому числі і в Україні розводять їх.

Середня жива вага курей становить 2,5-3 кілограма, а півнів 3,5-4 кілограми. Несучість становить 100-120 яєць на рік. Шкаралупа яйця має кремовий колір. Середня вага яйця — 57 грам.

Бійцівська порода шамо

Бійцівська порода шамо

Бійцівська порода шамо

Кури породи шамо були виведені в Японії дуже давно. Існує три основних види шамо — карликові, середні і великі. Відрізняються дуже агресивним характером і хорошою тактикою ведення бою. Ці кури дуже вибагливі до умов утримання — вони вимогливі до тепла. У зв’язку з цим не багато хто в Україні розводять дану породу.

Індійська бійцівська порода курей

Індійська бійцівська порода курей

Індійська бійцівська порода курей

Індійські бійцівські кури володіють дуже хорошими якостями бійцівської птиці. У індійських курей дуже задерикуватий характер. Індійські бійцівські кури — досить великі птахи. Вага півнів може досягати до 4,5-5 кілограм, а курей до 3-3,5 кілограм. Багато їх розводять виключно в цілях отримання м’яса.

Англійська бійцівська порода курей

Англійська бійцівська порода курей

Англійська бійцівська порода курей

Англійські бійцівські — це сама поширена порода з усіх бійцівських. Вони невибагливі, хороші бійці, досить продуктивні. У середньому дорослий півень важить 2-3 кілограм, а курка 1,75-2,5 кілограма. Середня вага яйця становить 55-60 грам. Шкаралупа має білий або жовтуватий колір.

Декоративні кури

Декоративні кури

Декоративні кури характеризуються дуже своєрідним зовнішнім виглядом. На Русі завжди цінувалися кури з красивою зовнішністю. Постійно проводилися виставки і конкурси з грошовим призом. Однак більшість декоративних порід беруть свій початок в Древньому Китаї.

У декоративних курей не дуже висока продуктивність, проте зовнішність вражає погляд.
Декоративні кури підійдуть тим, хто цінує в них красу і витонченість, для тих у кого продуктивна цінність птиці відійшла на другий план.

Кури бентамки

Кури бентамки

Кури бентамки

На сьогоднішній день точна походження курей бентамок не встановлено. Бентамки — це маленькі декоративні птахи, вони дуже красиві. Ці курочки не відрізняються великою продуктивністю, тому тримати їх для отримання продуктів харчування абсолютно немає сенсу. Існує досить багато різновидів курей бентамок.

Забарвлення у бентамок може бути різного кольору: ситцевого, чорного, горіхового та ін. Ці птахи відрізняються своєю енергійністю. Бентамки прекрасні квочки. Несучість цих птахів невелика і складає всього 45-70 яєць на рік. Маса птахів складає всього 700-1200 грам.

Кури Сібрайт

Кури Сібрайт

Кури Сібрайт

Кури Сібрайт — це дуже красиві маленькі декоративні курочки, які є різновидом бентамок. Тулуб закруглений. Груди сильно опуклі вперед. Хвіст дуже красивий, віялоподібний. Несучість становить 60-90 яєць на рік. Вага яйця 30-40 грам. Півень в середньому важить 450-500 грам, а курка 400-450 грам

Кури породи Падуан

Кури породи Падуан

Кури породи Падуан

Кури Падуан — це декоративна порода, яка була виведена англійськими селекціонерами. Хоч ці кури і декоративні, вони проявляють досить непогану продуктивність. Середня несучість курей Падуан становить 120 яєць на рік. Маса яйця — 48-55 грам, шкаралупа білого кольору. Вага дорослих птахів — 2-2,5 кілограм, а курей 1,7-2 кілограми.

Кучерява порода курей

Кучерява порода курей

Кучерява порода курей фото

Кучеряві кури — це декоративна порода, була виведена в Південно-Східній Азії. Точний вік даної породи невідомий, проте їх існування зафіксовано в рукописах багато століть тому. Це, напевно, найбільш екзотична і красива порода з місць Азії. Зовнішній вигляд у кучерявих курей дуже незвичайний: пір’я дуже красиво накручене в дивовижні кучеряшки. А маленькі курчата, так взагалі справжні очаровашки: дуже смішні і забавні. До речі, зважаючи на свою кучерявість, дана порода зовсім не вміє літати.

Кури породи шабо

Кури шабо

Кури шабо фото

Кури шабо — це декоративна порода курей. Це одна із самих поширених порід декоративних курей. Ця порода була виведена в Японії, проте в Європу була завезена приблизно в 18-19 столітті. Забарвлення в основному біло-жовте, однак існують краплисті, смугасті, сріблясті забарвлення курей шабо. Кури шабо дуже красиві за зовнішнім виглядом.

Насправді курей декоративних порід набагато більше, проте вони можуть відноситься і до іншого типу продуктивності, наприклад м’ясного або м’ясо-яєчного.

Мясні породи курей

Мясні породи курей

Мясні породи курей проявляють відмінну м’ясну продуктивність. При цьому несучість, в більшості випадків, невисока. Від інших порід їх відрізняє дуже великі розміри і дуже щільне статура. За темпераментом мясні кури є найбільш спокійними і врівноваженими.

Кури породи корниш

Кури породи корниш

Кури породи корниш фото

Кури породи корниш — це дуже популярні м’ясні птиці. Вони дуже активно застосовуються в селекції для виведення курей бройлерів. У корниш дуже добре розвинений стадний інстинкт.

 

 

Несучість даної породи становить 120-160 яєць щорічно. Статева зрілість настає у віці 6 місяців. Маса знесених яєць середня 60 грам. Вага дорослих курей корниш досить значна. У півнів він становить 4-5 кілограм, а у курей 3,2-4 кілограми. Кури корниш дуже добре проявляють інстинкт насиджування яєць.

Кури породи плімутрок

Кури породи плімутрок

Кури породи плімутрок

Кури плімутрок, як і корниш дуже активно використовуються в сучасній селекції нових мясних порід. Ці кури є працею селекціонерів з США. Порода плімутрок з’явилася в кінці 19 століття. Кури плімутрок дають дуже смачне і корисне м’ясо. Несучість курей плімутрок становить 160-180 яєць на рік. Середня вага — птахів 3,5-4,3 кілограма, а курей 3-3,5 кілограма.

Мехеленска порода курей

Мехеленскі кури

Мехеленскі кури фото

Мехеленскі кури — це старовинна мясна порода. Дані птахи дуже поширені в європейських країнах. Їх розводять на приватних присадибних господарствах. Дорослі півні в середньому важать 4-5 кілограм, а кури 3-4 кілограми. М’ясо відрізняється ніжністю, соковитістю і смаком. Несучість на рік становить приблизно 140-160 яєць. Яйця дуже великі, з середньою масою 60-65 грам, бувають і більшими.

Кури породи лангшан

Кури лангшан

Кури лангшан

Кури лангшан є м’ясною породою. Дана порода є дуже старою і була виведена в Китаї. Лангшан зіграли дуже велику роль в сучасній селекції порід курей. На сьогоднішній день ця порода є досить рідкісною, однак її ще розводять птахівники на своїх домашніх присадибних господарствах, а так само зберігають як генетичний резерв. Труднощі розведення лангшанів полягає у поганій відтворювальної та середньої життєздатності молодняка.

Кури в середньому важать 3-3,5 кілограм, а півні 3,5-4 кілограми. Несучість — 100-120 яєць на рік, середня маса яйця — 55-60 грам. Шкаралупа яйця має світло- коричневий колір.

Кури породи кохінхін

Кури породи кохінхін

Кури породи кохінхін фото

Порода курей кохінхін була виведена в Китаї в IX столітті. У європейські країни кохінхіни потрапили в 1843 році. З цього моменту вони завоювали особливу популярність, кожен птахівник захотів собі завести цю породу. Породу кохінхін ще називають шанхайською.

Несучість становить 100-120 яєць на рік, при масі яйця — 50-60 грам. Колір шкаралупи яєць — коричневий. Середня жива маса дорослих курей 3,5-4 кілограма, а півнів 4-5 кілограм.

Кури породи брама

Кури породи брама

Кури породи брама фото

Кури брама чудова мясна порода, але цінується вона зовсім не за м’ясні характеристики. Кури породи брама — це справжні гіганти, їх вага може досягати аж до 6 кілограм. Існує кілька різновидів цих курей. Характерною рисою для даної породи є наявність оперення на ногах. Кури брама дуже добрі і спокійні, дуже сильно прив’язуються до свого господаря.

Мясо-яєчні породи курей

Мясо-яєчні породи курей

Мясо-яєчні породи курей є універсальними. Вони в достатній кількості дають і м’ясо, і яйця. Ці породи курей дуже популярні серед птахівників аматорів, які розводять птицю на своєму домашньому господарстві.

Мясо-яєчні кури досить невибагливі. Як же були отримані такі універсальні птахи? Більшість були отримані в результаті схрещування м’ясних і яєчних порід. За продуктивності мясо-яєчні кури трохи поступаються мясним курям і яєчним.

Киргизька сіра порода

Киргизька сіра порода

Киргизька сіра порода

Киргизькі сірі кури відносяться до м’ясо-яєчного типу продуктивності. Дана порода була отримана в результаті схрещування порід білий леггорн, плімутрок і нью-гемпшир. Киргизькі кури були виведені в Киргизькому інституті тваринництва.

Найкраще ці кури уживаються у високогірних районах з жарким і сухим кліматом. Сьогодні киргизьких курей розводять як на великих птахофабриках, так і на присадибних господарствах. Активно використовують у селекції. Найбільшого поширення ця порода отримала в Киргизстані.

Киргизькі сірі кури мають конусоподібну форму тіла. Тулуб середнього розміру. Голова невелика, має округлу форму. На голові розташований невеликий листоподібний гребінь. Дуже добре розвинений живіт. Ноги мають середню довжину, досить сильні. Оперення пухке, забарвлення смугаста, а у півнів може виділятися рудий колір на шиї. У добових курчат дуже своєрідне забарвлення: чорний колір і білі цятки на животі. У півників на голові світла пляма.

Середня жива вага дорослих киргизьких сірих курей становить 2,3-2,7 кілограм, а півнів 3-3,5 кілограм. М’ясо дуже смачне і ніжне. Середня несучість складає 160-180 яєць на рік, при середній масі яйця — 57-60 грам, шкаралупа має світло-коричневий колір. Молодняк цієї породи дуже швидко набирає жива вага.

Кури породи барневельдер

Кури породи барневельдер

Кури породи барневельдер

Барневельдер досить великі мясо-яєчні кури. Кури породи барневельдер мають досить щільний великий корпус. Шия коротка без вигинів. Ноги короткі, мають жовтий колір. Крила середньої довжини, щільно прилягають до тулуба птаха. Хвіст добре розвинений, красивий. Оперення досить щільне. Колір може бути чорний, блакитний або білий — навколо пір’я є мережива іншого кольору.

Середня жива вага курки барневельдер 2,75-3 кілограма, а півня 3,5-3,75 кілограм. Несучість — 170-190 яєць на рік. Яйце має темно-коричневий колір

Юрловска голосиста порода курей

Юрловска голосиста порода курей

Юрловска голосиста порода

Юрловські голосисті кури відносяться до мясо-яєчної породи. Однак дуже багато птахівників розводять цю породу тільки в декоративних цілях.

Середня жива вага дорослих курей — 2,5 кілограма, а півнів 3,3 кілограма. Несучість становить 150-160 яєць на рік. Середня вага яйця — 58 грам. Шкаралупа бежевого кольору. Юрловські голосисті кури зберегли інстинкт насиджування.

Українські чубаті кури

Українські чубаті кури

Українські чубаті кури

Українські чубаті кури дуже дивні птахи. Вони володіють вельми великою продуктивністю, а так само прекрасними декоративними параметрами.

Кури в середньому важать 2,2-2,5 кілограма, а півні — 2,8-3,2 кілограма. Несучість становить 150-180 яєць на рік. Забарвлення шкаралупи — бежева. Маса яйця — 55-60 грам. Статева зрілість настає у віці 6-ти місяців.

Царськосільська порода курей

Царськосільська порода курей

Царськосільська порода

Царськосільська порода курей є експериментальною. Вона була виведена в господарстві ВНІІГРЖ. Основна відмінність цих курей — своєрідне забарвлення рудо-смугасте. Порода була виведена завдяки схрещуванню курей «Бройлер-6″ з Нью-Гемпшир і полтавськими глинистими.

Російські чубаті кури

Російські чубаті кури

Російські чубаті кури

Російські чубаті кури вельми продуктивні і мають хороші декоративні показники. На голові у них розташований дуже красивий чубок.

Середня жива вага півня — 2,7 кілограм, а курей 1,8 кілограма. Несучість становить 150-160 яєць на рік. Середня вага яйця — 56 грам. Шкаралупа яйця може бути як білою, так і кремового кольору.

Московська біла порода курей

Московська біла порода

Московська біла порода фото

Московські білі кури відносяться до мясо-яєчного типу продуктивності. Порода була виведена російськими селекціонерами в інституті птахівництва.

Середня жива вага дорослих курей становить 2,3-2,8 кілограм, а півнів 3-3,5 кілограм. Середня несучість складає 190 яєць на рік. Середня маса яйця — 55 грам.

Кури породи суссекс

Кури породи суссекс

Кури породи суссекс

Кури суссекс відносяться до мясо-яєчного типу продуктивності. Дана порода була виведена англійськими селекціонерами. Для отримання цієї породи використовувалися кури: корниш, кохинхин, брама та інші місцеві кури. Порода суссекс не розводиться на великих присадибних господарствах, проте вельми популярна на присадибних господарствах.

Середня жива вага курей становить 2,5-2,8 кілограм, а півнів 3-3,7 кілограм. Несучість становить 150-170 яєць на рік. Середня маса яйця — 58 грам. Шкаралупа має жовто-коричневий колір. Кури мають чудові якості м’яса.

Кури породи Нью-Гемпшир

Кури породи Нью-Гемпшир

Кури породи Нью-Гемпшир

Кури Нью-Гемпшир — це мясо-яєчна порода, яка була виведена в США. Назва породи походить від назви штату де була вона виведена — Нью-Гемпшир. Дана порода є різновидом род-айландів.

Порода Нью-Гемпшир є досить популярною. Її розводять і на великих птахофабриках, і на домашніх присадибних господарствах. Ці кури досить невибагливі до умов утримання.Середня маса дорослих курей становить 2-2,5 кілограм, а півнів 3-3,5 кілограм. Несучість досить висока 180-220 яєць на рік.

Кури породи вельзумер

Кури породи вельзумер

Кури породи вельзумер

Вельзумери досить рідко зустрічаються в Україні. Вони були виведені на початку XX століття. Жива маса курей становить 2-2,5 кілограма, а півнів 3-3,5 кілограма. Несучість невелика — всього 110-130 яєць на рік. Вага яєць досить велика — 65 грам.

Загорські лососеві кури

Загорські лососеві кури

Загорські лососеві кури

Загорські лососеві кури мають достатньо значні розміри, що характерні породам м’ясо-яєчної спрямованості. Як сказано вище, ці кури досить великі. Середня жива вага півнів становить 3-4,5 кілограм, а курей 2,5-3 кілограми. Несучість дуже висока для м’ясо-яєчної спрямованості — 260-280 яєць на рік. Статева зрілість настає у віці 6 місяців.

Котляревська порода курей

Котляревська порода

Котляревська порода фото

Дана порода була виведена кабардино-балкарськими селекціонерами, на птахозаводі «Котляревський». Середня вага дорослих птахів становить 3,2-4 кілограма, а курей 2,5-3 кілограми. Несучість не дуже велика, і становить 140-170 яєць щорічно. Статева зрілість настає приблизно на 6 місяць життя.

Котляревські кури досить популярні на присадибних господарствах нашої країни. Дану породу розводять на птахозавод і зберігають генофонд.

Голошійна порода курей

Голошійна порода

Голошійна порода

Голошійні кури — це, мабуть, найдивовижніші по зовнішності мясо-яєчні кури. У них абсолютно гола шия. Голошійні кури мають дуже добрий темперамент. Незважаючи на те, що вони досить добре несуться, ці птахи є чудовими квочками. За курчатами дуже добре доглядають. Середня несучість складає 160-180 яєць на рік. Середня жива маса дорослих птахів — 3-3,5 кілограм, а дорослих курей — 2-2,5 кілограм.

Каліфорнійська сіра порода курей

Каліфорнійська сіра порода

Каліфорнійська сіра порода фото

У каліфорнійських сірих курей дуже спокійний характер. У нашій країні ця порода поширена не дуже широко, проте є птахівники, котрі розводять її на особистих підсобних господарствах. Середня жива вага дорослих курей становить 2-2,5 кілограма, а дорослих птахів — 3-3,5 кілограм. Дані кури дають 200 — 240 яєць на рік. Середня маса яйця становить 57-58 грам. Шкаралупа зазвичай має кремовий колір.

Кури породи лакенфельдер

Кури породи лакенфельдер

Порода лакенфельдер

Кури лакенфельдер — це порода курей м’ясо-яєчного напрямку. Місце де вивели цю породу невідомо. У походженні фігурує лише два регіони — Лакервельте (Голландія) і Зоттерге (Бельгія). Дані кури є досить рідкісними, в Україні зустрічається дуже рідко. Середня жива маса дорослих птахів становить 1,8-2,3 кілограм, а курей 1,5-2 кілограми.

Кури породи Маран

Кури породи Маран

Кури породи Маран

Кури Маран — це досить рідкісна порода в Україні. Порода Маран була виведена у Франції в 1895 році. Ці птахи дуже дивовижні за зовнішнім виглядом, своєрідним забарвленням, вельми швидкому зростанню і прекрасними якостями м’яса. Вага дорослих птахів становить 3,5-4 кілограм, а курей — 2,5-3 кілограм. Несучість становить 150-170 яєць на рік. Марани несуть дуже великі яйця: середня вага яйця від дорослої курки становить 70-80 грам.

Полтавські кури

Полтавські кури

Полтавські кури

У полтавських глинистих курей дуже красиве глинисте забарвлення. Причому у півнів забарвлення має більш темний колір. Несучість полтавських несучок становить 170-190 яєць на рік. Маса яйця середня і коливається в межах 55-60 грам. Жива маса півнів становить 3-3,5 кілограм, а курей 2-3 кілограми.

Чорні бородаті кури

Чорні бородаті кури

Чорні бородаті кури

Чорні бородаті кури характеризуються хорошою продуктивністю і неабиякою зовнішністю. Справа в тому, що у них є дуже своєрідна борідка. Несучість у чорної бородатої куриці 180-200 яєць на рік. Кури гарні квочки. Жива маса півнів — 3,5-4 кілограми, а курей 2,5-3 кілограми.

Червоні білохвостаті породи курей

Червоні білохвостаті породи курей

Червоні білохвостаті породи курей

Червоні білохвості кури дуже поширені в нашій країні. Особливо вони користуються попитом у власників приватних присадибних господарств. Червоні білохвості кури мають широке коротке тіло, листоподібний гребінець, рожеві сережки. Голова не занадто велика, груди широкі і опуклі. Спина широка. Характерний їм окрас — оранжево-червоне оперення на тулуб і білий колір пір’я на хвості.

Середня вага півнів червоної білохвостої породи становить 3,5-4,5 кілограма, а курей 3-3,5 кілограм. Несучість курок даної породи не дуже велика і складає 130-160 яєць на рік.

Кури породи амрокс

Кури породи амрокс

Кури породи амрокс

Кури амрокс дуже красиві. Їх відрізняє строкате забарвлення. Вони дуже спокійні й добрі. Порода курей амрокс дуже добре пристосовується до різних умов життя, невибаглива і дуже життєздатна. Молодняк швидко росте. На сьогоднішній день дану породу переважно розводять у приватних присадибних господарствах. Середня жива маса півнів становить 3-4,3 кілограма, а дорослих курей 2,5-3 кілограми. Несучість теж середня, в порівнянні з іншими мясо-яєчними курми, вона становить 180-200 яєць на рік.

Кури породи австролорп

Австралорп чорний

Австралорп чорний

Австралорп чорний — це порода, яка відрізняється чорним забарвленням. Ще в Радянський Союз цих птахів активно розводили. Найбільше поширення ці птахи отримали в Естонії.

Середня жива вага дорослих птахів становить 3,6-4 кілограма, а курей 2,6-3 кілограми. Несучість теж досить висока — 180-220 яєць на рік. Виживаність молодняка цієї породи теж досить висока, становить 95-99%.

Міні кури

Міні кури

Міні кури фото

Міні кури — це справжня знахідка для птахівників, які розводять птахів на своїх особистих присадибних господарствах. Міні кури — це одна з основних порід птахівництва у Франції та Англії. Однак популярні і в ряді інших країн, у тому числі і в Україні.

Розділяють три основні лінії міні курей за кольором пір’я. З білим, палевим, а так само з червоним забарвленням. Середня маса півнів становить 2,5-3 кілограма, а курей 2,4-2,7 кілограм. Несучість для м’ясних порід дуже висока — 180 яєць щорічно.

Кури род-айленд

Кури род-айленд

Род-айленд

У курей род-айлендів дуже темне руде забарвлення. Вони досить великі. Відрізняються дуже гарними м’ясними характеристиками.

Середня жива маса півнів становить 3,5-3,8 кілограм, а курей 2,6- 3,2 кілограм. Несучість у курей середня — 180-210 яєць на рік. Статева зрілість у цих курей настає на 6-7 місяць після народження.

Кури породи віандот

Кури породи віандот

Кури породи віандот

Кури породи віандот були виведені на заході — в США. Це сталося в 60-і роки XX століття. Назва породи віандот походить від назви індіанського племені. Несучість невелика — 135-175 яєць на рік. Вага півнів становить 3,8-4,2 кілограма, а курей 3-3,5 кілограма.

Кури породи фавероль

Кури фавероль

Кури фавероль

Кури фавероль — це дуже красиві мясо-яєчні кури. На ногах у них є дуже красиве і пишне забарвлення. Крім цього у них є борідка, як у чорних бородатих курей. Жива маса півнів становить 3,5-4 кілограма, а курей 2,5-3 кілограми. Несучість невелика приблизно 160-180 яєць щорічно.

Кучинські ювілейні кури

Кучинська ювілейна курка

Кучинська ювілейна курка

Кучинська ювілейна курка — це мясо-яєчна порода курей. Вперше вона була виведена на заводі птахівництва Кучинський. Ця порода була затверджена в 1990 році, а назвали її на честь 25-річного ювілею Кучинського птахозаводу, до цього часу чисельність поголів’я досягла близько 1000000.

Середня жива маса півнів 3,5-4 кілограма, а курей 2,6-3 кілограми. Статева зрілість настає у віці 5-6 місяців. Несучість — 170-220 яєць на рік, що є прекрасним показником для курей м’ясо-яєчної спрямованості. Маса яйця — середньо статистичне 55-60 грам.

Адлерська срібляста порода курей

Адлерська срібляста порода курей

Адлерська срібляста порода курей

Кури породи Адлерські сріблясті досить красиві. Пір’я жовтого, колумбійського кольору. Гребінець має листоподібну форму. Широкі груди і спина. Статура дуже щільна і міцна. Дзьоб і ноги яскраво-жовтого кольору. Голова за розміром велика і має округлу форму. Жива маса дорослих особин становить 2,5-3 кілограми у курей і 3,5-4 кілограми у півнів. Несучість досить невелика 160-180 яєць на рік. Адлерські сріблясті кури здатні нести яйця з 6 місячного віку.

Єреванська порода курей

Єреванські червоні кури

Єреванські червоні кури

Єреванські червоні кури не занадто поширені на території України, найбільше їх у Вірменії та Азербайджані. Дана порода має дуже характерне яскраве забарвлення і гарний зовнішній вигляд. Птахи єреванської червоної породи відрізняються надлишковою лякливістю і обережністю.

Середня вага молодняку у віці 2-х місяців становить 0,7-0,8 кілограм. Середня вага дорослих курей становить 2-2,5 кілограма, а півнів 3,5-4,5 кілограма. Статева зрілість настає через 6-7 місяців з дня народження. Середня несучість курей єреванської червоної породи становить 190-220 яєць на рік.

Українська вушанка

Українська вушанка

Українська вушанка

Українська вушанка — дуже стара порода. Як її вивели — невідомо, швидше за все ці кури історично склалися на території України. Мають гарний екстер’єр: ноги трохи оперені, на голові пір’я, схоже на вуха. Вушанки — кури середніх розмірів. Вага півнів становить 2,5-3,5 кілограм, а курей 2-2,3 кілограма. Несучість курей становить 150-180 яєць щорічно.

Яєчні породи курей

Яєчні породи курей

Яєчні породи курей. Їх у великій кількості розводять як на великих птахофабриках так і на приватних домашніх господарствах.

Яєчні породи курей характеризуються невеликими розмірами тіла. У них досить щільне забарвлення і тонкі ноги середньої довжини. У яєчних курей дуже рано настає період статевого дозрівання — 4-5 місяців. Яєчні породи курей, як правило, повністю втратили інстинкт насиджування яєць, так як дуже довго піддавалися селекції, яка була спрямована саме на це.

На цьому все ми сподіваємося, що Ви зрозуміли як обрати ту чі іншу породу курей, яка вас цікавить. Читайте наш сайт xpert.com.ua і розбирайтеся в птахівництві не гірше професіоналів.

 

Породи курей