Портулак — посадка і догляд. Вирощування з насіння. Фото

Як вирощувати квітку Портулак в домашніх умовах


Портулак - посадка і догляд. Вирощування з насіння. Фото

 

Портулак - посадка і догляд. Вирощування з насіння. Фото

 

Портулак вирощують багато квітникарів. Найчастіше його висаджують в грунті в саду — це чудове ґрунтопокривна рослина. Стебла рослини з листям, схожими на ялинкові голки, переплітаються і прекрасно закривають грунт, а яскраві квітки: жовті, помаранчеві, червоні, рожеві, білі утворюють на землі строкатий килим.

Також портулак вирощують в горщиках і вазонах, якими прикрашають лоджії, веранди і балкони, перетворюючи їх у прекрасний «розарій», адже махрові квітки портулаку і справді нагадують маленькі троянди.

Що це за рослина? Що потрібно знати про посадку портулаку і догляді за ним? Які основні правила вирощування?

Портулак великоквітковий

Всі декоративні квіти портулаку відносяться до виду Портулака великоквіткового (Portulaca grandiflora). Сортів існує безліч, вони відрізняються кольором пелюсток і ступенем махровості. Деякі виробники виділяють ампельні сорти, хоча в якості ампельних можна вирощувати і звичайні. Часто продаються суміші насіння різнокольорових сортів, така посадка виглядає дуже декоративно.

Портулак - посадка і догляд. Вирощування з насіння

Рослина це багаторічна, але вирощується як однорічник, оскільки в наших умовах не зимує у відкритому ґрунті. Рослина повзуча, її червонуваті розгалужені стебла піднімаються над землею на 15-20 см. Квітки розкриваються тільки вдень в сонячну погоду. Це в умовах середньої смуги, звичайно, недолік, але явна гідність — тривале цвітіння.

Цвіте портулак з середини червня до вересня, коли приходять перші заморозки. Цвітіння рясне, але кожна окрема квітка відцвітає за один день, потім в’яне і зав’язує плоди. Якщо зів’ялі квіти вчасно не видалити, портулак дасть самосів, який, як правило, небажаний, тому що отримані таким чином рослини на майбутній рік розквітнуть тільки до серпня.

Вирощування портулаку з насіння

У південних теплих районах насіння можна висівати прямо в грунт. Але щоб портулак розцвів в червні в середній смузі, посадка в грунт здійснюється розсадою. Насіння на розсаду сіють в лютому — березні. Землю для пророщування можна взяти будь-яку, важливо щоб вона була легка, повітро-і водонепроникною.

Читайте також: Як зробити клумбу своїми руками

Насіння портулаку дуже дрібне, тому зручно при посіві змішувати його з прожареним або знезараженим іншим способом річковим піском. Ця суміш розсипається по поверхні вологого грунту, зверху землею не закладається, просто трохи притискається до поверхні дощечкою, обприскується водою з пульверизатора. Посіви поміщають в тепле (з температурою не нижче 20 градусів) місце, що накривається плівкою або пакетом, який раз у день знімають для провітрювання. У міру підсихання поверхня землі зволожується за допомогою пульверизатора.

 

 

Вирощування портулаку з насіння

Приблизно через 1-2 тижні починають з’являтися сходи, в цей момент плівку з шухлядок треба зняти і помістити їх на підвіконня. Продовжувати поливати також за допомогою пульверизатора. Сходить портулак, як правило, дружно, сходи товстенькі, соковиті.

Після появи на сіянцях другого справжнього листка проводять пікіровку. При цьому рослини розсаджують на відстань 4 см один від одного і заглиблюють до сім’ядольних листочків.

Посадка і догляд за портулаком

Посадка портулаку у відкритий грунт здійснюється, коли мине небезпека поворотних заморозків. У південних районах — в травні, в середній смузі в кінці травня — початку червня. Перед посадкою за 1-2 тижні корисно проводити загартовування розсади. Для цього ємкості з рослинами виносять в денний час на вулицю, поступово збільшуючи час загартовування з 15 хвилин до 5-6 годин. Добре, якщо до моменту висадки на саджанцях формується більше 10 зміцнілих листочків і бутонів.

Портулак великоквітковий

Розсаду висаджують у саду на відстані 15-20 см одна від одної, після висадки поливають. До тих пір, поки пагони не розростуться і не закриють землю, портулак потрібно регулярно прополювати та розпушувати землю навколо рослин.

Для портулаку важливо правильно обрати місце для посадки. Він добре росте на відкритих, сонячних місцях і в легкій півтіні. На затінених ділянках буде цвісти бідно. Гарна освітленість — мабуть, єдина принципова умова успішного вирощування портулаку.

Посадка і догляд за портулаком

Портулак прекрасно себе почуває на бідних піщаних ґрунтах, які не дуже любить торфові ґрунти, на поживних ґрунтах активно розростаються пагони на шкоду цвітінню. Ділянка для портулаку повинна бути сухою, без застою води.

Четайте також: Декоративні вироби для саду своїми руками

При догляді за портулаком потрібно пам’ятати, що йому шкідливий і надлишковий полив. У поєднанні з холодною погодою це призводить до появи у рослини грибних захворювань, хоча взагалі ця рослина дуже стійка до хвороб, і шкідники його не атакують. Поливають портулак рясно, тільки в жарку погоду, коли грунт достатньо просохне. Рослина може переносити досить тривале пересушування.

портулак фото

Якщо перенести одну або кілька рослин з саду на зиму в приміщення, навесні можна зрізати з них кілька гілочок, укоренити у воді і висадити в квітник. Уже через місяць живці дадуть квітучі кущі.

Рослина не вимагає обов’язкових підгодівлей, але якщо підгодувати портулак мінеральним добривом 2-3 рази за літо, цвітіння буде рясніше і пишніше.

Як вирощувати квітку Портулак в домашніх умовах

Якщо Вам цікаве вирощування портулаку з власного насіння, це можливо, але, швидше за для немахрових видів. Махрові утворюють менше насіння, і вони мають гіршу схожість. Оскільки утворюється і дозріває насіння нерівномірно, збирати його потрібно разом з формуванням. Висівати їх на розсаду можна наступної весни, а схожість зберігається протягом трьох років.

Портулак городній

Крім декоративних (неїстівних) існують їстівні, городні види портулаку. З них готують салати, додають в супи, маринують. Володіє городній портулак і лікарськими властивостями, хоча має і протипоказання до вживання в їжу за станом здоров’я. У Франції спеціально виведені види городнього портулаку з червоним і жовтим листям.

Портулак городній

Цікава назва у цієї рослини. Що воно значить? Існує дві версії. Перша — слово походить від латинських слів pulli pied — «куряча нога». Дійсно, гілочка портулаку нагадує курячу ногу. До речі, одна з народних назв портулаку, «нога куряча», можна вважати непрямим підтвердженням цієї версії. Згідно з другою версією слово «портулак» походить від латинського ж слова portula — «дверцята». Дозрілий плід портулаку, коробочка, розривається, і розірвані краю нагадують відкриті дверцята.

Дикий портулак — завзятий, живучий бур’ян, вивести який з городу дуже непросто. Народні назви: блішки, бутерлак, нога куряча, курячий слід, сосонка, дандура.

Дивіться відео: Квіти портулак – вирощування портулаку з насіння у відкритому ґрунті

Ну, ось і все, наша стаття про дивовижну квітку портулак підійшла до кінця сподіваємося, що Ви зрозуміли як вирощувати та доглядати за цією рослиною. Залишайтеся з нашим сайтом xpert.com.ua і Ваш сад буде самим найкращим!

 

Портулак - посадка і догляд. Вирощування з насіння. Фото