Посадка капусти білокачанної на розсаду в 2022 році за місячним календарем

Коли сіяти насіння на розсаду білокачанної капусти


Вирощування та посадка капусти білокачанної на розсаду та у грунт

 

Посадка капусти білокачанної на розсаду в 2022 році за місячним календарем

 

Білокачанна капуста — сама соковита, швидкозростаюча, що приносить стабільно високий урожай. Словом, вона займає перше місце серед своїх побратимів по виду. Червнева білокачанна капуста дозріває раніше інших. Варто пройти ста дням від моменту перших паростків і можна збирати урожай. Тема нашої статті — капуста білокачанна Червнева: коли садити на розсаду? З неї Ви дізнаєтеся, яких помилок слід уникати при вирощуванні білокачаної капусти.

Капуста: посадка й догляд у відкритому ґрунті.

Капуста білокачанна червнева: коли садити на розсаду

Капуста білокачанна — коли садити на розсаду?

Капусту цього сорту зазвичай рекомендують висівати не всю відразу, а з десяти — п’ятнадцяти денними інтервалами, для того щоб і врожай встигав поступово. Таким чином, городники забезпечують себе безперервним надходженням свіжого врожаю білокачанної капусти. Справа в тому, що цей сорт не дуже добре зберігається, тому важливо його встигнути обробити відразу ж після зрізання.

Капуста білокачанна - коли садити на розсаду?

Перед тим, як висаджувати на розсаду в червні капусту, потрібно правильно підібрати місце висаджування. Цей вид розсади не є швидкозростаючим, тому ємкості великого розміру не знадобляться. Досить взяти невеликого розміру горщики, висадити в них насіння, потім, приблизно через місяць, можна пересадити розсаду на дозрівання. Приблизно через місяць після цього, її висаджують у відкритий грунт.

 

 

Посадка капусти включає в себе підготовчі заходи:

Як же правильно посадити на розсаду білокачанну капусту? насіння, яке зібране своїми руками потрібно обов’язково впорядкувати, а потім знезаразити. Цей процес полягає в переміщенні насіння в гарячу (близько п’ятдесяти градусів) воду, після чого їх переміщують в холодну воду на пару хвилин, а потім ретельно висушують. Куплене в спеціалізованих магазинах насіння, знезараження вже не вимагає, тому що їх обробляють промисловим способом.

Особливості вирощування білокачанної капусти

Посадка капусти включає в себе підготовчі заходи:

  • Безпосередньо перед висадкою в грунт, насіння потрібно замочити на добу в воду (температура якої повинна бути близько двох градусів). Завдяки цьому процесу, значно прискорюється час проростання насіння, а внаслідок замочування в досить холодній воді, значно підвищується стійкість насіння і культури до низьких температур. Не вимагають замочування насіння капусти, яке вже пофарбоване (придбані в магазинах), вони вже пройшли всю необхідну обробку, їх потрібно сіяти сухими.
  • Щоб правильно визначити час, коли можна висаджувати розсаду Червневої капусти, потрібно вирішити, в який час бажано отримати дозрілий урожай. Існують загальні правила по обчисленню кількості днів, необхідних для дозрівання розсади до висадки її у відкритий грунт: конкретно для білокачанної капусти достатньо шістдесяти днів (для гібридів і різно-дозріваючих сортів), близько сорока п’яти діб (для сортів середньої стиглості) і приблизно тридцяти днів (для сортів, які дозрівають пізніше).

Читайте також: Коли садити огірки на розсаду

Саме тому, як правило, білокачанну капусту цього сорту висівають приблизно 25 березня (ранні сорти) і не пізніше 15 квітня (середні і пізньостиглі сорти).

Коли сіяти насіння на розсаду білокачанної капусти

Особливості вирощування білокачанної капусти

Є певні особливості вирощування розсади білокачанної капусти сорту Червнева:

  • Грунт обов’язково повинен бути родючим.
  • Капуста дуже любить вологу і світло, але при цьому відрізняється стійкістю до низьких температур.
  • Грунт, в який буде висаджена розсада, обов’язково повинен бути розпушений, до того ж він повинен бути досить легким. Саме тому краще всього для цієї мети використовувати торф.
  • Добре підійде для висадки розсади грунт, що містить в собі торф, дерен і трохи піску. Непогано зарекомендувало себе використання кокосового субстрату.
  • Обов’язковою умовою є наявність хорошого освітлення, тому що капуста досить чутлива до світла, при його відсутності насіння можуть сходити нерівномірно, до того ж потім вони можуть залягати і стелитися по грунту.
  • Полив розсади повинен бути досить помірним (при надлишку вологи коренева система розсади може просто загинути), у міру підсихання верхнього шару грунту.
  • Важливо своєчасно провітрювати приміщення, в якому пророщуватимете насіння.

Відео: Посів капусти на розсаду за посівним календарем

Капуста білокачанна червнева — коли садити на розсаду? Тепер Ви знаєте відповідь на це питання. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Бажаємо Вам великих врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Посадка капусти білокачанної на розсаду в 2022 році за місячним календарем