Посадка цибулі під зиму: коли і як садити цибулю восени в 2021 році

Коли та як садити цибулю на зиму


Посадка цибулі на зиму, коли садити цибулю

 

Посадка цибулі під зиму: коли і як садити цибулю восени в 2021 році

 

Посадка цибулі на зиму — строки посадки на городі

До посадки цибулі на зиму садівники стали проявляти інтерес порівняно недавно. Раніше про такий спосіб посадки в літературі писали рідко, а якщо і згадували, то не вдавалися в подробиці.

У Санкт-Петербурзі, ще в 1993 році, вийшла в друк брошура Л. С. Борисенкова під назвою «Цибуля і часник». У даному виданні детально були описані види цибулі, методи вирощування, використання і зберігання. Про посадку цибулі на зиму була написана тільки одна фраза: «Дрібні цибулини (в діаметрі менше 1 см) висаджують на зиму».
Але, яка все-таки основна методика садити цибулю на зиму?

Коли садити цибулю під зиму, щоб отримати гарний врожай

Цибулю, як в іншому, і часник, висаджують до настання постійних заморозків, наприклад, зазвичай це початок жовтня. Деякі «досвідчені» садівники радять садити цибулю на зиму в кінці листопада, цей метод неправильний. Для способу посадки на зиму підходять сорти цибулі, у яких період спокою до другої половини грудня — другої половини січня. Діаметр цибулі-сіянки повинен становити не більше 1 см. Ґрунт необхідно підготувати заздалегідь, глибоко перекопати, внести добриво, підійде перегній, а якщо ж його немає, то можна скористатися мінеральними добривами, наприклад, підійде суперфосфат, або калійна сіль.

Безпосередньо перед самою посадкою не завадить внести золу. Грядку необхідно зробити високою (приблизно 18-20 см) — на низькій грядці цибуля замерзне. Землю необхідно ретельно рихлити, борозенки робити глибше, щоб над посівом знаходилося 3-4 см землі. Між рядами відстань 20-25 см, а між цибулинками 7-10 см. Бувають садівники, які саджають через кожні 5-7 см, але це не забезпечує майданчик достатнім харчуванням. Борозенки слід розрівняти перегноєм, злегка ущільнити.

Зустрічаються поради, що грядку потрібно замульчувати торфом, або тирсою, але коли все-таки починати мульчувати і коли прибирати мульчу. Навесні торф повільно відтає і віддаляє вегетативний період рослин, оскільки він володіє високим рівнем теплоємності і низькою теплопровідністю. З цього випливає, робити покриття торфом не слід.

Для посадки цибулі необхідно вибрати сухе, добре освітлюване сонцем місце. Землю перекопать або розпушити. Краще внести компост, або перегній, змішаний з деревною золою. Кращими попередниками для цибулі будуть огірки, бобові, картопля і томати. Перед посадкою цибулі дати землі осісти і трохи ущільнитися.

 

 

Для посадки цибулі на зиму віддати перевагу цибулі гострих сортів і бажано, районованих. Нещодавно з’явилися і спеціалізовані сорти ріпчастої цибулі озимого виду: Кіп-Велл, Радар, Шекспір.

Посів, залежно від його розміру, ділиться на такі категорії:

  • перша — діаметром 1-1,5 см;
  • друга категорія — діаметром 1,5 -3 см;
  • категорія «вибірок» — більше 3 см діаметром;
  • категорія «овсюжка» — діаметр менше 1 см, цибулини нестандартні;

Коли садити цибулю на зиму

Сама гарна цибуля зазвичай виростає з овсюжки або посіву першої категорії. Взагалі, овсюжку рекомендується саджати виключно на зиму, при зберіганні до весни вона висохне. Глибина посадки цибулі повинна бути 2-3 см. А якщо посадити посів в землю глибиною більш ніж 4 см, то по весні у посіву не вистачить сил вирости і він загине.

Посів другої категорії і категорії вибірок висаджують на зиму з метою отримання зеленого пера, для отримання з нього цибулі-ріпки ці сорти не підходять. Садити необхідно вглиб на 4-6 см і садити щільно.

При посадці восени цибулю можна садити рядками або гніздами по 3-4 штуки. Зверху засипати сумішшю з торфом і перегноєм, а можна і просто землею. Шийку у посіву не обрізають, а поглиблюють в землю на 1,5-2 см. З проміжком рядів 15-20 см, а між самими рослинами не більше 10 см.

Цибулю садити необхідно до промерзання ґрунту, посів повинен вкоренитися.

Після посадки посіву, грядку бажано замульчувати. Для цього найкраще підходящим буде органіка: сухе листя, сіно, але тільки не поліетиленова плівка. Щоб мульчу не рознесло вітром, зверху слід покласти лапник, або сухі гілки. На початку весни, як тільки почне сходити сніг, укриття потрібно зняти. Якщо ці заходи не будуть вжиті, то грядка буде повільно грітися, і паростки врожаю з’являться пізніше.

Взимку, коли вже випаде на грядку достатня кількість снігу, необхідно накинути ще один шар природного утеплювача. У свою чергу навесні на грядці не можна допускати застою води, тому що це призведе до вологості цибулин.

Відразу ж після того, як розтане сніг, мульчу і листя прибирають з грядки. Для швидкого і дружного всхода цибулі можна зробити дуже маленькі борозенки над рядами. Але робити це треба обережно, щоб не пошкодити майбутній урожай.

При бажанні отримання великих головок цибулі в цей час необхідне підживлення розчином коров’яку або посліду птахів (1:10) і покрити поліетиленовою плівкою, яку слід натягнути на дротяні дуги.

У середині травня слід провести наступну процедуру підгодівлі нітрофоскою по 1 столовій ложці на квадратний метр або знову удобрити коров’яком. На початку формування врожаю потрібно провести підживлення добривами, наприклад, суперфосфатом і сульфатом калію, а на ґрунтах з кислим складом це добриво необхідно змінити деревною золою. До липня цибулі потрібні постійні поливи і обов’язкові розпушування ґрунту. До першої половини серпня цибулю можна буде прибирати.

Зимова цибуля зріє трохи раніше, ніж цибуля, яка посаджена навесні, і дає, зазвичай, одну велику цибулину незалежно від особливостей сорту. Рослини, як правило, не пошкоджуються комахами, наприклад, цибулевою мухою, так як до початку активності літа мух, на дні посіву утворюється велика коренева система, і вона стає недоступною мусі для кладки яєць.

Як садити цибулю на зиму

Як та коли садити цибулю на зиму 

До початку перших заморозків, важливо провести мульчування грядок з посадженою цибулею, можна наприклад, тирсою, або торфом. Шар мульчі потрібно зробити 2-3 сантиметри. Правильне і зроблене мульчування допоможе врятувати цибулини від промерзання.

Після початку весни потрібно шар мульчі прибрати, для того щоб він не заваджав прогрівати грунт і щоб сходи з’явилися в строк. А якщо, зима була малосніжною, то важливо додати на грядки додатковий шар снігу. Навесні важливо відстежувати, щоб на грядках не було стоячої талої води, цибуля за таких обставин вимокає.
Виконані правила дозволять цибулі відмінно перезимувати, і дати хороші, великі, здорові сходи.

При густій ​​посадці, допускається прорідити цибулю, залишаючи інтервал між саджанцями 5-6 сантиметрів. А ту цибулю, що висмикнули, можна використовувати в їжу.

Деякі городники вкривають підзимні посадки цибулі тирсою або торфом. Але потім подібну мульчу досить важко прибрати, чи не поламавши при цьому тонкі паростки.

Якщо випаде сніг, є сенс накидати на грядку додатково шар цього природного утеплювача. Але навесні постарайтеся не допустити на грядці застою води, так як це може викликати вимокання цибулин. Після танення снігу листя і мульчу з грядки приберіть. Щоб сходи були швидкими і дружними, зробіть над рядками дрібні борозенки. Працюйте обережно — щоб не пошкодити паростки.

Уже в квітні можна оцінити стан  посадки — якщо обставини склалися невдало, спробуйте виправити ситуацію залишилися посівним матеріалом великих фракцій.

Відео: Садимо цибулю на зиму

Сподіваємося наша стаття «Посадка цибулі на зиму, коли садити цибулю » була корисна Вам, і ви зможете без зусиль вірно й плодотворно посадити цибулю! Рекомендуємо переглянути рубрику город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Вирощуйте у себе цю чудову рослину і будьте здорові. До нових зустрічей!

 

Посадка цибулі під зиму: коли і як садити цибулю восени в 2021 році