Посадка груші навесні та восени в саду у відкритий ґрунт — покрокова інструкція з фото

Посадка саджанців груші восени та навесні.


Посадка груші восени та навесні. Посадка саджанців груш

 

Посадка груші навесні та восени в саду у відкритий ґрунт - покрокова інструкція з фото

 

Як правильно посадити грушу весною та осінню

Здається, принаймні, несправедливим той факт, що груша чомусь не є настільки популярною як, наприклад, яблуня. До того ж і на ринках грушу можна зустріти набагато рідше і в магазинах її не часто продають. Не кажучи вже про ціну, яка набагато вище, ніж у тих же яблунь. Як би там не було, але мало хто з нас зможе утриматися і не спробувати стиглих і корисних плодів цього дерева. Але, якщо Ви є садівником-аматором, то Вам обов’язково варто посадити у себе в саду це прекрасне в усіх відношеннях дерево. І так, з нашої статті ви дізнаєтеся як відбувається посадка саджанців груші!

Слід пам’ятати, що посадка груші є практично найважливішим моментом при культивації цієї прекрасної садової культури. А це означає, що якщо дерево посадити неправильно, то і не варто чекати від нього великих врожаїв, а може статися й таке, що вона взагалі плодоносити не буде. Для початку визначтеся з сортом груші і тільки переконавшись у тому, що це те, що вам потрібно, приступайте до процедури посадки. Перш ніж почати процедуру посадки, слід ретельно оглянути саджанець, видаляючи при цьому зламані гілки, але, не чіпаючи при цьому його корінну систему, так як тут містяться всі необхідні елементи для розвитку і зростання саджанця.

Посадка груші навесні

Слід почати посадку груші ще до моменту настання вегетативного періоду, а простіше кажучи, до моменту розпускання листочної системи дерева. Проміжок часу для посадки, відповідно до кліматичних особливостей, може коливатися від другої половини березня і до кінця квітня. Якщо Ви живете в південних широтах, тоді садити грушу можна навіть восени. Нюанс, посадкову яму для саджанця краще готувати ще з осені. Процес цієї роботи зводиться до того, що родючу частину ґрунту ставимо з одного боку, а глину з іншого боку. Що стосується розмірів поглиблення, то вони можуть мати такі розміри: 80х80 або 70х70, або ж, як варіант, 60х60, всі розміри подані в сантиметрах. Глибина лунок на важких ґрунтах може коливатися в межах від 1 метра і до 1,2 метра. Якщо посадка проводиться на чорноземі, то глибина становить не більше 80 сантиметрів.

 

 

Посадка груші восени та навесні. Продовжуючи підготовку до процедури посадки, на дно ями кладемо добриво і перемішуємо його з родючим ґрунтом, який був вийнятий при викопуванні ями. Після описаних вище процедур виливаємо в яму спеціально підготовлений водний розчин, після чого на зимовий період яму пересипаємо зверху родючим ґрунтом. Дочекавшись весни, починаємо саму процедуру посадки, тобто, висаджуємо саджанець в підготовлену восени яму. Перед тим, як посадити саджанець, слід, перш за все, вирити поглиблення, щоб легко могли розміститися коріння саджанця.

У процесі висаджування саджанця слід стежити, щоб сильно не заглибити кореневу шийку саджанця, а також, щоб коріння вільно входили в посадочне місце. Тобто, щоб вони не згиналися і не ламалися. Далі коріння дерева присипаємо землею і робимо невелике поглиблення для підлива деревця. Потім слід влити в лунку не менше 3 відер води і зробити мульчування ґрунту навколо саджанця за допомогою торфу або перегною.

Вирощування груші восени

В принципі, як і вирощування груші навесні, так і вирощування груші восени починається з відповідної підготовки ґрунту. Якщо посадка саджанців груші відбуватиметься на валу або, приміром, на пагорбі, тоді можна обійтися і без викопування посадкового місця, тобто, без ями. Слід тільки зробити поглиблення, яке відповідало б розміром коренів саджанця.

Посадка груш в саду- фото.Що стосується посадки груші на збіднених ґрунтах, то їх слід садити в посадочні ями з діаметром не менше 100 сантиметрів і глибиною в 60 сантиметрів. Перед посадкою збіднений грунт слід удобрити за допомогою родючого ґрунту. Такий підхід дає можливість забезпечити сприятливі умови для швидкого зростання і повноцінного розвитку саджанців груші. В таких умовах при посадці груші слід дотримуватися певного правила, згідно якого виходить, що чим більше яма викопана для саджанця, тим довше буде тривати сприятливий період.

Йдемо далі. Стінки ями для посадки повинні бути максимально стрімкими, так як в ямах конусоподібних форм грунт швидко осідає, в результаті чого відбувається заглиблення кореневої шийки. В ями під посадку дерев не можна давати занадто багато гною, щоб уникнути кореневих опіків. У той же час мінеральні добрива додають у яму залежно від хімічного аналізу ґрунту в певній місцевості. Що стосується сильно сирих, глинистих ґрунтів, то тут часто відбувається загнивання кори, яка заглиблена в землю, що призводить до втрати активного обміну повітря і, як варіант, такі саджанці з часом гинуть.

Відео: Посадка саджанців груш в саду

Після підготовки посадкової ямки саджанець ставлять на земляний конус так, щоб вершина впиралася в підставу коренів. Така нехитра методика дає можливість уникати повітряних пустот між ними. Під час засипання саджанця слід його злегка струшувати, підтягуючи вгору. Це дозволяє рівномірно розподіляти ґрунт між корінням саджанця.

Читайте також: Посадка вишні навесні

Після того як яма заповнена водою, слід рясно полити деревце, а порожнечі які з’явилися після поливу слід засипати землею і ретельно втоптати. Для того щоб захистити землю навколо саджанця, її слід чимось прикрити. Це може бути компост, торф або на худий випадок папір. Для фіксації саджанця слід прив’язати його до вбитого поруч колу. Щоб стовбур дерева не травмувався, пов’язку слід накладати у формі вісімки. На цьому наша стаття «Посадка груші восени та навесні», підійшла до кінця. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про садівництво де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним. Удачі Вам і гарного врожаю!

 

Посадка груші навесні та восени в саду у відкритий ґрунт - покрокова інструкція з фото