Посадка картоплі мотоблоком — як і коли садити за допомогою мотоблока

Як саджати карпотплю мотоблоком на земельній ділянці


Посадка картоплі мотоблоком

 

Посадка картоплі мотоблоком - як і коли садити за допомогою мотоблока

 

Робота мотоблоком, посадка картоплі

Практично кожен землевласник рано чи пізно вирішує зайнятися посадками овочів. Незалежно від рівня доходу, одним із найважливіших продуктів на наших столах є картопля. Саме їй відводяться найбільші площі в городах і на полях. Відповідно, і трудовитрати по вирощуванню потрібні досить чималі.

Якщо потрібно посадити коренеплоди всього на парі соток, можна обійтися і ручним інструментом. Але посадка картоплі мотоблоком все одно буде в рази швидше і комфортніше. Особливо це актуально на великих площах, де для повного засівання руками може знадобитися кілька гарних, сонячних днів (які, до речі, не завжди і випадають поспіль — погода часто диктує свої умови). Способи посадки картоплі мотоблоком численні, і вони будуть детально висвітлені в даній статті.

Посадка картоплі мотоблоком відео

Зазвичай в інструкціях, які додаються до цікавої для нас виду техніки, не приділяється належної уваги питанню використання навісного обладнання. Тим часом посадка картоплі мотоблоком вимагає ознайомлення з даною інформацією.

Насамперед, потрібно перевірити, чи все необхідне обладнання є в наявності. Для польових робіт агрегат знадобиться оснастити грунтозацепними колесами, колісними подовжувачами, універсальною зчіпкою, фрезами і плугом (або одно- або дворядним окучником).

Буває так, що дане обладнання підходить не до всіх мотоблоків, тому в магазині важливо уточнити відповідність доповнень вашому агрегату. В першу чергу рекомендується купувати сцепку, а решту підбирати під неї.

 

 

Посадка картоплі під плуг мотоблоком

Щоб картоплі в землі було комфортно, грунт готують розпушуванням. Розпушування здійснюється фрезами. Вони встановлюються на агрегат натомість коліс. Краще йти смугами по довжині поля. Глибина розпушування, відповідна штику лопати, досягається шляхом повторного проходження однією фрезою по колишньому сліду, коли йдете в зворотному напрямку. Рихлити поле спірально — незручно — зважаючи на необхідність подальшого вирівнювання граблями.

Отже, настав час приступати до посадки. Фрези міняємо на грунтозацепи, встановлюємо плуг, який призначений для перевертання землі. Головне — досить рівно пройти першу смугу, зробивши відповідну борозну. Добре, якщо посадка проводиться як мінімум двома людьми: один іде з мотоблоком, інший розкладає в борозну бульби. Коли в першу лінію покладена картопля і ваш агрегат розгорнуть, встановлюємо його правим колесом в борозну прямо на посадки. Щоб бульби не пошкодилися грунтозацепом, встановіть першу швидкість. При такому процесі рівно прокладається нова борозна, а колишня засипається землею з неї.

Посадка картоплі плугом мотоблока відео

Наочний приклад того, як проводиться посадка картоплі мотоблоком за допомогою плуга можна подивитися на відео.

Крім плуга можна садити картоплю дворядним окучником. Тут можна розмітити поле за допомогою саморобних «граблів» з трьома зубцями, відстань між якими становить 65 см. Стандартні колеса так само змінюються на грунтозацепні, центральний упор замінюємо однорядною зчіпкою. До зчеплення монтується дворядний окучник, відстань між рядами витримується 65 см. Крила встановлюємо з мінімальним розворотом. По намічених «граблями» лініях йдемо перший ряд.

Читайте також: Як вибрати мотоблок

Глибину борозни можна регулювати спеціальною ручкою, розташованою на зчепленні. Після розвороту колесо мотоблока ставиться уздовж гребеня, який насипався при колишньому проході. Коли борозни готові, можна через кожні 30 сантиметрів розкладати насіння. Далі приступаємо до засипання посадок.

Для більшого збереження цілісності бульб знову встановлюємо звичайні колеса (втулки подовження не знімаємо). Сошки окучників розводимо на максимум. Одним колесом машини заїжджаємо в грядку, окучники розташовуємо на гребенях борозен і на першій швидкості засипаємо картоплю.

Відео: Посадка картоплі за допомогою мотоблока

Пристосування для посадки картоплі мотоблоком

Це ще не всі способи посадки картоплі мотоблоком. Існує ще один, мабуть, самий комфортний, але і найдорожчий. Це застосування спеціальної картоплесаджалки. Її доцільно використовувати на великих площах, які з часом виправдають витрати на придбання обладнання.

Пристосування має бункер близько 40 літрів, Борозник, окучник дисковий і особливий транспортер, який подає картоплю для укладання в борозну через 25 сантиметрів. При роботі картоплесаджалки весь процес посадки від початку і до кінця відбувається одночасно, що значно скорочує час польових робіт. Крім того, скоротиться і число робочих рук — більше однієї людини, що йде за агрегатом, не буде потрібно.

Який спосіб посадки вибрати — вирішувати хліборобові, але питання як садити картоплю мотоблоком, ми вважаємо вичерпаним. Для цього потрібно спиратися на розміри площ, наявність помічників і обсяг фінансів. У кожному разі мотоблок значно полегшить працю і дозволить здійснювати посадку із задоволенням!

На цьому все, наша стаття  «Робота мотоблоком, посадка картоплі» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні Ваших бульб. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Посадка картоплі мотоблоком - як і коли садити за допомогою мотоблока