Посадка картоплі під солому — як садити картоплю та як доглядати за нею

Як садити картоплю під солому або сіно


Посадка картоплі під солому

 

Посадка картоплі під солому - як садити картоплю та як доглядати за нею

 

Картопля — це овоч, який багато хто називає другим хлібом. Кожен городник садить цю рослину у себе на ділянці. Картопля є, мало не самим основним продуктом харчування в Україні.

Існує маса способів посіву насіння картоплі. З цієї статті Ви дізнаєтеся про посадку картоплі під солому. Даний спосіб ефективний і вимагає найменших витрат сил, в порівнянні з іншими способами.

Посадка картоплі під солому або сіно

Посадка картоплі під солому — це дуже ефективний спосіб посадки даного овочу. Посадивши насіння саме таким способом, Ви практично звільните себе від подальшого догляду — не потрібно поливати, не потрібно рихлити і підгортати, збір урожаю гранично простий — потрібно просто відсунути солому і зібрати бульби. Загалом, переваг більше, ніж достатньо. Звичайно ж, не уникнути проблем з колорадським жуком, від нього все одно доведеться позбавлятися.

Посадка картоплі під солому або сіно

Ще однією перевагою посадки картоплі під солому є дуже високий урожай. Багато дачників і городників стверджують, що можна отримати до 600 кілограм картоплі з однієї сотки землі!

Пояснюється така висока врожайність тим, що ґрунт стає багатим органічними добривами. При гнитті соломи спочатку утворюється компост, що приманює дощових черв’яків, потім черв’яки виробляють біогумус (найцінніше натуральне органічне добриво).

Якщо у Вас нема соломи — це не біда, можна використовувати звичайне сіно. Якщо у Вас в господарстві є тварини, то з зими в будь-якому випадку залишиться старе сіно, його і можна використовувати, принципової різниці немає. Термін посадки картоплі під солому такий же як при будь-якому іншому способі.

 

 

Сприятливі дні для посадки картоплі за місячним календарем

Підготовка ґрунту до посадки картоплі

Перед посадкою картоплі спочатку необхідно підготувати ґрунт. Обрана ділянка не перекопується лопатою.

На замітку! Насправді перекопування землі шкодить їй. Справа в тому, що в ґрунті живуть мікроорганізми, в кожному шарі вони свої. При оранці шари змінюють свої позиції і корисні мікроорганізми гинуть, а для відновлення їм потрібен час.

Підживлення ґрунту перед посадкою картоплі

При бажанні грунт можна підгодувати. Але робити це зовсім не обов’язково, адже солома, у міру гниття, буде подавати в землю корисні органічні речовини для росту картоплі. Однак можна завчасно, ще восени після врожаю, внести компосту або біогумусу.

Розпушування землі

Ґрунт досить просто прорихлити плоскорізом Фокіна або звичайною мотикою. Розпушувати грунт слід неглибоко — на 5-8 сантиметрів і намагатися, щоб не було грудок. При розпушуванні потрібно сформувати невеликі траншеї, щоб в них можна було укласти картоплю.

Підготовка картоплі до посадки

Підготовка картоплі до посадки

Посадка картоплі під солому або сіно має на увазі в собі завчасну підготовку бульб перед посадкою.

Підготовка картоплі перед посадкою дуже важливий етап, при якому необхідно відбракувати слабкі і уражені хворобами бульби. Так само відбраковують занадто маленькі і занадто великі бульби. Для посіву підійде середнє насіння (50-75 грам), що рівномірного кольору, без яких-небудь дефектів і захворювань.

Відібрану картоплю витягують з погребу. Бульби перед посадкою необхідно прогріти на сонечку. Їх заносять у приміщення, де середня температура не опускається нижче 18-20 градусів, на 5-7 днів. Потім насіння знову переносять в приміщення з температурою 7-10 градусів і зберігають там до висадки.

Якщо у Вас багато великих насінин, то їх можна розрізати на дві частини. Безпосередньо перед посадкою картоплю рекомендується «попудрити» в золі. Ця процедура допоможе запобігти поїдання картоплі слимаками.

Агротехніка посадки картоплі під солому

Агротехніка посадки картоплі під солому

Агротехніка посадки картоплі під солому або сіно гранично проста. У пророблені борозенки укладається підготовлене насіння на відстані 30-35 сантиметрів. Попередньо в грядки насипати ще трохи золи, це ще краще запобіжить від нападу слимаків.

Розрізану картоплю, зрізаною стороною занурюють у золу і садять цією стороною в землю.

Ну і тепер гряди з насінням картоплі потрібно засипати соломою або сіном шаром 30-45 сантиметрів. Для того, щоб солома не розносилася вітром її злегка присипають землею.

Читайте також: Вирощування картоплі під соломою

Сходить картопля під соломою дуже швидко. Посадивши, Вам не потрібно буде більше доглядати за рослинами, тільки восени зібрати врожай і все. Ну хіба це не ідеальний спосіб посадки картоплі?

Посадка картоплі під солому відео

На цьому все, наша стаття «Як садити картоплю під солому або сіно» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Посадка картоплі під солому - як садити картоплю та як доглядати за нею