Коли і як садити кріп у відкритий ґрунт насінням навесні щоб швидко зійшов

Правила посадки кропу весною у відкритий ґрунт


Коли і як садити кріп у відкритий ґрунт насінням навесні

 

Коли і як садити кріп у відкритий ґрунт насінням навесні щоб швидко зійшов

 

Посадка кропу у відкритий грунт насінням проводиться з весни до пізньої осені. Терміни залежать від регіону і цілей, поставленої городником, урожай — від того, як правильно садити ароматну рослину.

Від чого залежать терміни посадки кропу

Кріп — популярна зелень в харчовому менталітеті багатьох народів. Рослину садять не тільки для цього, але і для збору насіння зі специфічним смаком, які теж користуються попитом — в приготуванні їжі, солінь і маринадів.

У початківців городників перші посадки рослин рідко виходять вдалими, особливо якщо вони експериментують з насінням, які висаджуються у відкритий грунт. Навесні занадто багато що залежить від правильного визначення термінів, коли вже можна без побоювання займатися внесенням насіннєвого матеріалу в ґрунт.
Невдалою може виявитися навіть дуже рання висадка кропу. Оманлива легкість визначення по таненню снігу і здатності рослини протистояти заморозкам, вводять дилетантів в оману, і результат виходить провальним.

Від чого залежать терміни посадки кропу у грунт

У промисловому вирощуванні застосовується конвеєрна агротехніка — кріп висаджують заново кожні два тижні, отримують стабільні врожаї, які використовують з метою отримання прибутку. В особистому підсобному господарстві є деякі нюанси для визначення правильних термінів посадки у відкритий ґрунт:

  • Цільове призначення — отримання зелені передбачає осінні та весняні посадки. У ці періоди пряна культура висаджується виключно для отримання свіжої зелені. Використовуючи метод постійного підсівання, можна забезпечити присутність на столі постійного джерела вітамінів і мікроелементів, прекрасну добавку для приготування салатів, перших і других страв. Якщо потрібні кропові парасольки — з не менш затребуваним насінням, використовують сорти з пізніми термінами дозрівання, які саджають пізньою весною або влітку. Тоді необхідні для заготовок на зиму солінь і консервацій парасольки дозріють в середині літа, в серпні або на початку осені.
  • Кліматичні особливості. Орієнтуватися по таненню снігу або термінів заморозків можна тільки з урахуванням регіону проживання. На півдні це середина березня — початок квітня, в помірному кліматі саме час починати в середині — кінці другого весняного місяця, для тих, хто живе в більш суворих умовах, терміни встановлюються з кінця квітня. Орієнтуватися краще за довгостроковим календарем погоди. Як тільки денна температура повітря досягає 3 градусів тепла, і сніг тане, можна садити кріп у відкритий ґрунт насінням. Посадка навесні може починатися, навіть якщо нічна температура опускається до 5-6 градусів морозу.

Вирощування кропу для себе і на продаж

  • Сортові умови. У різних областях застосовуються сорти, які районовані для певного типу клімату. Ранні швидко переходять до цвітіння і можуть прискорити стеблеве дозрівання при жаркій погоді або відсутності достатньої кількості вологи. У середньостиглих більше зеленого листя, їх можна використовувати і для отримання зелені, і для збору парасольок і насіння. Пізньостиглі нарощують ще більше вегетативної маси, тому потребують проріджування. Отже, чекати результату своїх зусиль доводиться довше.
  •  Посадка кропу у відкритий ґрунт визначається і місячним календарем. Коли кріп висаджується восени, тоді можна домогтися більш ранніх сходів навесні. На момент, коли тільки настає термін весняного внесення насіння у відкритий ґрунт, озимі посадки вже починають проростати. Вибираючи навесні сприятливі дні за місячним календарем, неодмінно додають до підрахунками 5-6 днів, необхідних для роботи з насінням — замочування, знезараження і підготовка до пророщування.

 

 

Кліматичні особливості посадки кропу

У таблиці можна подивитися оптимальне поєднання всіх складових: місяці, сприятливі дні за місячним календарем, регіон проживання, сорт кропу, рекомендовані сорти

МісяцьСприятливі дні за місячним календаремРегіон проживанняСорт кропуРекомендовані сорти
Березень3-6, 17-18, 22, 27-30південьранні, середньостиглі

пізньостиглі

Далекий, Грибовський, Рішельє, Борей, Алігатор, Іній, Амазон, Салют, Візерунки
квітень5-7, 10-14, 18-19, 23, 25-29Південь і Середня смугаранні, середньостигліДалекий, Грибовський, Рішельє, Борей, Макс
травень2-6, 15-17, 24-26, 30-31Північранні, середньостигліДалекий, Грибовський, Редут, Рішельє, Борей, Лісогорськ

Сприятливі дні по фазах Місяця, знаків зодіаку не завжди збігаються з хорошими погодними умовами. Тому найкраще робити посадку навесні, орієнтуючись на прогнози синоптиків.

Рослина володіє морозостійкістю, але до певних меж. Садити його насінням у відкритий ґрунт можна, коли в погоді поєднуються три умови — сніг розтанув, денна температура не менше + 3 ° С, а нічні морози вже не більше -5 ° С. У різних регіонах ці терміни можуть варіюватися від середини березня до середини травня.

Посадка кропу у відкритий ґрунт.

Дотримуємося правил посіву кропу у відкритий ґрунт

Своєчасно висадити — тільки половина успіху, не менш важлива складова — правильна агротехніка. У неї входить підготовка насіння, ґрунту і технологія посіву, які навесні дещо відрізняються. Пізні сорти можна вирощувати і розсадою. Багато хто так і робить — садять на балконі насіння в пластикові контейнери, а потім переносять саджанці в ґрунт, коли він досить прогрівся.

Без кропу важко уявити собі домашню кухню. Ця приправа варта того, щоб заготовити її про запас. В нашій статті ділимося секретами про те, як заморозити кріп на зиму, щоб збереглися вітаміни.

Таким чином, можна культивувати в холодному кліматі ті рослини, які володіють високою врожайністю, пишністю і особливим ароматом.

Ґрунт і умови посадки кропу

Грунт і умови посадки кропу

Посадка кропу проводиться в місці, де сонце буває не цілий день. Сонячні промені необхідні рослині, але на сонці вона швидко втрачає колір, а в посушливому місці починає стелитися і випускати парасольки.

Досвідчені городники садять кріп на грядки, де в минулому році вирощувалися огірки чи помідори. Сприятливі умови для посадки у відкритий ґрунт насінням і на місцях торішніх плантацій буряка, бобових, будь-якого сорту капусти. В цьому випадку урожай улюбленої зелені буде хорошим і без додаткових добрив.

Не можна садити на місці, де кріп вирощувався в минулому році, і не варто розраховувати на рясні сходи там, де росла морква, селера або петрушка. При плануванні посадок краще розташувати поруч з кропом огірки, помідори, капусту і баштанні.

Підготовка насіння кропу до посадки у відкритий ґрунт

Підготовка насіння

Для весняної посадки кропу можна використовувати минулорічні і навіть позаторішні заготовки. Термін придатності садівного матеріалу при правильному зберіганні зазвичай 2-3 роки. Але готувати потрібно навіть свіжі, зібрані влітку чи восени.

Вважається, що багатий зміст ефірних масел в зернах перешкоджає проростанню у відкритому ґрунті, тому їх насіння попередньо замочують у воді при температурі близько 50 градусів. За різними джерелами, вимочування проводиться двоє або троє діб, вода регулярно змінюється на свіжу, гарячу.

Є рекомендації займатися цим, складаючи посівний матеріал в марлю або тонку бавовняну тканину, але деякі просто насипають насіння на дно скляної банки і акуратно зливають воду, додаючи нову. Вони вважають, що воду необхідно міняти як мінімум п’ять разів за день.

Після такого замочування насіння розкладають на вологій тканині і присипають  тирсою. У такому стані їх залишають ще на три дні, не забуваючи періодично збризкувати з пульверизатора.

Підготовка насіння кропу до сівби та основні правила

Безпосередньо перед посадкою його трохи просушують. Тому, визначаючи час для посіву за місячним календарем, завжди планують підготовку посадкового матеріалу за 6 днів до призначеного терміну, а якщо вимочування проводиться дві доби, то за п’ять.

Фахівці рекомендують провести попереднє знезараження матеріалу, це займає ще деякий час. Насіння, загорнуті в марлю, поміщають на 12 годин на 3% розчин перекису водню. За цей період розчин потрібно змінити 2-3 рази.

Це робиться не тільки для знезараження, а й для стимуляції природного імунітету, стійкості до несприятливих погодних умов. Якщо виконати всі необхідні маніпуляції, то сходи кропу з’являться вже через 5-6 днів.

Правильний посів кропу навесні

Навесні садити можна трохи простіше, адже попереду вже теплі дні, а не довга зима, як в озимому посіви. Ґрунт, вологий від снігу або трохи змочений, розрівнюють граблями, а потім в ньому роблять широкі канавки з відстанню між ними не менше 20 см.

Вирощування і посадка кропу (фото)

У виконаних широких борозенках обережно розміщують насіння на глибині близько 3 см. Щоб уникнути загущеності його іноді укладають зигзагом.

Поливати перші два дні після посадки присипані пухкою землею борозенки не рекомендується. Інакше всі зусилля по розміщенню насіння будуть марними — потоком води їх змиє з покладеного місця. Те, коли зійде кріп, залежить від правильності передпосівної підготовки.

Підбиваємо підсумки

Пряна рослина не вимагає особливих зусиль при вирощуванні і дає рясний урожай при дотриманні умов:

  1. Якщо посадка навесні проведена в правильні терміни, визначені за кількома складовими.
  2. Насіння якісні і підготовлені до висадки відповідним чином.
  3. Кріп посіяний за правильною технологією — в широких, рівновіддалених борозенках.
  4. Попередниками були хороші рослини, і місце для росту вибрано правильно.

Відео: Сіємо кріп у відкритий ґрунт

Ще більше цікавої та корисної інформації про ваш город ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Коли і як садити кріп у відкритий ґрунт насінням навесні щоб швидко зійшов