Посадка лілій восени: коли і куди висаджувати лілії осінню у відкритий ґрунт

Коли садити Лілії на зиму


Посадка лілій восени: Куди та коли садити лілії на зиму

 

Посадка лілій восени: коли і куди висаджувати лілії осінню у відкритий ґрунт

 

Вересень — це той місяць, коли можна і потрібно розсаджувати багаторічні квіти. Лілії — поширені квіти у квітникарів. Це дивно красива квітка, королева всіх кольорів. В епоху Ренесансу лілії брали за символ чистоти. Сьогодні рослина стає справжньою окрасою дачної ділянки. Крім привабливого зовнішнього вигляду, квітка відрізняється нескладною посадкою і легким доглядом. Як та коли садити лілії восени? Відповідь на це питання ми дізнаємося з цієї статті.

Як правильно посадити лілії восени.

Як правильно посадити лілії восени.

Осіння посадка лілій в саду

Лілії — це гарне доповнення вашої ділянки. Але для того, щоб рослина прийнялася на території і почала активно зростати, важливо правильно підібрати посадковий матеріал. Де ж його взяти? Краще рішення — придбати цибулини в спеціалізованих магазинах. Якщо ж у Вас вже росли лілії, Ви можете викопати цибулини і поділити їх на декілька частин. Коли необхідно садити лілії восени? Рекомендується робити це не пізніше вересня місяця, до настання сильних морозів. Коренева система цибулин повинна встигнути пристосуватися до нових умов.

Осіння посадка лілій

Як же посадити лілії восени? Давайте розглянемо деякі рекомендації:

Обираємо, де будуть рости наші лілії

Залежно від того, який вид лілій буде вирощуватися, залежить і місце їх посадки. Деякі лілії люблять сонячні місця, захищені від вітру. Іншим подобається рости в півтіні. У занадто затінених місцях лілії взагалі не будуть рости, вони будуть хворіти, а потім і загинуть зовсім. Необхідно щоб ґрунт під ними не засихав, тому садимо поруч рослини, які затінюють землю. Розміщуємо лілії по кілька штук, щоб вони виділялися на тлі інших квітів.

Як же посадити лілії восени?

Готуємо ґрунт для посадки Лілій на осінь

Ґрунт для лілій повинен бути глибоко оброблений, він повинен мати дренаж. Землю для них удобрюють фосфорно-калійними добривами, або вносять деревну золу, якщо земля кислотна. Рослина віддає перевагу пухкій, живильній землі, яку можна отримати, змішавши садовий ґрунт з компостом, торфом і піском.

 

 

Коли садити Лілії на зиму

Садимо цибулини лілії восени в саду

Якщо цибулини куплені навесні, то їх садять в травні. Глибина лунок повинна бути не більше 15 сантиметрів для великих діток і 10 сантиметрів для дрібних. Лілії садимо на відстані 30 сантиметрів один від одного. На зиму, щоб уберегти від заморозків, вкриваєм листям. Лілії розсідаються розподілом цибулинних гнізд. Якщо їх не розсаджувати, то квітки лілії починають дрібніти або не цвітуть зовсім. Розсаджені цибулини будуть цвісти вже на майбутній рік.

Коли садити Лілії на зиму

У деяких лілій дітки утворюються по стеблу, вище самої цибулини. Їх саджають теж в землю, цвісти вони будуть вже через два — три роки.

Пересаджуємо лілії

Як пересадити лілії на нове місце? Зробити це досить нескладно і буде під силу будь-кому, навіть починаючому дачникові:

  • Необхідно обрізати стеблинки у лілій близько до землі.
  • Викопуючи цибулини, намагаємося не пошкодити корінці.
  • Видалити у цибулини старі і сухі лусочки.
  • З обережністю ділимо цибулину на частини. Для поділу можна використовувати ніж.
  • Попередньо їх занурюємо в марганцевий розчин (на 10 літрів води — 5 грам).
  • Викопуємо лунки, як було написано вище.
  • Садимо цибулину лілії, розправивши всі корінці.
  • Засипаємо землею.

Правильно обираємо посадковий матеріал

Якщо у вашому городі ще немає лілій, і Ви вирішили їх придбати, то обов’язково зверніть увагу на стан цибулин. Хороші цибулини лілій тверді, щільні, без гниль і цвілі, з невеликими корінцями по 5 сантиметрів. Перед посадкою рекомендується їх замочити у воді або так само в розчині марганцівки. Найкраще купувати цибулини лілій восени і відразу висаджувати в підготовлений ґрунт.

Пересаджуємо лілії

Догляд за ліліями в саду — легко і просто

Доглядати за ліліями досить просто: прополюємо, поливаємо і рихлимо. Давайте розглянемо кожен етап більш детально:

Прополка — важливий і необхідний процес, який необхідний не тільки для знищення бур’янів, а й для проникнення кисню до кореневої системи. Завдяки цьому квітка буде краще рости, набиратися сил і енергії.

Догляд за ліліями - легко і просто

Добриво — ще один важливий пункт в догляді за рослиною. Яке харчування використовувати? Відмінно підійде мінеральне або органічне добриво, яке слід вносити в суворій відповідності за інструкцією.

Читайте також: Як доглядати та вирощувати лілії в домашніх умовах

Полив — Коли лілії цвітуть, поливати їх слід посилено і регулярно, щоб земля була вологою. Поливаємо строго під корінь. Своєчасно видаляємо бур’яни і рихлимо для збереження вологи в землі.

Вирощувати лілії

Захист лілії від шкідників —  Щоб захистити лілії від шкідників, необхідно проводити обробку цибулин. Для цього запускаємо їх в воду, температура якої повинна бути 50 градусів, тримаємо хвилин 5. Ще необхідно своєчасно видаляти бур’яни і збирати жуків, якщо такі є.

Відео: Осіння посадка лілій в саду

Вирощувати лілії дуже просто, якщо дотримуватися всіх правил догляду та обробки за ними. Пам’ятайте, що умови для вирощування залежать від виду лілій, тому уважно вивчіть особливості догляду саме за вашим сортом рослини. Тепер Ви знаєте, як правильно посадити лілії восени. Сподіваємося, що наші поради будуть корисні для Вас і ваших рослин.

 

Посадка лілій восени: коли і куди висаджувати лілії осінню у відкритий ґрунт