Основи догляду та правильна посадка малини весною — Як саджати малину правильно

Як правильно садити малину навесні та восени


Основи догляду та правильна посадка малини весною, як посадити малинний кущ

 

Основи догляду та правильна посадка малини весною - Як саджати малину правильно

 

Садівники давно вирощують малину на дачних ділянках. Посадка саджанцями проводиться за певними правилами, з дотриманням необхідної довжини міжрядь. Гарний малинник висаджують з використанням натягнутого шнура на кілочки, дотримуючись дистанції між саджанцями. По периметру малинник обносять невеликим «парканом», щоб чагарник ріс рівними рядами.

Основний догляд — боротьба з шкідниками та хворобами, а також підтримання грунту під кущами в пухкому стані. Важливим етапом догляду є і добриво рослин. Рясного поливу малина не потребує, його здійснюють при висадці саджанців, перед цвітінням і в міру необхідності протягом дозрівання.

Як правильно посадити малину навесні

Основи догляду та правильна посадка малини весною,як садити кущ

Серед дачної рослинності малина займає почесне місце. Вирощують і люблять її за велику кількість вітамінів, дієтичні властивості. Посадка — нетрудомісткий захід. Щоб посадити малину, потрібно дотримуватися простих правил. Чагарник досить невибагливий, витримує низькі зимові температури, посадити його можна практично в будь-який грунт.

Урожай малини високий. Але, як і будь-який чагарник, посадку малини потрібно проводити за всіма правилами. Важливо визначити, як правильно посадити малину і доглядати за нею в процесі росту і плодоношення. На відео в кінці запису описано, як відбувається процес розмноження малини.

Таким чином розмноження проводять у таких сортів:

  • Геракл,
  • Таруса,
  • Кумберленд.

Перед посадкою малини важливого значення набуває обробка грунту. Чагарник, що зростає не кращим чином реагує на засміченість і щільність грунту, вимагає догляду. Відповідно, перед посадкою малини землю потрібно очистити від бур’янів і скопати, розпушити. Протягом вегетаційного періоду чагарник малини потрібно рихлити близько 6 разів. Глибина розпушування становить 7-9 сантиметрів. Посадка малини проводиться в ями або ж траншеї. Робити це можна навесні або восени. Можлива також посадка малини влітку.Такім чином саджають кущі сортів Геракл і Кумберленд.

Траншейна посадка малинових кущів у відкритий грунт

Траншейна посадка малинових кущів

Траншейна посадка більш трудомістка, ніж посадка малини в ями, але постачання кожного куща окремо поживними речовинами забезпечується краще. За 20-30 днів до посадки чагарнику в траншеї їх необхідно заготовити:

  • Ґрунтзвільняється від бур’яну, сухих гілок і сміття.
  • Міжряддя бажано застелити плівкою або іншим водонепроникним матеріалом. Це значно зменшить кількість бур’янів в подальшому.

Далі розмічується ділянка під посадку малини. Для цього можна вставляти кілочки, натягувати на них мотузку. Таким чином, вийде рівна траншея. Ширина її не повинна перевищувати 60 сантиметрів, глибина — 40-45 сантиметрів. На дно підготовленої траншеї викладається шар поживної суміші товщиною близько 10 сантиметрів. Таким способом часто садять такі сорти, як Геракл і Кумберленд.

 

 

Можна використовувати як готові добрива, так і самостійно приготовані. Приготувати добриво нескладно: прямо на дно траншеї висипається в рівних пропорціях компост і гній і перемішується, потім рівномірно розподіляється по дну. Найчастіше такого роду добрива використовують для таких сортів: Геракл, Таруса і Кумберленд.

Перед висадкою саджанців можна додати в траншею золу. Саджанці в траншеї повинні знаходитися на відстані від 70 сантиметрів, а міжряддя має становити близько 1,8 метрів. Ряди бажано розташовувати по лінії північ-південь.

Посадка куща малини в яму навесні

Посадка куща малини в яму

Кущі малини в яму висаджуються восени або навесні. Місце для посадки необхідно вибирати на сонячній стороні, що обдувається вітром. Яму викопуємо діаметром до 40 сантиметрів. Зробити це потрібно як мінімум за тиждень до посадки малини, щоб грунт встиг осісти. На дно, так само як і при посадці малини в траншеї, укладаємо добрива: 6 кілограм гною, 200 грам суперфосфату, 200 грам золи і 50 грам сірчанокислого калію. Це найбільш раціональний і ефективний склад поживної суміші для догляду за малиною.

Суміш змішується з землею і рясно заливається водою. Через два тижні можна приступати до посадки саджанців. Коріння рослини обрізають і обробляють глиняною бовтанкою. Саджанець встановлюють на насипаний на дні горбок, розподіляючи по його схилах коріння. Обережно засипаємо саджанець землею, періодично струшуючи рослину для рівномірного розподілу грунту. Утрамбувавши землю навколо саджанця, необхідно полити її 3-4 відрами води.

При посадці саджанців малини варто подбати про те, щоб чагарники не «розповзалися» по ділянці. Для цього по периметру всього малинника доцільно вкопати оцинкований або алюмінієвий лист висотою до 20 сантиметрів.

Догляд за малиною весною: Обрізка, підв’язка, підживлення

Догляд за малиною весною

Мало знати, як правильно посадити малину. Важливо організувати правильний і своєчасний догляд за малиною. Існує дуже багато сортів малини. Серед них найвідомішими є: Таганка, Полана, Таруса, Геракл і Кумберленд.

Розмноження чагарнику походить від кореневої системи. Пагони малини дворічні, але давати врожай починають лише на другому році зростання. Посадка і догляд за малиною обов’язково повинен включати обрізку. Обрізають тонкі або пошкоджені стебла, залишаючи 5-7 здорових, міцних пагонів малини. Велика кількість порослі помітно знижує врожайність куща. Навесні обрізка стебла здійснюється на висоті півтора метра від кореня; в цій зоні стебла виростають найбільші.

Восени кущі обов’язково підгодовувати. Зробити це можна в такий спосіб: до 2-3 відрах торфу додають 100 грам селітри або сечовини і виливають під корінь рослини, обходячи стороною стебло. Після внесення добрив роблять розпушування ґрунту на 8-10 сантиметрів. Полив проводитися тільки при посадці або підгодівлі. Посушливим літом можна додатково поливати малину по мірі необхідності. Дуже важливо не дати засихати таким сортам малини, як Геракл і Кумберленд.

Важливо також організувати правильний захист чагарників від всіляких шкідників, так як малина досить схильна до захворювань. Найбільш поширене захворювання — плямистість стовбура. Від нього рослина не гине, але істотно знижується морозостійкість рослини.

Захворювання малини може початися через часті поливи, несвоєчасного очищення грунту від бур’янів або підвищеної кислотності грунту. Купуючи саджанці, зверніть увагу на сорт Геракл, він стійкий до захворювань і впливу шкідників, до того ж плодоносить до перших заморозків. Малина польської селекції Полана стійка до грибкових хвороб і багатьох шкідників, невибаглива в догляді. Сорти малини розрізняються не тільки за смаковими якостями, але навіть і за кольором.

Чорна малина Кумберленд схожа на всім знайому шовковицю або ожину. Плоди цього сорту крім зовнішньої незвичайності, довго не обсипаються з куща, зберігаються як в свіжому, так і в замороженому вигляді досить тривалий термін.

Чорна малина Кумберленд - фото.

Догляд за цим сортом досить простий: птахи не клюють ягоди через їх колір, вона не вимагає додаткового укриття навіть в морози, а шкідників у цього виду майже немає.

Ремонтантна малина Таганка перериває плодоношення тільки з настанням сильних заморозків. Може давати два врожаї за сезон, причому другий урожай може бути крупніше першого при правильному догляді.

Ремонтантна малина Таганка - фото.

Сорт малини Таруса ще називають малинним деревом. Ця малина штамбового типу стійка до багатьох основних хвороб, витримує мороз до -30 ° C, ягоди має дуже великі, вагою до 16 грам. Перевагою малини є можливість не застосовувати обрізку і встановлювати опору, так як малина цього сорту виглядає як деревце з досить щільним стеблом. Догляд за такою малиною нескладний.

Сорт малини Таруса - фото.

Урожаєм порадує тільки та малина, догляд за якою буде здійснюватися відповідно до правил. Важливо також правильно зберігати саджанці в зимовий час. Якщо восени почалися заморозки, то рослину краще не висаджувати, а зберігати до весни.

Для цього рослину поміщають в поліетиленовий мішок, наповнений мокрою тирсою, і залишають відкритим до настання тепла. Купуючи саджанці, звертайте увагу на пагони рослини. Вибирайте рослина із середніми або тонкими стеблами, не женіться за їх кількістю. Коренева система повинна бути чистою, не засохлою. Тримати довго коріння на повітрі можна: після покупки відразу ж засипте корінь саджанця тирсою або прикопайте.

Відео: Як посадити малину навесні в домашніх умовах

На цьому наша стаття «Основи догляду та правильна посадка малини весною, як посадити малинний кущ» підійшла до кінця, сподіваємося, вона зможе допомогти Вам у посадці малини навесні. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику унікальні поради садоводу. Бажаємо вам успіхів і великих врожаїв!

 

Основи догляду та правильна посадка малини весною - Як саджати малину правильно