Посадка моркви навесні: Як правильно посадити моркву весною

Як правильно садити моркву навесні


Посадка моркви навесні. Відео - як садити моркву

 

Посадка моркви навесні: Як правильно посадити моркву весною

 

Морква — один з найвідоміших коренеплодів, який найчастіше використовується на кухні багатьма господинями. Крім цього, морква володіємо безліччю корисних речовин, вітамінів і мікроелементів, необхідних для організму людини. Хоча ціна на цей овоч в магазинах невисока, багатьох бентежить факт наявності шкідливих речовин, якими часто обробляють коренеплід для його якнайшвидшого зростання. Тому городники вважають за краще займатися вирощуванням самостійно. Посадка моркви навесні не складна і складається з декількох етапів. Яких саме, розглянемо в цій статті.

Посадка моркви: вибір місця і терміни посіву

Посадка моркви: вибір місця і терміни посіву

Для початку необхідно вибрати відповідне для моркви місце. Від того, наскільки правильним воно буде, залежить і кількість врожаю. Важливо запам’ятати, що коренеплід не любить тінь, тому сіяти насіння рекомендується на добре освітленій території дачної ділянки, де протягом усього дня світить сонце.

Також рослина погано переносить посадку на одному і тому ж місці, тому найкраще щороку обирати нову терріторію. Морква не буде рости або буде погано рости, якщо раніше на ділянці була посіяна така зелень, як пастернак, петрушка, кріп або селера. Самими оптимальними попередниками цього коренеплоду будуть: томати, огірки, часник, картопля і капуста.

Правила догляду за морквою

 

 

Залежно від того, яке насіння Ви придбали, термін посіву може трохи відрізнятися. Наприклад, початок квітня місяця — оптимальний варіант для того, щоб висівати ранні сорти, а ось вже ближче до кінця квітня настане черга для середньостиглих сортів. Якщо ж Ви вирішили висадити моркву для зберігання на зиму, до посадкових робіт можна приступати вже на початку червня.

Що стосується самого грунту, то добре було б знайти таку грядку, на якій кількість бур’янів не надто велика, інакше вони стануть справжньою перешкодою для молодих, незміцнілих паростків. Бажано, щоб земля була пухкою і поживною. Для цього можна використовувати як мінеральні, так і органічні добрива. Якщо грунт занадто важкий, то форма моркви може нагадувати корч або бути занадто зігнутою, якщо вологий, то коренеплід згниє, а якщо сухий, то він вийде дуже щільним.

Підготовка насіння моркви до посадки

Підготовка насіння моркви

Перед посадкою, насіння необхідно підготувати. Що в це входить?

  • Замочування насіння в теплій воді на деякий час.
  • Після — перекладання у вологу тканину, яка повинна бути немаленькою, щоб вдалося накрити насіння і знизу і зверху.
  • Насіння залишаються в темному, теплому місці і потребують періодичного помішуванні.
  • Після набухання і появи перших паростків, насіння моркви поміщають в холодильник, для гарту.

Як тільки цей етап пройдено, Вам вдасться визначити браковане насіння — ті, які не візьмуться у відкритому ґрунті.

Читайте також: Вирощування моркви: технологія, агротехніка, умови

Посадка здійснює в наступному порядку: викопуються невеликі борозенки, після чого рясно зволожуються, насіннячко опускається на невелику глибину (4-5 см) і засипається землею. Процес посадки завершено. Але як правильно садити моркву весною, щоб отримати багатий врожай?

Правила догляду за морквою

Як правильно садити моркву навесні

Щоб ваші труди не пройшли безслідно, необхідно дотримуватися певних правил догляду:

  • Регулярно обробляти грунт, знищуючи бур’яни. Якщо цього не робити, то коренеплід може і зовсім не вирости.
  • Рихлити землю. Важливо не допускати скам’яніння грунту, щоб не допустити викривлення плода.
  • Помірний полив. Морквина не любить занадто активного поливу, інакше коренева система почне псуватися, але також погано переносить посуху. Тому полив повинен бути максимально помірним, з урахуванням погодних умов.
  • Знищення шкідників. Основним шкідником моркви є морквяна муха, присутність якої визначається за наявністю закручених листків. Якщо такі виявляються, важливо вжити заходів по її знищенню.

Як бачимо, посадка моркви навесні — процес нескладний і під силу будь-кому, навіть починаючому городникові. Щоб отримати більше інформації, подивіться відео:

Відео: Як правильно садити моркву весною

На цьому все, наша стаття  «Посадка моркви навесні. Відео — як садити моркву» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город-корисні поради де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Посадка моркви навесні: Як правильно посадити моркву весною