Правила посадки полуниці в серпні 2022 року: сприятливі дні для посадки полуниці

Як садити полуницю в серпні, щоб отримати гарний врожай


Правила посадки полуниці в серпні 2020 року: сприятливі дні і важливі нюанси

 

 

Посадка полуниці в серпні- захід відповідальний, що вимагає певних навичок і знань агротехніки. Правильна висадка ягідної культури в серпні дозволяє рослинам зміцніти до зимівлі і сформувати гідну врожайність в наступному році.

Сприятливі дні посадки полуниці за місячним календарем

Вибравши сприятливі дні за фазами Місяця для посадок, ви позбавите рослини від більшості небезпек, які можуть підстерігати молоду розсаду.

Небесне світило здатне надавати великий вплив на будь-які садово-городні культури. Давно відмічено, що в повний місяць відбувається активізація ростових процесів і посилюється рух соків, тому в такі дні недоцільно проводити агротехнічні роботи.

Сприятливі дні за місячним календарем

В серпні сприятливими для посадки днями є:

  • 2-8;
  • 11-13;
  • 17-18;
  • 26-28.

Дні, несприятливі для посадки полуниці в серпні:

  • 15-16;
  • 30-31.

Найчастіше садову полуницю розмножують методом вкорінення вусів або ж за допомогою купленої розсади. Як виростити розсаду полуниці бажаного сорту на дачній ділянці? Відповідь проста — збирайте насіння і самостійно вирощуйте її на дому, тоді хороший результат буде вам забезпечений. Читайте більше в нашій статті.

Вибір посадкового матеріалу для посадки

Сприятливі дні за місячним календарем

Перевіреним місцем придбання саджанців є спеціалізовані розплідники, де підтримуються всі умови для вирощування рослин. Здоровий посадковий матеріал районованих сортів, що входять до Державного реєстру, є гарантією отримання потужних і рясно плодоносних ягідних кущів.

Ознаки якісної розсади:

  • зелені, шкірясті і блискучі листя з наявністю характерного опушення;
  • відсутність дефектів і морщинистості або скручування на листі;
  • очні, ніжно-салатового кольору, досить товсті ріжки, не менше 6-7 розгалужень;
  • добре розвинена, гілляста коренева система довжиною не коротше 7 см.

Оптимальним варіантом стане придбання так званої оздоровленої полуничної розсади, яка вирощується в лабораторних умовах з високопродуктивних маточних рослин. Зверніть увагу на ємності, в яких продають розсаду. Якщо це пластикові касети або склянки, то коріння рослини повинні бути по всьому об’єму. У разі продажу в торф’яних горщиках кореневище полуниці має прошивати стакан наскрізь і бути видно зовні.

Детальна інструкція посадки полуниці вусиками

Якісна розсада дозволить отримати гідний урожай тільки за умови суворого дотримання агротехніки, грамотного вибору місця для посадки, а також попередньої підготовки грунту. У серпні практикується висадка полуничних вусів як на гряди відкритого грунту, так і під тимчасове плівкове укриття.

Вибір місця для висадки клубники у серпні

Детальна інструкція посадки вусиками

Фахівці не рекомендують робити полуничні плантації в місцях, які часто затоплюються грунтовими водами. Ідеальним для вирощування суниці садової стане добре освітлена сонячними променями ділянка, що має рівну поверхню. Місце має бути захищене від сильних поривів вітру. Краще виділити під посадку грядки, представлені пухким, добре окультурених, ретельно очищеним від будь бур’янів грунтом. Залягання грунтових вод на ділянці не може становити менше 60-70 см.

 

 

Підготовка землі до посадки полуниці

Підготовка землі

Перед посадкою необхідно зорати грунт або лопатою, або за допомогою застосування механізованого транспорту, глибина оранки може досягати 50-60 см. Полуниця прекрасно росте практично на будь-яких типах грунту, але перевагу потрібно віддавати середнім суглинках. В умовах надто високого залягання грунтових вод ягідну культуру рекомендується обробляти на високих грядах. Менш придатними для обробітку суниці садової прийнято вважати піщані ґрунти. На таких ділянках рослина досить сильно страждає від нестачі поживних елементів і вологи. Підготовка ґрунту для посадки полуниці в серпні на дуже збіднених ділянках передбачає процедуру обов’язкового окультурення з внесенням комплексних добрив відповідно до доданої виробником інструкції.

Посадка полуниці у відкритий ґрунт

Посадка у відкритий грунт

Найкращий врожай ягід збирають з ділянок з опідзолені чорноземом і лісовим грунтом, який повинен бути пухким і багатим гумусом. Перед посадкою на відкриті гряди з піщаним ґрунтом вноситься гній, компост або перегній в кількості 1-2 відра на кожен квадратний метр, після чого при необхідності використовується деревна зола з розрахунку 2,5 склянки на квадратний метр.Висадку розсади рекомендується проводити в похмурий день або вечірній час, щоб шансів прижитися у рослини стало більше.

Технологія посадки суниці садової в відкритий грунт:

  1. Відкриту кореневу систему з профілактичною метою продезінфікувати розчином перманганату калія.
  2. Викопать лунки відповідно до обраної посадкової схеми, їх глибина повинна бути 15-17 см.
  3. Рясно пролити підготовлені лунки відстояною водою.
  4. Погрузіть кореневу систему саджанців в грунт до «сердечка» (серцевини розетки ).
  5. Ретельно присипати все коріння грунтом.

Сердцевина розетки повинна знаходитися на одному рівні з грунтом, в іншому випадку шанси на приживлюваність істотно зменшуються. В перші кілька днів надземну частину садової суниці бажано затінювати. Щоб поліпшити приживлюваність висаджених рослин, їх необхідно полити водою з додаванням ростових біологічних стимуляторів у вигляді гуматів або препарату «Епін».

Висадка клубники під плівку

Висадка під плівку 

Під плівкою рослина може залишатися до весни, коли мине ризик заморозків. У зонах ризикованого землеробства досить часто практикується висадка розсадного матеріалу полуниці в серпні на гряди захищеного грунту. Особливо актуальний такий спосіб посадки і при наявності ризику пошкодження культури ранніми нічними заморозками.

Технологія посадки під плівкове укриття:

  • Витримати коріння розсади в спеціальному розчині на основі 2,5 л води, столової ложки харчової солі і 0,5 чайної ложки мідного купороса
  • Підготовте лунки під посадку рослин (правила, як і при посадці у відкритий грунт).
  • Пролийте посадкові лунки достатньою кількістю теплої води. Перенесіть рослини в підготовлені ямки, дотримуючись рівня заглиблення.
  • Присипте кореневу систему живильною сумішшю і політь.

Важливо пам’ятати, що занадто високу посадку суниці садової згодом можна досить легко скорегувати за допомогою мульчирующого шару.

Догляд за полуницею після посадки

Догляд після посадки

При достатній вологості  грунту і наявності рясних дощів після посадки полуниці в серпні цілком можна обійтися без зрошувальних заходів. В умовах посушливої ​​погоди поливи повинні бути відносно великими, із застосуванням відстоянї і теплої води до моменту повного вкорінення ягідних кущів. Грунт слід підтримувати в пухкому стані, що забезпечить достатній приплив повітря і води до кореневої системи рослин.

Відрощі протягом осені на полуничних кущах вуса підлягають видаленню. Бажано перед посадкою на грядках встановити систему крапельного поливу. Недавно посаджені в добре удобрений грунт ягідні кущі зовсім не потребують додаткового живлення, а ось профілактичні заходи, спрямовані на захист садової суниці від патогенної мікрофлори і шкідників не завадять. Обробляти рослини слід спеціальним складом на основі 1 відра теплої води і 3 ст. л. препарату «Карбофос».

Культури-попередники полуниці перед посадкою

Культури-попередники

Обробкою садової суниці рекомендується займатися тільки на ділянках, де раніше вирощувалися бобові культури, цибулю і моркву, редиску, кріп і фенхель, а також шпинат і часник. Хороший результат дає посадка після природних сидератів (зернові та ріпак), які сприяють активному відновленню виснаженого грунта. Низька врожайність ягоди спостерігається на ділянках, звільнених від посадки пасльонових культур, включаючи картоплю і томати. У цьому випадку багато разів зростає ризик зараження рослини фітофторою, а також ураження такими шкідниками, як дротяники і садові слізні.

Основні схеми посадки клубники в серпні

Основні схеми посадки 

Стандартна схема посадки суниці садової на традиційні гряди залежить від сортових особливостей культури. Відстань між сильнорослими, густообліственнимі і «вусатими» кущиками становить 30-40 см. Якщо на кустах мало листя і слабо утворюють вуса рослини цілком можна садити на відстані 20-30 см один від друга. При грамотній посадці полуничні кущі здатні формувати багату врожайність протягом п’ятнадцяти років, але для отримання якісної соковитої ягоди необхідно дотримуватися всіх правил догляду.

Відео: Як та коли садити полуницю в серпні

Ще більше цікавої інформації про вирощування ягідних культур ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Правила посадки полуниці в серпні 2022 року: сприятливі дні для посадки полуниці