Посадка полуниці навесні

Як правильно садити полуницю весною


Посадка полуниці навесні - Як правильно садити клубнику весною

 

Посадка полуниці навесні

 

Коли проводиться посадка навесні полуниці

Часто виникає питання, коли садити полуницю навесні? Найбільш підходящим часом для посадки полуниці вважають початок весни і середину літа. Залежно від кліматичних умов терміни посадки полуниці можуть трохи змінюватися. У більшості випадків, посадка полуниці навесні проводитися якомога раніше. Кущики полуниці, посаджені в цей час, розвиваються значно краще, ніж висаджені восени, адже з настанням морозів, рослина розростеться і зможе дати хороший урожай на наступний рік. Час посадки полуниці навесні, настає, як тільки з’явиться можливість виконувати основні польові роботи.

Полуниця посадка і догляд навесні

Як правильно садити полуницю весною

На ділянці для вирощування полуниці потрібно знищити бур’яни, особливо зверніть увагу на залишки кореневищ пирію. Розсада повинна бути здоровою, її листя повинно мати відповідний сорт та колір, кущики повинні мати хороше коріння.

Читайте також: Обробка полуниці навесні

Під час висадки рослин його коренева частина занурюється в грунт, при цьому необхідно розправити всі корені, щоб вони не загортали. Якщо є ризик, що під час посадки температура буде низькою, то можна грядку з саджанцями захистити поліетиленовою плівкою.

Полуниця посадка і догляд навесні
Висаджуючи полуницю в весняний період потрібно врахувати такі рекомендації:

 • Підготовку грядки для висадки розсади полуниці навесні, краще проводити в серпні;
 • Розетки краще приживаються в ґрунті, який містить пісок і торф;
 • Посадковий матеріал краще зберігати в ємкості або поліетиленовому пакеті, вливши туди 100 мл води;
 • Не висаджуйте рослини там, де перед цим росли пасльонові культури;
 • Час посадки полуниці навесні потрібно підібрати так щоб за місяць до висадки рослин у грунт, грядки можна було продезінфікувати;
 • Прополку потрібно виконувати ретельно, так як під час плодоношення бур’яни можуть завдати чималої шкоди.

 

 

Розсада розміщується на ділянці рядами не більше 30 см між рослинами. До посадки їх потрібно витримати в прохолодному місці 2-3 дні. Якщо грунт на ділянці восени не удобрювати, то в посадочні лунки, потрібно внести перепрілий курячий послід, перегній або золу.

Якщо посадка проводитися в сухий грунт, то грядку відразу ж необхідно добре полити. Коренева система в лунці повинна розміщуватися вертикально, якщо коріння довгі, то їх можна вкоротити на 8-10 см.

Читайте також: Кращі сорти полуниці

Полуниця чудово росте на ділянках, розташованих на південно-західних схилах. Для гряд з цією культурою найкращим місцем вважаються низькі ділянки. Відмінними попередниками для полуниці вважають злакові культури. Не забувайте, що цю культуру не можна висаджувати там, де вона росла в останні 4 роки. Якщо ваша дача знаходиться біля поля або лісу, то можливе поширення на посадках хруща.

Способи посадки клубники навесні

Способи посадки клубники навесні

Існує 2 основні варіанти посадки цієї культури:

 • однорядковий;
 • двухрядковий.

При однорядковій посадці між окремими рядами приймають відстань 60 см, а між окремими рослинами — 16 сантиметрів. При посадці полуниці в 2 рядки, відстань між ними — 60 см, між рядами — 30 см, між окремими рослинами полуниці — 15 см.

Посадка полуниці навесні краще вдається при двухрядковій посадці, так як в цьому випадку збільшується кількість рослин на грядці і в перший рік можна отримати більш високий урожай. Будь-які бур’яни на ділянці потрібно винищити, інакше полуниця буде погано рости.

У весняний період, висадку розсади полуниці проводять у попередньо підготовлені поглиблення, в які наливають воду. Рослину висаджують і поливають ще раз, поливати розсаду необхідно часто, але потроху.

Посадка полуниці під агроволокно

У кожного садівника є бажання отримати високий урожай з мінімальними витратами сил і грошей. На простій грядці бур’яни розвиваються дуже швидко і пригнічують кущики полуниці. Але завдяки агроволокну можна не витрачаючи багато сил виростити хороший урожай полуниці.

Посадка полуниці під агроволокно

Виготовляють агроволокно різного призначення, кольору і щільності. Його можна придбати в магазині для садівників. Краще для полуниці вибирати матеріал чорного кольору з щільністю 60г / м2.

 • В першу чергу потрібно підібрати підходяще для вирощування полуниці місце, краще, якщо воно буде високим і сонячним.Полуниця погано росте при високих ґрунтових водах на ділянці, сильних дощах і надмірному поливі. Потрібно вибирати рівні ділянки з невеликим ухилом.
 • Помітивши, де будуть знаходитися грядки, копають і рихлять грядки, що знаходяться одночасно видаляють залишки бур’янів і їх коріння. Ґрунт потрібно добре заправить добривом, для цього використовують деревну золу, компост, біогумус, перегній і мінеральні добрива.
 • На підготовлену грядку укладають агроволокно, окремі листи матеріалу потрібно класти внахлест на 20 см.
 • По периметру грядки агроволокно притискають до землі підручними предметами (цеглою, камінням). Після цього необхідно за допомогою дроту діаметром 6 мм пришпилить агроволокно до землі. Нарізають дріт на шматки 70 см завдовжки, і кожен відрізок згинають навпіл. Такою шпилькою, і закріплюють агроволокно.
 • Після цього прорізають в матеріалі отвори, в які і висаджують розсаду полуниці за звичайною схемою.

Відео: Посадка полуниці весною

Сподіваємося що, в нашій статті ми дали відповідь на питання коли садити полуницю весною. До нових зустрічей в нашій рубриці садівництво!

 

Посадка полуниці навесні