Посадка помідор у відкритий грунт — коли і як висаджувати помідори у відкритий грунт

Помідори посадка та догляд за ними


Посадка помідор у відкритий грунт - Як садити помідори Відео

 

Посадка помідор у відкритий грунт - коли і як висаджувати помідори у відкритий грунт

 

Спосіб вирощування помідорів у відкритому ґрунті вельми поширений в південних і центральних районах нашої країни. У відкритому ґрунті помідори гірше ростуть, ніж в теплиці або парнику, проте при правильному вирощуванні та догляді можна отримати прекрасний урожай.

Помідори — теплолюбні рослини, тому успішність вирощування у відкритому ґрунті буде прямо залежати від кліматичних умов — чим тепліше буде погода влітку, тим більший урожай Ви отримаєте і тим менше рослини будуть схильні до різних захворювань. У цій статті ми детально розглянемо питання посадки помідор у відкритий грунт.

Посадка помідорів у відкритий грунт

Посадка помідор у відкритий грунт - Як садити помідори

Посадка помідор у відкритий грунт проводиться тільки тоді, коли повністю мине загроза заморозків. У центральній частині України посадка проводиться не раніше першого червня. Для вирощування помідор обирають саме сонячне місце на вашому городі, воно має бути добре захищене від холодних вітрів. Пам’ятаєте, в тіні Ви ніколи не отримаєте бажаного врожаю. Для томатів абсолютно не підходять ділянки, які розташовуються в низинах, де проходять ґрунтові води.

Читайте також: Як виростити розсаду помідорів

 

 

Вибирати місце для посадки у відкритий грунт необхідно і виходячи з попередніх попередників. Томати дуже добре ростуть на місці, на якому росли торік бобові культури і коренеплоди. Вкрай не рекомендується саджати томати на те місце, де в минулому сезоні росла цибуля або часник. Не рекомендується вирощувати помідори на одному і тому ж місці другий рік поспіль, оскільки є певний ризик розвитку фітофторозу. Для помідорів найкраще підходять суглинні ґрунти. Перед посадкою помідор необхідно правильно підготувати грунт і розсаду, про це буде докладно написано нижче.

Підготовка грунту перед висадкою у відкритий грунт

Помідори посадка та догляд за ними

Підготовку грунту для посадки томатів у відкритий грунт починають ще восени, після звільнення грядок. Грядку потрібно перекопати і при цьому внести необхідну кількість добрив. На 1 квадратний метр вносять 1 відро гною або компосту (можна і біогумус). Навесні, за 1 тиждень до посадки рекомендується так само внести деревну золу з розрахунком 1-1,5 склянки на 1 квадратний метр. Потім грядку рясно поливають слабким розчином марганцівки для дезінфекції. Так само навесні в грунт рекомендується внести перепрілу тирсу по 3-4 кілограми на 1 квадратний метр.

Висадка розсади у відкритий грунт

Посадка помідорів у відкритий грунт

Посадка розсади помідорів у відкритий грунт досить трудомісткий процес. Перед висадкою обов’язково потрібно полити розсаду, яка ще росте в ємкостях, щоб її було легко замінити, не пошкоджуючи коріння. Найкраще садити помідори в другій половині дня або в похмуру погоду. Тоді рослини швидше приживуться.

Технологія посадки наступна. Роблять кілька грядок, на відстані 40-50 сантиметрів один від одного. В один ряд викопують ямки, глибина яких повинна дорівнювати величині горщика, в якому вирощувалася розсада. Відстань між рослинами в одному ряду повинно бути 30-35 сантиметрів (40-50 сантиметрів при посадці високорослих сортів).

Читайте також: Як підготувати насіння помідор до висадки для розсади

У кожну ямку бажано насипати додаткову підгодівлю. В якості цього підійде сечовина, вистачить буквально однією щіпки. Так само бувають дуже хороші концентровані добрива на основі курячого посліду (пудрет). Такі добрива забезпечать дуже швидке приживання рослин.

Після посадки бажано прив’язати розсаду до опори

Після посадки і підв’язки, томати слід замульчувати. Для цих цілей можна використовувати солому або сіно. Робиться це для того, щоб зберегти вологу. Крім цього, сіно буде гнити і перероблятися дощовими хробаками, а це додаткова підгодівля.

Відео: Посадка помідорів у відкритий грунт

На цьому все, наша стаття «Посадка помідор у відкритий грунт — Як садити помідори» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Посадка помідор у відкритий грунт - коли і як висаджувати помідори у відкритий грунт