Посадка редиски під плівку ранньою весною, в березні

Коли садити редиску під плівку навесні та при якій температурі


Посадка редису під плівку ранньою весною, в березні

 

Посадка редиски під плівку ранньою весною, в березні

 

Редис під плівку висаджують для отримання раннього врожаю коренеплоду. Щоб правильно виростити редис ранньою весною, необхідно знати про деякі правила посадки і про нюанси догляду за цією овочевою культурою.

Правила вирощування редиски під плівкою

Ранній посів редису під плівку підходить для використання скоростиглих сортів, які мають стійкість до перепадів температур, різких похолодань, а також не схильним до появи стрілок.

Як правильно вибрати сорт редису для посадки

Для кожного городника не секрет, що на ринку присутні різноманітні сорти редиски, серед яких є найбільш перспективні екземпляри. До них відносяться:

Редис сорту Льодяна бурулька

Льодяна бурулька редька.

Редька сорту Дека

Редька сорту Дека фото.

Редис Богиня

Богиня редька - фото.

Редис сорту Фараон

редька Фараон

Редька сорту Сора

редис сорту Сора

Ранній червоний редис Аеліта

Ранній червоний редис Аеліта

Редис сорту Кармен

Редис сорту Кармен фото.

Редька сорту Світлячок

Світлячок редька

Редька сорту Зоря

Зоря редька.

Редис сорту Прем’єр

Прем'єр сорт редису

Редька сорту  Французький сніданок

Французький сніданок редька.

Редис сорту Білі ночі

Французький сніданок сорт редьки

Увага! Останній сорт є самим скоростиглим. Від моменту посадки до можливості вживати овоч в їжу проходить всього 3 тижні.

У кожного сорту редису, обраного для посадки під плівку, є свої особливості. Це стосується форми: вона може бути подовженою, овальною, круглою, а також мати забарвлення від рожевого і білого до насичено фіолетового. В середньому, вага коренеплодів коливається в межах від 7 до 25 гм.

Увага! Чим більше насіння редиски, тим швидше дозріває сам коренеплід.

Переваги посадки редьки під плівку

Посадка редиски в березні під плівку.

Посадка раннього редису під плівку — це можливість отримати свіжі коренеплоди вже на початку-середині квітня. Насіння висаджують в 20-х числа березня, а овочева культура дозріває на 2 тижні раніше, ніж посаджені в парник екземпляри.

Насіння редиски проростають навіть при температурі в 2 градуси тепла, молоді пагони не бояться нічних знижень температур. Але головна умова в тому, що редис любить світло. Без достатньої кількості сонячних променів насіння буде сходити гірше, що збільшить термін дозрівання коренеплодів.

Як посадити редис під плівку навесні

Виростити редис під плівкою може будь-який дачник, навіть початківець. Головне, стежити за температурою повітря і кількістю сонячних годин в день.

 

 

Вирощування розсади цвітної капусти — процес не надто складний. Досить дотримуватися деяких рекомендацій — і у вас не виникне проблем з цією культурою. Але для початку потрібно виростити якісну розсаду. Про те як це зробити, читайте в нашій статті.
Як посадити редис під плівку

Коли можна садити редис під плівку

Посадка редису під плівку може здійснюватися вже в березні. Досвідчені садівники рекомендують не чекати повного відтавання снігу. Досить, щоб сніг зійшов з ґрунту на певній ділянці, і з’явилася проталини. Для насіння потрібно всього 3-сантиметровий шар відталого ґрунту. Цього цілком достатньо для того, щоб редиска почала своє зростання.

Якщо здійснювати посадку редису під плівку в квітні, то потрібно буде подбати про його укриття від тривалого впливу сонячних променів. Для цієї культури світло вкрай важливе, але його надлишок може привести до стрілкування. Тому найбільш оптимальним варіантом вважається світловий день тривалістю в 8 — 10 годин.

Вибір місця і підготовка ґрунту до посадки редьки

Коли можна садити редис під плівку

Багато сортів редису добре відчувають себе в ґрунті з середньою родючістю. Але такий сорт, як Французький сніданок, дуже вимогливий до ґрунту. Йому потрібен родючий легкий субстрат. У будь-якому випадку, краще всього підготувати ґрунт, щоб у молодих овочів було достатньо поживних речовин для розвитку.

Якщо місце під редиску було виділено ще восени, то про внесення добрив також потрібно подбати в цей період. Оптимальним вважається внесок мінеральних добрив і мульчування.

У місці майбутньої посадки овоча необхідно вистелити невеликий шар перегною, прикрити все плівкою або дошками. Навесні, коли почнеться танення снігу, настил знімають, щоб разом з талою водою в ґрунт надходили всі життєво необхідні речовини. Однак під час посіву насіння редиски під плівку зайвий перегній потрібно прибрати.

Посів редиски навесні під плівку

Насіння редиски не потребують попереднього проращування. Тому посів проводиться відразу в грядки. Для тих, хто бажає прискорити схожість посівів, насіння рекомендується замочити за кілька днів до посадки. Зробити це можна будь-яким із зручних способів.

Посів редиски навесні під плівку

Алгоритм посіву:

 1. Для початку необхідно зробити кілька бороздочек глибиною в 3 — 5 см (що оптимально для висівання овочевої культури) і інтервалом в 15 см.
 2. Кожну борозенку необхідно полити теплою водою.
 3. Насіння (по можливості) повинні бути висіяні на відстані один від одного в 5 см. Оскільки воно досить дрібне, варто заздалегідь придбати точкову сівалку або провести сівбу за допомогою спеціальної стрічки. В іншому випадку, підросший редис доведеться разріджувати.
 4. Насіння в борозенках потрібно присипати невеликим шаром пухкої землі.
 5. Після полити невеликою кількістю води.
 6. Посів укрити плівкою і закріпити її по периметру.

Як виростити ранній редис під плівкою

Відмінною рисою вирощування редиски під плівкою є і той факт, що догляд за ним практично не потрібно. При створенні парникового ефекту в ґрунті зберігається достатня кількість вологи, тому навіть полив здійснюють у міру підсихання ґрунту.

Важливо дотримуватися кількох головних правил догляду за раннім редисом, посадженим під плівку:

Як виростити ранній редис під плівкою

 1. Внесення добрив. Кожні 10 днів необхідно годувати редиску сечовиною, розведеною у воді (10 г на відро). Один раз (десь через 15 днів після посіву) можна внести калійне добриво.
 2. Полив. Здійснюється в міру висихання ґрунту. Заливати ранню редиску не варто, особливо — в кінці дозрівання, оскільки це призведе до розтріскування плодів.
 3. Розпушування. При необхідності розпушити ґрунт потрібно невеликими пристосуваннями (садовими лопатками або мініатюрними граблями). Рихлити за допомогою сапи не варто — можна пошкодити коренеплід.
 4. Після посіву необхідно вкривати редис на ніч, особливо при заморозках. Це можна робити будь-яким відповідним матеріалом.
 5. При надлишку сонячного світла грядку накривають темним матеріалом. Для редиски досить буде 8 годин світлового дня. Якщо не виконати цю умову, то культура почне випускати стрілки.
 6. Обробка від бур’янів не потрібна.

Як захистити посаджений редис під плівку від шкідників

Редис, посаджений під плівкою, може також страждати від різних шкідників, як і овочі, висаджені у відкритому ґрунті. Єдина різниця в тому, що для скоростиглих сортів овочів не рекомендується застосування хімічних препаратів, покликаних боротися зі шкідниками. Тому багато дачників обходитися народними способами.
Головним ворогом раннього редису є хрестоцвіті бляшки.

Посадка редиски в теплицю ранньою весною

Щоб позбутися їх, доведеться роздобути тютюновий пил або свіжу золу. Це єдині засоби, які надають належний ефект, навіть при масштабному ураженні рослини. З’являється паразит в посушливі періоди, оскільки «дірявити» вологе листя бляшки не можуть. Для боротьби з цим шкідником необхідно:

 1. Розвести розчин золи, змішавши воду (10 л) зі склянкою свіжої деревної золи.
 2. Полити редиску, потрапляючи і на молоде бадилля.
 3. При необхідності — посипати грядки нерозбавленою золою або тютюновим попелом.

Увага! Бляшки небезпечні тільки для молодих пагонів. Коли коренеплід зміцніє, паразит не зможе його погубити.

Ще один небезпечний шкідник — сліпець. Захиститися від нього допоможе настоянка з часнику:

 1. Велику головку часнику необхідно подрібнити.
 2. Залити літром окропу.
 3. Настояти протягом доби.
 4. Розвести в 5 літрів теплої води.
 5. Полити редиску.
 6. При необхідності через 5 — 7 днів процедуру повторити.

Правила вирощування редиски під плівкою

Капустянка нападає на редиску тільки в тому випадку, коли на городі стоїть повна посуха, а грядка з редискою залишається вологою. Боротися з цим паразитом народними методами не завжди вдається, тому багато дачників йдуть на хитрість — закопують в іншій частині городу бульби картоплі і рясно поливають грядки із застосуванням будь-якої отрути для капустянки. Оскільки комаха зазвичай шукає найбільш зволожені місця, в яких можна підкріпитися, редиску можна буде вважати врятованою.

До захворювань, яким піддається редис, можна віднести слизовий бактеріоз, фомоз, фузаріоз, суха гниль, мозаїка звичайна, гниль, борошниста роса, чорна ніжка.

Якщо використання хімікатів не мається на увазі, можна приготувати мильний розчин, який добре бореться з цими патологіями. Для цього необхідно:

 1. 100 г господарського мила натерти на тертці.
 2. Набрати відро води (10 л).
 3. Всипати в воду 500 г свіжої золи.
 4. Додати мило.
 5. Ретельно розмішати.
 6. Полити рослину отриманим розчином.

Які проблеми можуть виникнути

Як і коли сіяти редис

Деякі городники можуть зіткнутися з низкою проблем при вирощуванні редису під плівкою. Серед них можна виділити наступне:

ПроблемаПричинаРішення
Погана схожість насіння· Глибока посадка.

· Погано прогрітий грунт.

· Недостатньо поживних речовин.

Редис, посіяний глибоко або в занадто холодний грунт, не загине, але буде «сидіти» в землі, поки не настануть сприятливіші умови.

При нестачі поживних речовин проблема вирішується шляхом внесення відповідної підгодівлі (калійні  препарати).

СтрілкуванняНадмірний вплив сонячного світла.Якщо редиска була посаджена в період, коли сонячний день перевищує 10 годин, культуру необхідно вкривати від світла. Зробити це можна будь-яким відповідним матеріалом.
Поїдання плодівПерезволоження грунту в останній стадії дозрівання.Якщо редис часто поливати, то його плоди будуть вбирати в себе вологу, подібно до губки. В результаті постраждає не тільки зовнішній вигляд коренеплоду, а й його смакові якості.

Висновок

Редис під плівку можна садити ранньою весною. Це дозволить не тільки насолодитися першими вітамінними овочами, але і підготувати грунт для посадки будь-яких інших культур. Адже після редису грунт стає більш якісним і підходить для вирощування самих примхливих овочів.

Відео: Вирощування редису під плівкою

Ще більше цікавої та корисної інформації про ваш город ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Посадка редиски під плівку ранньою весною, в березні