Посадка та догляд за кукурудзою у відкритому ґрунті

Як виростити кукурудзу в домашніх умовах


Кукурудза: вирощування, коли садити та правильний догляд у відкритому ґрунті

 

Посадка та догляд за кукурудзою у відкритому ґрунті

 

Чи любите ви варену кукурудзу? Якщо так, то вам, напевно, хочеться, щоб цей продукт був екологічно чистим і не включав в себе різні хімікати. Якщо у вас є дачна ділянка, тоді чому б не спробувати виростити кукурудзу в відкритому ґрунті? Так, ви отримаєте не тільки великий урожай соковитого і смачного овоча, але і будете впевнені в його натуральності. Процес вирощування і догляд у відкритому ґрунті нескладний, а сама кукурудза буде радувати вас весь рік, адже її можна ще і консервувати на зиму.

Кукурудза: вирощування з насіння, фото.

Кукурудза: вирощування на дачній ділянці

Сама рослина відрізняється невибагливістю, легко пристосовується до різних умов і не вимагає наявності особливих навичок. Також вона корисна і може використовуватися в лікувальних цілях. Наприклад, рильця кукурудзи часто застосовують для лікування печінки, заварюючи їх в окропі і наполягаючи деякий час.

Як виростити кукурудзу на дачі.

Де можна виростити кукурудзу у відкритому ґрунті?

Оскільки в промислових масштабах кукурудзу часто сіють в південних районах, у багатьох склалося враження, що ця культура любить теплий і сухий клімат. Але насправді це не так. Кукурудза відмінно росте в будь-яких умовах, навіть в помірному кліматі. Вона швидко пристосовується і відмінно переносить заморозки. Щоб отримати багатий урожай, важливо дотримуватися деяких вимоги:

Ґрунт. Рослина не любить важкий ґрунт, в якому постійно утворюються грудки. Ідеальні умови для кукурудзи — вологопроніцаємий, пухкий ґрунт, який характеризується невисокими показниками кислотності і насиченням поживних речови. Перед посадкою можна внести в землю натуральні добрива: компост або золу.

 

 

Читайте також: Технологія вирощування кукурудзи

Сусідство. Біля яких культур можна садити кукурудзу в відкритий ґрунт? Саме краще сусідство — біля огірків, помідорів, квасолі. Також часто сіють гарбуз. Це дуже вигідно, оскільки її великі, широкі листи захищають кореневу систему кукурудзи від перегрівання. А ось висаджувати буряк, моркву і картоплю не рекомендується.

Місцезнаходження. Де посіяти культуру? Оскільки кукурудза теплолюбний овоч, його потрібно сіяти на відкритих місцях, з великою кількістю ультрафіолетового світла. Відмінно підійдуть відкриті райони, де немає насаджень або чагарників. А ось під деревами або біля господарських будівель вирощувати рослину не варто.

Час посадки. Сіяти посадковий матеріал можна тільки тоді, коли мине небезпека заморозків. Зазвичай, цей період настає в середині травня. Якщо ж ви посадите кукурудзу в погано прогрітий або занадто вологий ґрунт, то кількість сходів різко скоротиться. Деякі пророщують насіння кукурудзи в домашніх умовах, а потім висаджують на відкритому ґрунті готову, зміцнілу розсаду. В такому випадку їй не страшні заморозки і рясні дощі.

Посадка і догляд за кукурудзою.

Для того щоб кукурудза зійшла і нормально росла, радуючи вас зовнішнім виглядом і кількістю врожаю, потрібно виконати наступні правила:

  1. Відстань між рядками не повинно бути менше 50 см.
  2. Насіння слід вкорінювати в ґрунт не менше ніж на 5 см.
  3. Відразу після появи перших чотирьох листочків, кукурудза проріджується. Бічні пагони слід знизувати, оскільки вони принесуть шкоди іншим рослинам.

Кукурудза: вирощування, коли садити та правильний догляд у відкритому ґрунті

Правильний догляд за кукурудзою в домашніх умовах

Як тільки ви побачили, що кукурудза почала зростати, розслаблятися не варто. Ця рослина, як і багато інших, піддається атаці шкідників і різних захворювань. Тому потрібно регулярно кропити культуру спеціальними препаратами або золою. Це вбереже кукурудзу і збереже урожай.

Кукурудза: вирощування і догляд у відкритому ґрунті.

Догляд кукурудзи також включає наступні рекомендації:

1. Обов’язкове додаткове харчування, яке вноситься раз на місяць. Для цього найкраще використовувати органічні добрива. Хімічні препарати не рекомендується застосовувати, оскільки вони негативно позначаться на якості плоду.
2. Полив повинен бути помірним. Якщо літо видалося дощовим, то поливати рослину і зовсім не потрібно. Головна вимога — не заливати водою, інакше коренева система відразу прийде в непридатність.
3. Проводити розпушування і підгортання паростків. Важливо також знищувати бур’яни, які можуть заглушити і без того слабку кореневу систему.

Кукурудза: вирощування, коли садити та правильний догляд у відкритому ґрунті

Отже, вирощування кукурудзи і догляд її у відкритому ґрунті нескладний і під силу навіть початківцям дачникам. Виконуючи всі рекомендації, ви обов’язково отримаєте багатий урожай соковитою і смачною кукурудзи. Залишайтеся з нашим сайтом і ваш город буде в повному порядку, а ваш будинок затишним!

Відео: Кукурудза у відкритому ґрунті від розсади до качанів

 

Посадка та догляд за кукурудзою у відкритому ґрунті