Посадка тюльпанів навесні у відкритий ґрунт — Як і коли садити тюльпани весною

Посадка тюльпанів всеною: як правильно вибрати цибулини


Посадка тюльпанів навесні в грунт - коли садити тюльпанчики

 

Посадка тюльпанів навесні у відкритий ґрунт - Як і коли садити тюльпани  весною

 

Тюльпани — одні з найбільш ранніх весняних квітів, які радують нас яскравими фарбами. Їх можна зустріти практично на кожній дачній ділянці. Але якщо Ви раніше садили тюльпани восени, Вам напевно буде цікаво дізнатися про те, що це можна робити не тільки в цю пору року. Посадка тюльпанів навесні в грунт — найкращий варіант для вашої дачної ділянки. Чому, детально розглянемо в цій статті.

Посадка тюльпанів навесні: у чому переваги?

Перш за все, важливо усвідомити, що цибулина тюльпана починає прокидатися і активно проростати саме у весняний період часу, але восени вона випускає корінці, які обов’язково повинні бути витримані деякий час при низьких температурах. Якщо посадка восени не вдалася, тоді цибулини тюльпана можна покласти в холодильник до овочів. Коли посадковий матеріал пролежить в прохолодному місці декілька днів, його необхідно дістати і опустити в слабкий марганцевий розчин на двадцять хвилин. Після цього цибулину ретельно висушити.

Посадка тюльпанів навесні: у чому переваги?

Читайте також: Тюльпани. Фото квітів

Щоб посадка тюльпанів навесні в грунт була успішною, цибулини потрібно зберігати в дерев’яному ящику, який наполовину заповнений землею. Близько покладений посадковий матеріал присипається невеликою кількістю землі. Ящик найкраще поставити в затемнене, прохолодне місце. Все це здійснюється за місяць до посадки. За цей час на цибулині з’являються паростки, які візьмуться у відритому ґрунті.

 

 

Посадка тюльпанів навесні в грунт

Цікаво, що посадку тюльпанів можна проводити ранньою весною, але виростуть вони відразу після посаджених восени. Таким чином, Ви істотно продовжите на своїй дачній ділянці період цвітіння цих красивих квітів.

посадку тюльпанів можна проводити ранньою весною

Коли садити тюльпани весною в грунт

Як зберігати цибулини тюльпанів перед посадкою навесні? Поради

  • Цибулина не зіпсуються, якщо створити їм всі необхідні умови: вологість і помірну температуру. Не можна ставити контейнер з цибулинами на місце, яке рясно обігрівається сонячними променями, інакше рослина не проросте.
  • Здійснювати обов’язкову обробку знезаражувальним розчином, наприклад, марганцівкою. Це не дасть цибулині запліснявіти.
  • Фахівці використовують Гетероауксин — препарат, який стимулює проростання кореневої системи, тому посадка цибулини може бути здійснена значно раніше.
  • Паростки оберігаються і не ламаються. Перенесення у відкритий грунт відбувається максимально обережно.

Коли ж можна садити тюльпани у відкритий грунт? Це питання має велике значення, оскільки від того, який час буде вибрано, залежить і подальший ріст рослини. Занадто рання посадка небезпечна, так як може призвести до промерзання, а пізня — приведе до загибелі цибулини. Оптимальним часом посадки вважається березень, коли температура землі прогріється до 10 градусів.

Посадка тюльпанів навесні: терміни, правила

температура землі повинна прогрітися до 10 градусів

Читайте також: Вигонка тюльпанів до 8 березня

Ямки для цибулин повинні відповідати розміру посадкового матеріалу. Застосовувати силу і вдавлювати цибулину категорично заборонено, оскільки це може привести до поломки кореневої системи.

Як і коли садити тюльпани весною

Ямки для цибулин повинні відповідати розміру посадкового матеріалу

Після посадки ямки присипати землею, вирівняти її, щоб уникнути застою води, і полити.

Відео: Коли садити тюльпани весною у відкритий ґрунт в Україні

Посадка тюльпанів — справа відповідальна і вимагає деяких знань. Сподіваємося, що наші поради допоможуть Вам виростити на своїй дачній ділянці велику кількість красивих, яскравих тюльпанів, які порадують вас очей і стануть початком довгоочікуваної весни.

 

Посадка тюльпанів навесні у відкритий ґрунт - Як і коли садити тюльпани  весною