Коли і як садити хризантеми на ділянці

Вирощування хризантем у ґрунті


Посадка хризантем в грунт- вирощування у відкритому ґрунті

 

Коли і як садити хризантеми на ділянці

 

Хризантеми — це унікальні квіти, які радують яскравими фарбами досить тривалий час. Якщо Ви хочете посадити ці квіти на своїй ділянці, дізнайтеся секрети вирощування та догляду за хризантемами у відкритому ґрунті, а також, як правильно їх розмножувати і готувати до зимівлі. Хризантеми вражають різноманіттям барв і видів. Вони можуть бути як карликовими, так і високими, мати велику квітку або дуже маленьку.

Вирощування хризантем у відкритому ґрунті

Хризантеми люблять тепло, що обов’язково потрібно враховувати при виборі місця для їх посадки. Воно повинно добре обігріватися сонцем і бути захищеним від вітрів. Квіти вимагають пухкого, вологого і добре удобреного грунту, тоді вони будуть відмінно зимувати.

Посадка хризантем в грунт

Посадка хризантем в грунт

Хризантеми потрібно коротко обрізати, щоб вони росли красивим кущем, а грунт обов’язково полегшують піском. Обрізають їх в останні дні жовтня.

Читайте також: Квітка Фрезія

Завдяки різноманітності сортів, з хризантем можна зробити красиву композицію в саду. Великі кущі, які мають багато маленьких бутонів можна висадити в дальньому кутку саду. Вони дуже довго цвітуть і будуть радувати око здалеку. Деякі сорти досить стійкі до заморозків. Цвісти хризантеми можуть з кінця липня і до зими, зберігаючи осінню композицію.

Посадка хризантем

Незважаючи на це, хризантема вимагає чимало догляду при мінімальній плюсовій температурі вона починає проростати. Тільки сніг розтане, потрібно полегшити укриття, а в середині травня, повністю його зняти, так як квіти активно починають рости при температурі вище 10 градусів.

Вирощування хризантем у відкритому ґрунті

 

 

Чим живити хризантеми

Коли хризантеми активно ростуть, їх слід після поливу добре удобрювати, стежити за рихлістю і вологістю ґрунту. Якщо вологи не буде вистачати, квіти і листя будуть жорсткими. Хризантеми люблять органічне і мінеральне живлення.

Вирощування хризантем у ґрунті

Для початку вирощування хризантем ефективним буде азотне добриво, а для періоду цвітіння добре підійде фосфорно-калійне. Коли цвітіння закінчується, потреба вологості зменшується, про це не варто забувати.

Вирощування хризантем

Крім добрив і поливу, квіти також вимагають захисту від шкідників і хвороб. Найпоширенішим шкідником є ​​попелиця, боротися з нею потрібно в період бутонізації. Хризантеми можуть вражати кліщі, клопи і різні бактерії. В результаті рослина може не цвісти. На всіх шкідників необхідно вчасно реагувати, захищаючи ваші улюблені квіти

Догляд за хризантемами в зимовий час

Різні види хризантем мають свою стійкість до зимових холодів. Деякі можуть перебувати взимку на відкритому ґрунті, а інші потрібно прибирати в прохолодне приміщення.

Догляд за хризантемами в зимовий час

Незалежно від усіх параметрів хризантеми потрібно вчасно обрізати. Після того, як квіти обрізали, їх необхідно підгорнути з усіх боків і з настанням холодів укрити листям, а якщо високі кучугури, то плівкою, щоб захистити від випрівання.

Розмноження хризантем

Ці рослини можна розмножувати декількома способами: насінням, живцюванням, поділом кущів. Найбільш ефективний спосіб — живцювання, так як пагони швидко вкорінюються. Розмноження можна робити навесні або влітку.

Догляд за хризантемами

Живці висаджують в ящик з піском, поливають і накривають банкою. На початку літнього періоду їх висаджують на певній відстані. Розподіл проводять через 2-3 роки, щоб кущ не був дуже густим, так як на ньому будуть маленькі квіти і через деякий час можуть піддаватися хворобам.

як вирощувати хризантеми фото

Знаючи, як правильно вирощувати хризантеми, Ви зможете висадити їх у відкритий грунт і насолоджуватися прекрасним цвітінням тривалий час. Своїми руками можна зробити гарний квітник на дачній ділянці.

Відео: Догляд та посадка хризантем в грунт

Отже, вирощування та посадка хризантем в грунт — справа нескладна. Головне — дотримуватися основних правил і не лінуватися. Сподіваємося, що наша стаття допоможе Вам довго насолоджуватися гарними, запашними квітками прекрасної Хризантеми. Читайте наш сайт Сільське господарство та Садівництво, і доглядайте за своїм садом правильно.

 

Коли і як садити хризантеми на ділянці