Коли і як садити жоржини бульбами у відкритий ґрунт навесні

Коли висаджувати Георгіни у відкритий ґрунт весною


Коли і як садити жоржини бульбами у відкритий ґрунт навесні

 

Коли і як садити жоржини бульбами у відкритий ґрунт навесні

 

Рідко коли квітник обходиться без цих яскравих і дуже ефектних кольорів, але щоб виростити таку красу, необхідно знати, як правильно здійснювати посадку жоржин бульбами у відкритий ґрунт навесні.

Коли висаджувати жоржини у відкритий ґрунт

Посадка жоржин у відкритий ґрунт проводиться не раніше, ніж земля прогріється до +11 … + 15 градусів. Також необхідно враховувати температуру повітря — воно повинно бути досить теплим, без різких коливань.

Пишність і терміни цвітіння залежать не тільки від сортової приналежності жоржини, але і від термінів посадки у відкритий ґрунт.

Коли висаджувати георгіни в грунт навесні

Посадка жоржин по регіонах

Терміни посадки жоржин бульбами у відкритий ґрунт в кожному регіоні розрізняються залежно від метеорологічних умов і особливостей рельєфу. Навіть в межах одного населеного пункту прогрів ґрунту навесні може бути нерівномірним. Наприклад, в низині він буде відтаювати довше, ніж на схилі пагорба з південного боку.

Посадочні дні для квітів визначаються встановленням стабільно теплої погоди і відсутністю заморозків в темний час доби. В іншому випадку рослини загинуть.

Середня смуга Укаїни — де краще садити Георгіни

Посадка жоржин по регіонах

Оптимальним варіантом для цього регіону буде висадка рослин розсадою або бульбами в другій-третій декаді травня. Квіти можна висадити і на початку місяця, якщо весна була ранньою. Але в цьому випадку варто подбати про укриття, оскільки ще залишається ймовірність зворотних заморозків.

Північ країни для посадки Жоржин

Цей регіон відрізняється більш суворими кліматичними умовами, так і літо сюди приходить набагато пізніше. У зв’язку з цим, терміни висадки жоржин в ґрунт зсуваються. До комфортної для цього виду рослин температури ґрунт прогрівається лише на початку літа.

Тому переносити жоржини в сад / город рекомендується не раніше другої декади червня, коли температура повітря буде стабільно триматися на позначках в +15 … + 16 градусів, що забезпечить квітам оптимальні умови для подальшого зростання і розвитку.

Коротке літо і бажання виростити гарні, пишно квітучі кущі підштовхнуло квітникарів на деякі хитрощі. Вони ще з осені, до настання холодів готують високі гряди, які навесні використовують для вирощування Жоржин.

Коли варто висаджувати жоржини і як за ними доглядати

 1. Вибравши ділянку, де більше сонця, риють траншею, в яку укладають свіжий гній і рослинне сміття (можна використовувати навіть подрібнені гілки). Зверху насипають шар ґрунту, його товщина визначається глибиною закладення бульб. Отриману гряду на зиму вкривають плівкою.
 2. Навесні, після танення снігу, її проливають гарячою водою і знову вкривають. При нагріванні гною і рослинних залишків починаються процеси гниття, що проходять з виділенням тепла. На такі гряди бульби можна висаджувати на 1-1,5 тижні раніше встановлених в регіоні термінів. Для надійності можна встановити дуги з покривним матеріалом.

Південь України для висадки Георгін у відкритий грунт

У південній частині країни весна, як правило, рання, характеризується стрімким таненням снігів і швидким висушуванням ґрунту. Тому запізнюватися з висадкою не варто.

Посадкові роботи проводяться вже в квітні, поки в ґрунті ще є волога. Щоб її зберегти, навколо кущів насипають шар торфу, деревної стружки або перегною.

 

 

Південь України для висадки жоржин

Досвідчені квітникарі рекомендують висаджувати бульби жоржин у відкритий ґрунт одночасно з посадкою ранньої картоплі. В цьому випадку у квітів буде достатньо часу для росту і цвітіння.

Як садити бульби Жоржини (Георгін)

Перед посадкою необхідно уважно оглянути посадковий матеріал, підгнилі і пошкоджені частини видалити за допомогою ножа. Місця зрізу обов’язково обробити деревною золою або зеленкою — це прискорить процес загоєння ранки.

Читайте більше: Квіти-багаторічники люблять за їх невибагливість. Але слід враховувати, що багаторічні види потребують пересадки раз в декілька років. Садівникам варто знати, як здійснювати цю процедуру в серпні.

Підготовка бульб Жоржин до висадки у відкритий ґрунт

Як садити бульби жоржини

Кореневища необхідно промити теплою водою і обробити в дезинфіцируючим розчином. Для його приготування знадобиться мідний купорос або перманганат калію (1 ч. л. / 10 л. Води). Занурити бульби до складу, після чого дати стекти воді і обсушити. Перед посадкою у відритий ґрунт бульби необхідно проростити

 1. Навесні в прогрітій землі зробити траншею глибиною 0,2 м і шириною 0,4 м. Довжина канавки визначається кількістю насіннєвого матеріалу.
 2. Помістити бульби жоржин в підготовлене поглиблення.
 3. Присипати ґрунтом, але не повністю — на поверхні повинна залишитися верхівка (близько 3 см).
 4. Прикрити грядку з посадковим матеріалом шматком плівки, зміцнити її.
 5. Через 14-21 день, коли бульби проростуть, укриття на день знімають, ввечері повертають на місце.
 6. Протягом усього періоду пророщування поливати рослини немає необхідності, оскільки в землі ще збереглася волога після танення снігу.

Пророщувати жоржини можна і в спеціальних контейнерах, встановивши їх в теплому приміщенні. В цьому випадку необхідно періодично обприскувати бульби з пульверизатора.

Жоржини посадка бульб

Якщо пророщування проводиться в ящиках (тазах, лотках і в іншій посуді), слід обов’язково зробити дренажні отвори, що допоможе уникнути застою вологи і загнивання кореневищ.

Що робити:

 • на дно насипають шар субстрату. Можна використовувати кокосове волокно, тирсу, пісок або торф;
 • укладають бульби таким чином, щоб верхівка залишилася зовні;
 • ємності з посадковим матеріалом розміщують там, де світло, а стовпчик термометра не опускається нижче +18 … + 20 градусів;
 • субстрат періодично зволожують (не заливати!);
 • паростки з’являться через 1,5-2 тижні.

За кількістю бруньок, що утворилися визначають, скільки стебел утворюється в подальшому на бульбі. Безліч пагонів не означає, що кущ буде цвісти пишно і рясно. Скоріше навпаки.

Численні пагони конкурують один з одним за харчування і воду, тісняться, що призводить до вбогого цвітіння. Тому кореневища, на яких утворилося більше 3-5 бруньок, рекомендується поділити, залишаючи на кожній частині по 1-2 бруньки.

Як висаджувати бульби жоржини

Не варто ігнорувати цей важливий момент, інакше кущі вийдуть неакуратними і загущеними, що істотно зіпсує їх зовнішній вигляд. До того ж, розподіл активізує захисні сили кореневища і сприяє омолодженню куща. Розрізаючи бульбу, необхідно стежити, щоб збереглися кореневі шийки.

Багато недосвідчених квітникарів роблять грубу помилку, обрізаючи частину бульби з нижньою ділянкою головного пагона і корінцями, висаджуючи їх в ґрунт тільки ці частини. В такому випадку появи паростків очікувати не варто. Справа в тому, що бруньки утворюються тільки в верхній частині, там, де знаходиться коренева шийка.

Купувати посадковий матеріал краще в кінці лютого або на початку березня. Перед покупкою слід уважно оглянути бульби — вони повинні бути здоровими, без пошкоджень, висохлих частин і ознак гнилі.

Як висаджувати бульби Жоржини (Георгіни)

Перш за все, слід визначитися з місцем висадки рослини. Для всіх сортів і гібридів, що розрізняються габаритами, формою пелюсток і бутонів, існують єдині правила, недотримання яких може призвести до несприятливих наслідків.

Коли та як висаджувати георгіни.

Наприклад, кущ, висаджений на відкритому місці, доступному для сильних вітрів, або в тіні буде погано розвиватися і не зможе порадувати повноцінним цвітінням.

Вибір ділянки

Ділянка, обрана для висадки квітів, повинна бути добре освітленою і максимально захищеною від сильних вітрів. Добре, якщо поруч ростуть декоративні кущі з пишною розлогою кроною. Непоганим захистом стане глухий паркан або стіна будівлі.

Підготовка ґрунту

Перед посадкою бульб у відкритий ґрунт його необхідно перевірити на кислотність. Для жоржин найкраще підходить ґрунт з нейтральним показником, допускаються невеликі відхилення в бік підвищення лужності або кислотності. Якщо лужність занадто висока, в ґрунт додають торф. Для зниження кислотності використовують деревну золу.

Підготовка ґрунту до посадки квітів жоржин.

Кожної весни місце посадки рекомендується міняти — це допоможе уникнути ураження рослин різними захворюваннями. На одному і тому ж місці кущі можуть успішно рости і розвиватися з інтервалом не менше трьох років. Поблизу кущів не рекомендується висаджувати родинні культури однойменного сімейства.

Етапи висадки бульб Жоржини

Визначившись з місцем та підготувавши ґрунт, приступають безпосередньо до посадки бульб.

 • Спочатку необхідно викопати ямки з інтервалом 0,3-0,8 м. Відстань визначається сортовою приналежністю, тобто граничними розмірами дорослого куща. Високорослі гібриди, як правило, висаджують на відстані 0,7-0,8 м один від одного, низькорослі — 0,3-0,5 м. ширина міжрядь — 1 м.
 •  Біля заглиблень встановлюють опору, яку в подальшому використовують для підв’язки куща.
 •  На дно лунки насипають перегній (кілька лопат), додають жменю деревної золи. Суміш проливають слабким розчином перманганату калію).

Етапи висадки бульб жоржин фото.

 • Лунки для бульб викопують ближче до встановлених кілків. При цьому кореневу шийку заглиблюють на 5-6 см, насипають зверху шар ґрунту і поливають.
 •  У перші кілька днів після висадки рослини необхідно щодня зволожувати ґрунт.
  Коли стебла витягнуться, їх слід підв’язати. Ґрунт в пристовбурних кругах мульчують. В якості мульчі можна використовувати торф або тирсу.

Підбиваємо підсумки посадки Жоржин бульбами

 1. Навесні посадку бульб у відкритий ґрунт проводять не раніше ніж встановиться стабільно тепла (до +16 … + 17 градусів) погода, а ґрунт прогріється до +11 … + 15 градусів.
 2. Жоржини добре ростуть в нейтральному ґрунті, допускається незначне перевищення показників лужності або кислотності.
 3. Щоб забезпечити зростання і повноцінний розвиток кущів з подальшим  цвітінням, їх слід розмістити на сонячній, захищеній від вітру ділянці.

Відео: Вирощування та догляд за Жоржинами в саду

Ще більше цікавої та корисної інформації про сад ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Коли і як садити жоржини бульбами у відкритий ґрунт навесні