Посів огірків — вирощування огірків у відкритому грунті

Сорти огірків їх вирощування та посів


Посів огірків. Вирощування огірків та існуючі сорти

 

Посів огірків - вирощування огірків у відкритому грунті

 

Посів огірків. Їх вирощування та сорти

Посів огірків у відкритий ґрунт починається з вибору підходящого місця. Ви повинні враховувати, що даний овоч є досить-таки вимогливим до підвищеної температури, вологості ґрунту і повітря.

Огірки та їх вирощування у відкритому грунті

Вибирайте для посіву огірків такі ділянки, які захищені від холодного вітру і протягу. При цьому враховуйте, що відкрита місцевість небезпечна тим, що вітер може швидко висушити ґрунт. Тому важливо знайти «золоту» середину.

Дуже добре, коли поруч з грядкою огірків знаходиться водоймище. Воно забезпечить потрібну овочам вологість повітря.

Ґрунт для посіву огірків повинен бути:

  • вологоємним;
  • родючим;
  • не кислим;
  • щоб добре прогрівався;
  • структурним.

Посів огірків. Вирощування огірків та сортиВирощування огірків у теплицях вимагає від Вас підготовки ще з осені. Необхідно провести дезінфекцію ґрунту і тепличного приміщення, а також привести в порядок установку для штучного підсвічування огіркової розсади.

Ґрунт повинен складатися з торфу, дернової землі, перегною і гною. Дані компоненти для ґрунту потрібно брати в рівній кількості.

Якщо Вас цікавить вирощування огірків в домашніх умовах, то Вам знадобляться спеціальні дерев’яні ящики. Слідкуйте за тим, щоб ґрунт був постійно вологим, особливо, якщо у Вашій квартирі сухе повітря. Для придання умов, що нагадують природні, регулярно обприскуйте рослину.

Не забудьте підв’язати огірок до вертикальної палиці. Зазвичай після посадки огірки починають цвісти через 35 днів. До речі, якщо Ви купили бджолозапилюваний сорт, то його жіночі квітки можна запилювати вручну.
Огірки — одна з найдавніших і найпопулярніших овочевих культур. Це один з небагатьох овочів, які вживаються в їжу недозрілими — чим зеленіші, менші і недостиглі його плоди, тим вони смачніші.

Активно культивувати огірки люди почали ще в античні часи, близько шести тисяч років тому. Свідченням цьому є знахідки біля руїн хазарського міста Саркепа, там виявили висохлі насіння огірків. Греки, називали цей овоч «агурос» — у перекладі «недозрілий і незрілий», саме звідси і пішла назва — огірок. В Європу огірки були привезені з Індії, в якій зростає прабатько сучасних огірків, дикий огірок — тропічна ліана з довгими гілками-батогами, зростаюча в лісах.

Рекомендації по вирощуванню огірків у відкритому грунті

Вирощування огірківОгірки з успіхом можна вирощувати на різних типах ґрунтів, які мають достатню аерацію і дренаж, хоча найкраще огірки ростуть на легких і багатих гумусом ґрунтах. Не варто вирощувати огірки на одному місці частіше, ніж 1 раз за 5 років, інакше вони будуть сильно схильні до хвороб. Краще вирощувати огірки після кукурудзи, томату, гороху і ранньої картоплі. Досвід багатьох садівників показав, що огірки відмінно реагують на внесення різних органічних добрив, що поліпшують структуру ґрунту.

При вирощуванні огірків їх необхідно рівномірно і постійно забезпечувати різними поживними речовинами. Вирощувати огірки можна як розсадним, так і безрозсадним способом. Вони надчутливі до холоду, а гарне проростання насіння огірків залежить від температури ґрунту — вона повинна бути не менше 14 °С.

Вирощування огірків розсадним способом

Розсадний спосіб вирощування дає можливість значно прискорити плодоношення огірків. Так, у відкритому ґрунті перший урожай огірків, вирощених розсадним способом, можна отримати на 2 тижні раніше, ніж звичайним. Під час посадки рослини повинні мати 3-4 справжніх листочка, тобто бути в 2-3-тижневому віці.

Вирощування огірків розсадним способомДля вирощування огірків розсадою необхідно взяти повновагове і велике насіння, що пройшло передпосівне прогрівання — потримати його протягом місяця поблизу опалювальних приладів (температура близько 25 °С). Прогріте таким чином насіння дасьть максимально дружні сходи, почне раніше плодоносити і буде давати менше пустоцвіту. Потім насіння необхідно знезаразити, використовувати для цього можна настій з мезги часнику — на 100 г води (холодної) 30 г часникової мезги. Тримаємо насіння в цьому настої годину.

Після цього насіння складаємо в мішечки з тканини і замочуємо їх на 12 годин в живильному розчині: 1 л води + по 1 чайній ложці просіяної деревної золи і нітрофоски. Промивши чистою водою насіння, вкладаємо його на злегка вологу тканину і близько 2 діб тримаємо при температурі 20 °С — до повного його набухання. Слідкуйте за тим, щоб насіння не проросло, воно повинно лише злегка наклюнуться. Останній етап передпосівної обробки огіркових насінин полягає в приміщенні його на добу в холодильник.

Пам’ятайте: гібридне насіння в передпосівній обробці і прогріванні не потребує.

Висівають насіння огірків, щоб отримати розсаду, протягом усього квітня місяця — в невеликі ємкості висотою близько 10-12 см. Поживна ґрунтова суміш повинна бути приготована ​​заздалегідь: 1 частина деревної тирси (використовуємо дрібні і старі) + по дві частини перегною та торфу. На 10 літрів такої суміші додаємо 1,5 столові ложки нітрофоски і дві столові ложки деревної золи. Добре перемішавши ґрунтову суміш, наповнюємо нею доверху ємкості, висіваємо пророщене насіння (по штучці на ємкість) і трошки його поливаємо. Розсада буде готова вже через 27-32 дні.

Коли у розсади вилізе два справжніх листочка, її необхідно підгодувати спеціальним розчином, змішуємо: 3 л теплої (близько 20 °С) води + 3 ч. Ложки нітроамофоски або нітрофоски. Протягом усього періоду вирощування огіркову розсаду поливаємо 1 раз на тиждень, проливаючи ємність повністю.

 

 

Посадка огірків на городі

Посадка огірківКращим ґрунтом для вирощування огірків є суміш: по 1-ої частини деревної тирси, перегною, торфу і дернової землі і 6 частин торфу, але, як ми вже говорили, для вирощування огірків підходить практично будь-яка земля.

Сформувавши грядки поливаємо їх розчином: 10 л гарячої (80-90 °С) води, змішаної з чайною ложкою мідного купоросу, витрачаємо близько 3 літрів на 1 кв. м і залишаємо на добу. У день посадки огіркової розсади або посіву насіння на грядках робимо лунки, глибина яких близько 4 см, з відстанню близько 60 см один від одного. Насіння кладемо в лунки, присипаємо зверху ґрунтом і поливаємо, а розсаду садимо вертикально.

Догляд за огірками

Грядки огірків повинні бути завжди чистими від бур’янів. Протягом перших 3 тижнів, поки рослини невеликі, обережно проводимо розпушування з глибиною 2-4 см. Надалі розпушування необхідно проводити хоча б раз на тиждень.

Під час росту та формуванні плодів огіркам потрібно багато води. Для отримання найбільш високого врожаю проводите полив кожні 6-8 днів до цвітіння і кожні 3-4 дні під час плодоносіння, використовуючи теплу воду. Якщо вода буде погано просочуватися, вилами зробіть проколи між рядів рослин, таке розпушування не порушить кореневу систему рослини. Не можна поливати огірки сильним струменем зі шланга, потрібно поливати лише ґрунт, а не самі рослини.

Підживлення огірків добривами

Якщо вирощувати огірки в теплиці, підгодівлю необхідно проводити 5 разів за сезон — органічними та мінеральними добривами. Перший раз підгодовуємо огірочки на початку їх цвітіння наступним розчином: до 10 л води додаємо по чайній ложечці сечовини, сульфату калію і суперфосфату, перемішуємо і вводимо стакан кашкоподібного коров’яку. Замість склянки коров’яку можна взяти столову ложку гумату натрію.

У період плодоносіння огірків, вирощуваних у відкритому ґрунті, підгодовувати їх потрібно близько 4 разів. Виробляємо першу підгодівлю розчином, що складається з 10 л води, столової ложки нітрофоски і склянки кашкоподібного курячого посліду. А всі наступні таким: до 10 л води додаємо ч. Ложку сульфату калію і 0,5 л коров’яку. Підгодовуємо 4-6 л розчину на кв. м. Якщо немає посліду і коров’яку, їх легко замінити субстратом «Годувальник», «Родючість», «Ідеал» або просто гуматом натрію, всі вони є натуральними гуміновими добривами.

Читайте також — Як вирощувати огірки в теплиці: особливості технології 

Догляд за огірками полягає і в підв’язування пагонів рослини, проводити які необхідно регулярно — у міру його зростання. Після утворення 6-7 листочка головне стебло огірка треба прищипнути, цим ви стимулюєте розгалуження рослини і збільшите врожайність. Не забувайте і про регулярний збір плодів (2-3 рази за тиждень), він буде сприяти більш рясному плодоутворенню.

Сорти огірків для вирощування у відкритому грунті

Сортів і гібридів огірків з кожним роком стає все більше. При цьому щороку суттєво оновлюється їх склад — перевага віддається найбільш раннім, добре плодоносним сортам, відносно стійким до різних хвороб.

Пам’ятайте, що всі гібридні сорти F1 не зберігають свої унікальні властивості у другому поколінні, тобто немає сенсу збирати насіння цих сортів.

Сорти огірків і їх гібриди для відкритого ґрунту

Фермер F1

Фермер F1

Фермер F1 — середньостиглий, урожайний, бджолозапилюваний гібрид з переважно жіночим типом цвітіння. Вирощують огірки сорту Фермер F1 в захищеному, відкритому ґрунті. Плід-зеленець досягає 12 сантиметрів. Сорт є відносно холодостійких, надзвичайно стійкий до борошнистої і несправжньої борошнистої роси, а також оливкової плямистості. Особливість даного гібрида полягає в інтенсивному зростанні основних батогів і швидкій появі бічних пагонів, саме з відростанням яких і настає пік масового плодоносіння огірків.

Отелло F1

Отелло F1

Отелло F1 — гібрид, що володіє унікальною скоростиглістю. Дозрівання його плодів, настає вже на 45 день після того, як з’явилися сходи. Володіючи приємним смаком, хрусткі огірочки сорти Отелло F1 генетично позбавлені гіркоти, навіть їх перезрілі плоди солодкуваті на смак. Стійкий даний сорт до борошнистої роси, вірусу огіркової мозаїки, несправжньої борошнистої роси та кладоспоріозу. Плоди можуть тривалий час зберігати відмінний смак і товарний вигляд. Гібрид культивують не тільки для вирощування у відкритому ґрунті, а й у теплицях, а також з використанням тимчасових плівкових укриттів.

Регіна F1

Регіна F1

Регіна F1 — середньоранній гібрид. Використовується для вирощування під тимчасовими плівковими укриттями, а також у відкритому ґрунті. Схильний сорт до партенокарпії, але досить стійкий до вірусів огіркової мозаїки, до кореневих гнилей, збудників борошнистої роси (справжньої) і кладоспоріозу. Витончені плоди даного сорту також не мають гіркоти і відрізняються відмінними смаковими якостями, дозріваючи вже на 50-55 день після появи сходів.

Леандро F1

Леандро F1

Леандро F1 — гібрид з великими пухирцями, досить ранній і високоврожайний. Характерний сорт жіночим типом цвітіння, завдяки чому добре плодоносить. Є відмінним для засолювання, стійкий до стресових умов та різних хвороб.

Евіта F1

Евіта F1

Евіта F1 — гібридний ранньостиглий сорт, що відрізняється високими врожаями. Плоди сорту — це пупирчаті огірочки-корнішони. Переважно жіночий тип цвітіння, що забезпечує велику кількість огірочків. Плоди позбавлені гіркоти, мають маленькі насінні камери і характеризуються високими засолювальними якостями. Однаково надстійкості до стресових умов і хвороб. Рекомендуються для вирощування в тунелях і відкритому ґрунті. Багато садівників вважають його кращим сортом для консервування.

Крім вище перерахованих гарні для вирощування й такі сорти огірків, як Паризький корнішон, Журавльонок, Дездемона і Московський корнішон.

Сорти огірків для закритого ґрунту (бджолозапильні)

Октобус F1

Октобус F1

Октобус F1 — урожайний, корнішонного типу гібрид, який є скоростиглим. Зеленець має коротко-циліндричну форму, а його довжина 5-10 см. Колір плоду темно-зелений, має біле опущення і середні за величиною горбки, геть позбавлений гіркоти. Сорт Октобус F1 стійкий до бактеріозу, кладоспоріозу і відносно стійкий до гнилі коренів і несправжньої борошнистої роси.

Родничок F1

Родничок F1

Родничок F1 — середньостиглий гібрид. Довжина головної батоги близько 3 м, з середнім розгалуженням. Плоди циліндричні, з гладенькою основою і без гіркоти. В одному вузлі сорти одночасно формуються по 3 і навіть 4 плоди, а маса зеленців досягає 100 г.

Зозуля F1

Зозуля F1

Зозуля F1 — скоростиглий гібрид, що володіє частковою партенокарпією. Плодоношення сорту настає вже на 45-50 день після того, як з’явилися сходи. Зеленець циліндричний і слабо горбкуватий, має гладку підставу, а його довжина 13-25 см. З одного кв. м знімають до 25 кг огірків.

Самозапильні сорти огірків для вирощування

Корольок F1

Корольок F1

Корольок F1 — сорт ранній і самозапильний. Плодоносіння настає вже на 43-55 день після масових сходів. Сам зеленець має характерний зелений колір, гладку підставу і матову рідкобогурчату поверхню, а його маса досягає 150 м Відмінні смакові якості, може дати 20 кг плодів з одного кв. м. Характеризується комплексною стійкістю до аскохітозу, борошнистої роси, бурої плямистості та пероноспорозу.

Престиж F1

Престиж F1

Престиж F1 — один з нових самозапилюючих скоростиглих гібридів. За умови правильної агротехніки з 1 кв. м ви зможете отримати понад 25 кг відмінної якості огірків-корнішончіків. Плоди цього сорту не гірчать і довго зберігаються. Відрізняється тривалим періодом плодоносіння, крім того, стійкий до хвороб, а також досить легко переносить стресові умови. Найбільш стабільні врожаї дає під плівкою. Може добре рости не тільки у відкритому ґрунті, а й на балконі або віконці.

Патті F1

Патті F1

Патті F1 — нещодавно виведений самозапильний гібрид, який рано плодоносить і дає пружні, з дрібними пухирцями, плоди. Відрізняється в основному жіночим типом цвітіння, тобто дає багато огірочків. Стійкий Патті F1 і до різних хвороб.

Відео — Посадка огірків у відкритий грунт на городі

На цьому все, наша стаття  «Посів огірків. Вирощування огірків та існуючі сорти» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику про городництво де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Посів огірків - вирощування огірків у відкритому грунті