Відео: Позакореневе підживлення троянд

Чим і як обприскувати рози для підгодівлі


Позакореневе підживлення троянд

 

Відео: Позакореневе підживлення троянд

 

Роза по праву вважається королевою квітів. Але вона є досить примхливою і вибагливою квіткою, що вимагає до себе більше уваги, ніж багато інших квітів на ділянці. Одним з важливих агротехнічних заходів під час всього сезону при догляді за кущами є своєчасна позакореневе підживлення троянд. Давайте розберемося, як і коли проводити обприскування, і які добрива корисні королеві квітів.

Позакореневе підживлення роз

Вносити органічні добрива протягом весни, літа і осені необхідно для того, щоб троянди добре йшли в зростання, а також пишно цвіли протягом усього літа. Восени ж не забувайте рясно розсипати розарій деревною золою — калій підвищує морозостійкість рослин.

Читайте також: Догляд за трояндами

Треба відзначити, що мінеральні добрива засвоюються будь-якими рослинами швидше. Однак внесення органічних добрив корисно не тільки для троянд, а й для ґрунту, так як покращує його структуру. Мінеральні добрива провокують різні захворювання і напад попелиці, так як солі надмірно накопичуються в тканинах. В саду користуйтесь біопрепаратами, і зрідка органо-мінеральних добрив, і троянди обробляйте регулярно.

підживлення троянд

Чому корисне позакореневе підживлення троянд

Зазвичай добрива вносяться не тільки в пристовбурні кола рослин (і троянд в тому числі), але і робиться обприскування листя квітів та інших культурних рослин розчином добрив.

Подібні обприскування звуться позакореневим підживленням, оскільки в цьому випадку корисні речовини засвоюються НЕ кореневою системою рослин, а листям і стеблами. Причому деякі з речовин, що потрапляють в листя, можуть спускатися в корені і звідти потрапляти в ґрунт. Особливо ефективні і корисні подібні підгодівлі в таких умовах, коли поживні речовини з ґрунту можуть не потрапляти в кореневу систему:

  • якщо освітлення рослин слабке;
  • коли температура ґрунту недостатньо висока;
  • занадто великий вміст солей в ґрунті.

У кожному з цих випадків коріння не може досить успішно всмоктувати живильні речовини, що знаходяться в ґрунті. А позакореневе підживлення троянд здатне:

 

 

  • посилювати дію ферментів в зеленій масі рослини;
  • поліпшувати обмін газів;
  • збільшити кількість хлорофілу в листі.

До складу органо-мінеральних добрив зазвичай входять наступні елементи: N, P, K, Mn, B, Zn, Cu, Fe. Обприскування кущів троянд розчином, що містить саме такий склад макро- і мікроелементів, дозволить поліпшити цвітіння, збільшувати зелену масу кущів, а також стійкість до хвороб і холодів.

Відео: Як правильно і чим підживлювати троянду

Будь-яке внесення добрив в ґрунт шляхом обприскування листя має проводитися вчасно. Не можна перенасичувати рослини корисними речовинами, це може принести їм шкоду. Причому, позакореневе підживлення троянд — це лише доповнення до основного внесення компосту і золи в ґрунт.

Коли потрібно обприскувати кущі троянд

Коли і в яких кількостях вносити позакореневе підживлення для кущів троянд, залежить від конкретних погодних умов в регіоні і від того, наскільки потрібне внесення добрив в конкретний момент.

Навряд чи доцільно робити густий розчин органо-мінеральних добрив, але якщо при проведенні подібних обприскувань на листках квітів з’явилися опіки, то необхідно терміново промити їх чистою водою. Зазвичай промивання проводять 3 — 4 рази поспіль, щоб змити весь розчин з пошкоджених листя. В результаті подібної процедури всі макро- і мікроелементи просто змиваються в ґрунт, де потрапляють до коріння трояндових кущів.

обприскування кущів троянд

Із застосуванням зброї масового знищення, за сезон слід проводити не більше 5 обприскувань листя і стебел троянд. Навесні і на початку літа до складу таких розчинів можна вводити азот. Для цього ми використовуємо сорнякові настої, додаючи в них Екоберін і Здоровий сад.

Туди ж можна додати часниково-тютюновий настій для захисту від попелиці. Подібні підгодівлі дозволяють активніше наростати вегетативній масі, міцніше і сильніше стають пагони, а також пишніше буде цвітіння цих рослин. У будь-який розчин із застосовуваних обприскувань додавайте прилипач — Зелене мило або господарське мило, щоб поліпшити змочуваність листя.

Читайте також: Догляд за розами весною

Також в середині літа можна, як позакореневе підживлення використовувати розчин звичайної деревної золи. Таке обприскування дає кращий ефект, якщо проводиться в період масового цвітіння чагарників.

А ось з другої половини літа до складу подібних добрив повинні входити тільки калій і фосфор. Ці елементи прискорюють розвиток бутонів, роблять забарвлення пелюсток більш яскравими. Обприскування фосфорно-калійним розчином, проведене восени, дозволяє кущам троянд краще підготуватися до зимових холодів, молодим паросткам і корінню — зміцнішати, а також сприяють збільшенню кількості квіткових бруньок до наступного сезону. Тому азотовмісні підгодівлі пізнім літом і восени необхідно виключити.

Обмеження стосуються лише органо-мінеральних добрив, а обприскування, приготовані з садового компосту або ефективних мікроорганізмів можна проводити ще до середини вересня — органіка діє м’яко. І, до речі, щорічно органо-мінеральні добрива застосовувати необов’язково, ними можна обприскувати через рік, і навіть через два. Але це, звичайно, сильно залежить від регіону: там, де мікроелементів в ґрунті мало, без регулярної підгодівлі просто не обійтися.

Альтернатива органо-мінеральних добрив для підгодівлі розарію — Гумат + 7 або гумі-30 +, а також енергії. Це гумусні активні речовини, корисні для ґрунту і рослин. У них містяться макро- і мікроелементи, які легко засвоюються рослинами. А якщо в робочий розчин додати Фітоспорін-М, то навіть в дощовий рік ви значно знизите ризик ураження кущів борошнистою росою і чорною плямистостою. І це значить, що у троянд підвищиться зимостійкість — здорові рослини зимують краще.

Відео: Обприскування кущів рози від шкідників

В цілому, якщо регіон багатий поживними речовинами, то не потрібно бігти за хімією — досить багато м’яких добрив можна приготувати прямо в саду. Спостерігайте за розвитком троянд і застосовуйте обприскування вчасно. Позакореневе підживлення троянд є одним з улюблених прийомів догляду за цими чудовими квітами.

Відео: Підгодівля троянд

Сподіваємось, що стаття на нашому сайті була корисною для вашої ділянки. Радимо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво, де ви знайдете багато цікавої інформації. Успіхів і красиво саду, шановні читачі.

 

Відео: Позакореневе підживлення троянд