Пожовтіння цибулі — що робити щоб цибуля не жовтіла

Чому жовтіє цибуля на грядці?


пожовтіння цибулі

 

Пожовтіння цибулі - що робити щоб цибуля не жовтіла

 

Незважаючи на виснажливий, трудомісткий процес земельної справи, багато дачників дуже дбайливо і із задоволенням ставляться до своїх дачних будинків. І хоча, незважаючи на сучасні засоби збагачення культур, стимуляції росту та іншого, дехто постає з одиночними проблемними випадками. Таким випадком нерідко є пожовтіння цибулі на грядках. Чому жовтіє цибуля? Що робити? Поради дачників допоможуть вам впоратися з цією проблемою.

Причи пожовтіння цибулі

                       Чому жовтіє цибуля?

Причини пожовтіння цибулі і їх усунення

Умовно причини цього явища можна розділити на два періоди. Пожовтіння цибулі в серпні-вересні не несе за собою будь-яких хвилювань. У цей час пожовтіння цибулі може означати тільки те, що настав час збирати урожай. Якщо такий процес виникає в першій половині літа, то в будь-якому випадку це можна вважати злоякісним явищем. Далі необхідно розібрати чималу кількість конкретних причин виникнення цього неприємного казусу. В основному причиною пожовтіння лука можуть стати такі чинники: комахи-шкідники, хвороби, нестача вологи, нестача азоту в ґрунті, неправильний догляд за рослиною.

Причини пожовтіння цибулі і їх усунення

Шкідники. Мабуть, головним «цибулевим» паразитом вважається цибулева муха. Найчастіше відкладання яєць маткою на ґрунт біля рослини або в перші висохлі шари листя цибулі здійснюється в другій половині травня. І після, близько тижневого перебування в яйці, вже личинки, що знаходяться всередині цибулини, починають харчуватися нею. Це перша причина, чому лук жовтіє, а скоріше за все через деякий час ще й гине. Кілька рішень щодо позбавлення від цього шкідника:

Читайте також: В чому замочити цибулю перед посадкою?

 

 

 • Посадка повинна здійснюватися в ранній період.
 • Даний шкідник має огиду від морквяного запаху, як наслідок садити цибулю потрібно з морквою.
 • Можна застосувати відлякуючий засіб під час дозрівання і появи яєць: суміш з деревної золи, тютюнового пилу, меленого перцю.
 • В один пункт можна об’єднати усунення всіх попередніх залишившихся рослин і чергування ділянки під висадку цибулі.
 • Існують деякі препарати для позбавлення від цибулевої мухи: «Креоцід Про» (рідкий), «Базудин» (гранули).

Шкідники пожовтіння цибулі

Народним методом боротьби може стати розчин солі в співвідношенні: 20 грам солі на 1 літр води.
Ще одним, який посягає на листя цибулі, шкідником може стати цибульний скритнохоботнік. Живе по всій території помірного кліматичного поясу, він завдає шкоди, поїдаючи листя цибулі. Заходи з попередження в деяких випадках схожі на попередні:

 • Потрібно проводити досить ретельне очищення ділянки після збору. В іншому випадку залишки послужать будинком на зиму.
 • Збір жука, якщо той в невеликій кількості.
 • Також, використання відганяючих засобів: золи, перцю, гірчичного порошку.
 • Обприскування препаратом «Крабофос» — розчинити пачку на 10 літрів води. У підсумку 1 літр такого розчину використовується на 10 кв.м. Потрібно бути обережним і не вживати рослину деякий час.
 • Останньою порадою буде досить глибоке укапування перед зимою, так як скритнохоботнік не любить мороз.

Народні методом від пожовтіння цибулі

Хвороби. Однією з таких є гниття цибулі. Досить поширена хвороба і виявляється перед посадкою засобом надрізу шийки цибулини, щоб було видно всі шари. По виду являє собою темний шар м’якої тканини. Також допомогти може препарат «Хом» з розрахунку 40 грам на 10 літрів води. Використання: 0,5 літра на 1 кв.м.

Хвороби пожовтіння цибулі

Грибкове захворювання — гниль донця. Хвороба характеризується ураженням цибулини грибами роду Fusarium. Наслідком буде досить швидке жовтіння і відмирання пера. Заходами уникнення хвороби послужать наступні поради:

 • По-перше, грядка не повинна піддаватися затоплень внаслідок паводків.
 • Якщо спостерігається зараження, то прийдешню посадку цибулі варто відстрочити років на 5.
 • Зібрана культура повинна зберігатися у відповідних умовах вологості і температури.
 • Стеження за відповідними термінами висаджування цибулі.

Читайте також: Посадка цибулі

Нестача азоту в ґрунті. Насправді це є найчастішою причиною пожовтіння лука. Тут на допомогу підійдуть сучасні азотовмісні органічні, мінерально-органічні комплекси добрив. Для багатьох не секрет, що органічним добриво добре підійде гній, і, відповідно, після посадки хорошим підсилювачем буде дріжджова підгодівля.

чому жовтіє цибуля

Ще однією, на перший погляд, банальною причиною може стати неправильний полив. Що ж стосується техніки і всіх правил поливу, то в перший період часу бажано проводити об’ємні поливи не рідше одного разу на три дні. Температура води повинна досягати середнього значення, тобто близько +20 градусів. «Жорстку» воду можна пом’якшити спеціально призначеними засобами.

Пожовтіння цибулі - що робити?

Отже, тепер ви знаєте, чому жовтіє цибуля і що робити аби уникнути цієї проблеми. Поради дачників і рекомендації обов’язково допоможуть вам виростити багатий урожай цієї потрібної рослини. Це були основні питання, що стосуються проблеми пожовтіння цибулі. Дотримуючись їх, можна досягти бажаного результату у вигляді рясного врожаю на власних грядках, і більше не розчаровуватися в чергових спробах.

Дивіться відео: Чому жовтіє цибуля і як з цим боротися

 

Пожовтіння цибулі - що робити щоб цибуля не жовтіла