Правила посадки кабачків на розсаду за місячним календарем в 2021 році

Як садити кабачки: посадка та вирощування у відкритому ґрунті


Правила посадки кабачків на розсаду за місячним календарем: сорти та догляд

 

Правила посадки кабачків на розсаду за місячним календарем в 2021 році

 

Кабачки є однією з найпопулярніших культур, що вирощуються на дачній ділянці. З їх плодів можна приготувати не тільки смачні страви, а й зробити заготівки. Кабачки поєднуються майже з усіма продуктами, вважаються дієтичними і часто використовуються в дитячому меню. Плюсом кабачків є і великий вміст вітамінів і мінералів. Крім того, пізні сорти мають тривалий термін зберігання. Коли садити кабачки на розсаду за місячним календарем? Відповідь на це питання пропонуємо дізнатися зі статті.

Правила посадки кабачків на розсаду за місячним календарем: сорти та догляд

Розсада кабачків — коли садити?

Посадка кабачків в 2021 роціЗазвичай кабачки вирощують з насіння, поміщаючи їх в ґрунт. Але багато дачників, для отримання більш раннього врожаю, вирощують розсаду. Найперше, що потрібно зробити перед початком вирощування розсади — придбати хороше насіння, підготувати ґрунт і ємності для посіву. При проведенні городніх робіт, деякі садівники орієнтуються на місячний календар, сподіваючись з його допомогою виростити багатий урожай здорових плодів.

Кабачок відноситься до наземних овочів, тому його посадку потрібно здійснювати на зростаючий місяць. Не слід займатися посівом насіння в період повного місяця, і в кінці останньої чверті місячної фази. Якщо посадити насіння на спадаючий місяць, то рослина буде погано рости, її можуть здолати хвороби і плоди виростуть дрібні. Якщо планується висадка розсади у відкритий ґрунт у другій половині травня, то посів насіння на розсаду слід провести 18 квітня.

Рекомендовані дати посіву насіння на розсаду:

коли садити за місячним календарем

 

 

  • У березні -30.03 і 31.03
  • У квітня -03.04, 04.04, 07.04, 09.04, 27.04, 30.04.
  • У травні — 01.05, 06.05, 07.05.

У відкритий ґрунт, згідно з місячним календарем, розсаду рекомендується висаджувати, не раніше 20 травня, і в період з 27.05 по 29.05. У червні це краще зробити в першій половині місяця — 02.06, 03.06, 10.06-12.06. Після висадки, саджанці, бажано помістити під укриття (перевернуте відро, або пластикові пляшки об’ємом 5 літрів). Деякі досвідчені дачники, раджуть робити посів насіння на розсаду в квітні або перших числах травня, щоб вона не встигла сильно перерости.

Читайте також: Коли садити кабачки?

Кабачок: вирощування з насіння розсадою

ВАЖЛИВО! Вибираючи дату посадки насіння, слід враховувати і терміни дозрівання плодів. Для сортів з пізнім (60 днів) і середнім (50 днів) терміном — розсаду потрібно висаджувати раніше. Для ранніх (45 днів), навпаки, пізніше. Найкращим варіантом буде посадка кабачків, які мають різні терміни дозрівання. В цьому випадку, можна насолоджуватися стравами з кабачків протягом тривалого періоду.

Правила посадки кабачкової розсади

Правила посадки кабачкової розсади

Щоб розсада кабачків зійшла, важливо зробити їй правильну посадку:

  • Так як кабачки, як і всі гарбузові рослини, погано переносять пересадку, то на розсаду їх краще висаджувати в торф’яні стаканчики.
  • Перед посівом, насіння потрібно замочити для проростання, а перед цим їх можна помістити в розчин марганцівки на 20 хвилин.
  • Потім насіння поміщають на вологу тканинну серветку, укладають на плоску тарілку і залишають до появи паростків (2-3 дні). Для створення парникового ефекту, тарілку можна вкрити плівкою.
  • Перед посадкою насіння, ґрунт в ємностях потрібно добре пролити.
  • Насіння заглиблюють не більше ніж на два сантиметри.
  • Після посіву насіння необхідно встановити температурний режим не нижче 22 градусів. З моменту появи сходів, її можна знизити до 20 градусів.
  • У відкритий ґрунт розсаду можна висаджувати з появою у саджанців двох листочків. Але при цьому, земля повинна бути досить прогрітій.

Сучасні агротехнології вирощування кабачків на розсаду

Отже, тепер ви знаєте, коли садити кабачки на розсаду за місячним календарем. Сьогодні виведено понад 150 сортів і гібридів кабачків. Вибираючи насіння для вирощування, необхідно враховувати регіон їх зростання. Також, при виборі сортів кабачків, потрібно брати до уваги наявну можливість перезапилення рослин. Тому, слід передбачити відстань між рослинами. Крім того, кабачки здатні перезапилюватись не тільки між собою, а й з гарбузами. Залишайтеся з нашим сайтом і ви дізнаєтесь, ще багато цікавого для вашого городу!

Коли садити кабачки: правильна посадка кабачків

Ввідео: Вирощування кабачків. Корисні поради для хорошого врожаю

 

Правила посадки кабачків на розсаду за місячним календарем в 2021 році