Правильний полив огірків у відкритому грунті

Як часто поливати огірки


Правильний полив огірків у відкритому грунті.Як поливати огірки..

 

Правильний полив огірків у відкритому грунті

 

Огірки досить вибагливі рослини, які вимагають до себе належний догляд. Тільки при правильному догляді за цими рослинами Ви зможете отримати дуже багатий урожай.

Хороший урожай огірків можна отримати тільки в тому випадку, коли дотримані наступні умови вирощування — початкова родючість грунту, регулярні підгодівлі і правильний полив огірків у відкритому ґрунті.

Якраз про правильний полив огірків хотілося б поговорити в даній статті. З публікації Ви дізнаєтеся основні правила поливу огірків, як поливати огірки на певних фазах вирощування, в який час найкраще робити полив. Так само розповімо особливості поливу огірків в теплиці.

Правильний та рясний полив огірків

Ні для кого не секрет, що огірки дуже вимогливі до умов вирощування. Їм необхідний вологий мікроклімат. Постійно вологим повинно бути повітря і грунт.

Читайте також: Як поливати помідори

Для правильного розвитку рослини, огіркам весь час потрібен регулярний і рясний полив. Полив огірків — це дуже важлива складова правильного вирощування, тому необхідно дотримуватися деяких дуже важливих правил.

Правильний та рясний полив огірків

Визначити, коли поливати огірки, можна за зовнішніми ознаками. Ґрунт навколо основи стебла завжди повинен залишатися сухим, проте в більш нижньому шарі грунту завжди повинна бути висока вологість. Це допоможе уникнути загнивання кореневої системи і розвитку різних неприємних захворювань.

Читайте також: Чим підживлювати огірки

У сонячну спекотну погоду огірки доводиться поливати щодня, уникаючи пересихання грунту. Однак не слід ставити це твердження собі в правило, краще буде орієнтуватися по зовнішньому станом грунту і рослин.

 

 

Як поливати огірки в теплиці

Особливу увагу необхідно приділити поливу огірків в теплиці. У теплиці в сонячну погоду, температура повітря набагато вище, ніж за її межами, відповідно грунт буде пересихати дуже швидко, і відносна вологість повітря падатиме. Все це необхідно враховувати. Для підвищення вологості грунту і повітря рекомендується поливати листя рослин огірків з лійки. Такий дощовий полив огірків швидко знизить температуру повітря в теплиці в жаркий день, а так само значно збільшить вологість повітря і поліпшить мікроклімат.

У похмуру погоду огірки слід поливати тільки в міру пересихання грунту.

Дуже важливо знати і пам’ятати, що полив огірків здійснюється, виключно, теплою водою, температура якої дорівнює температурі навколишнього середовища.Не можна допускати пересихання грунту. Однією з ознак пересихання грунту може послужити в’янення листя на рослинах.

Як поливати огірки в теплиці

Так, підведемо невеликий висновок даної частини статті:

  • Поливати огірки рясно і регулярно
  • Здійснювати полив тільки теплою водою
  • Не слід поливати огірки під корінь
  • Стежити за листям рослини. Якщо вони починають в’янути потрібно відразу ж зробити полив.
  • Не варто поливати великим струменем, так як він змиє землю навколо коренів і вони будуть виглядати назовні.

В який час поливати огірки?

В який час поливати огірки?Багато починаючих городників задаються питанням — «А в який час проводити полив огірків?». Відповідь проста — коли відсутнє пряме попадання сонячних променів. Тобто рано вранці або пізно ввечері.

У посушливу погоду, коли середня температура вдень вище 27 градусів, здійснюють ще й дощування, тобто поливають огірки з лійки.

Не можна поливати і проводити дощування в сонячну погоду. Пов’язано це з тим, що на листках в будь-якому випадку будуть залишатися крапельки води, які на сонці перетворюються на справжнє збільшувальне скло, яке може викликати опік. Обпалене листя неодмінно зів’яне і засохне.

Полив огірків після сходів до цвітіння

Садити насіння огірків необхідно тільки у вологий ґрунт. Для поливу найкраще використовувати звичайну лійку. Поливати слід дуже обережно, щоб не змити насіння. Після сходів поливати потрібно тільки теплою водою. Потрібно постійно стежити, щоб грунт не пересохав.

До цвітіння здійснювати полив потрібно регулярно і ні в якому разі не допускати пересихання грунту.

Як часто поливати огіркиЯк поливати огірки під час цвітіння

Час цвітіння — це особливий період для рослин. У цей час необхідно поливати огірки кожен день. Під час цвітіння слід зробити виняток і поливати огірки тільки під корінь, так як дощування з лійки може привести до обпадання зав’язей і квіток. Зрошення огірків проводиться з садового пулевізатора. Зрошення проводиться тільки в жарку погоду, кожен день можна не робити.

Полив огірків під час плодоношення

Під час плодоношення витрачається дуже багато поживних речовин і енергії для дозрівання плодів. Тому полив в цей час не менш важливий. Для того, щоб плоди дозріли смачними і соковитими необхідно багато води. У цей час огірки потрібно поливати дуже рясно. Слід стежити за станом грунту і рослини. Якщо земля пересохла, то потрібно полити. В деякі дуже спекотні дні полити можна і 2 рази.

Правильний полив огірків в теплиці

Основні правила поливу діють і при вирощуванні огірків в теплиці. Поливати слід тільки теплою і відстояною водою. У похмуру і холодну погоду полив можна не проводити. У теплиці поливати огірки слід рясніше, витрачаючи по 10 літрів на 1 квадратний метр.

У теплиці слід проводити частіше дощування в жарку погоду — бажано 2 рази на день.

Відео: Як правильно поливати огірки в домашніх умовах

На цьому все, наша стаття  «Як поливати огірки» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город-корисні поради де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Правильний полив огірків у відкритому грунті