Який привід у газонокосарки краще: прямий або пасовий?

Який привід у газонокосарки буде довше служити та дешевше обслуговуватися


Який привід у газонокосарки краще: прямий або пасовий?

 

Який привід у газонокосарки краще: прямий або пасовий?

 

Одне з найбільш частих запитань, яке задають покупці при виборі електричної газонокосарки — який привід ножа у неї встановлений? На сьогоднішній день виробники використовують два типи:

 • прямий;
 • пасовий.

Сказати однозначно, який привід краще — складно, адже обидва вони мають як свої переваги, так і недоліки. Тривалість служби обох варіантів залежить від особливостей застосування, правил експлуатації, якості самого товару. Особливо хочу виділити два фактори — правильне застосування техніки і дотримання режиму косіння трави.

Давайте спробуємо розібратися, який привід буде довше служити, дешевше обслуговуватися і стане запорукою вашого успіху в боротьбі з постійно зростаючою травою.

Ремінь в якості приводу: чим це добре і чим погано

При пасовій передачі механічна енергія обертання валу двигуна на ножовий вал передається за допомогою гнучкого ременя і двох циліндричних шківів (провідного і веденого). Ремінь натягнутий на ці ролики, утворює замкнуту конструкцію. Головний елемент передачі — власне, гнучкий ремінь. Він виготовляється з гуми або щільної синтетичної тканини.

Ремінь в якості приводу: чим це добре і чим погано - фото.

Ремінь може бути:

 1. Плоским;
 2. Зубчастим.

Навіщо в цій конструкції потрібен ремінь? Двигун, який встановлюється в такому типі газонокосарок — щітковий . І кількість обертів може досягати декількох десятків тисяч, тому встановити ніж безпосередньо, немає ніякої можливості. А редуктор в даному випадку може додати додаткової ваги, незручність в обслуговуванні і дорожнечу ремонту. А ремінь — найдешевший і практичний варіант зниження оборотів і людина цілком самостійно може зробити заміну без відвідувань сервісних центрів. Тепер давайте подивимося на всі плюси ремінного приводу і мінуси.

При всій своїй простоті і легкості, ремінний привід часто отримує закиди в малій продуктивності, швидкому зносі і потреби частої заміни. А чому так виходить? Спочатку статті я натякнув на правильне застосування техніки і дотримання режиму косіння трави. Зробив я це навмисно, тому що користувачі часто нехтують правилами косіння трави. Її потрібно косити вранці не раніше 10, але не пізніше 11 годин. Тоді вона легко скошується, газонокосарка не перегрівається, та й в спекотний літній день, коли температура може перевалити за 30 градусів, ви не принесете шкоди ні собі, ні інструменту, з яким ви працюєте. Якщо намагатися дотримуватися цього правила, тоді знижується ймовірність виходу з ладу як ременя, так і всього вузла.

 

 

Переваги:

 • Простота і економічність виробництва;
 • Немає додаткових паралельних валів в складі;
 • Присутній захист від перевантаження і заклинювання;

Прямий привід - переваги

 • Рівень вібрації і шуму ослаблені спеціальними демпферами-прокладками, що збільшує термін служби газонокосарки;
 • Даний вузол не вимагає мастила і великих витрат на обслуговування;
 • У разі виходу з ладу ціна ремонту може бути не така висока і в більшості випадків, полагодити газонокосарку можна самостійно.

Недоліки:

 • Присутнє велике навантаження на обидва вала;
 • Невисокий термін служби ременя;
 • Рекомендована робоча температура — не вище 35 град .;
 • Збільшені розміри корпусу, що не завжди прийнятно;
 • Для меншого зносу і розтягування ремінного приводу необхідно періодично проводити регулювання натяжного ролика.

Прямий привід — переваги і недоліки

При прямому приводі у газонокосарки встановлено асинхронний двигун .Це не вимагає заміни щіток, бо немає додаткового вузла, де необхідно міняти ремінь. Корпус газонокосарки може бути трохи меньший і легший. А якщо встановлений ще й потужний мотор, то це досить серйозний аргумент, який може схилити вас до покупки саме такої газонокосарки .Насправді, і тут є підводні камені, і досить істотні.

Як ми знаємо, в нашій країні, на жаль, знаходяться старі електромережі і напруга, як правило, там не відповідає показнику 220В. Практика показує, що за містом в приватних будинках, де, в основному, і використовується електрична садова техніка, напруга знаходиться, в середньому, на позначці від 180 до 200В.

Прямий привід - недоліки

Чим це загрожує для асинхронного двигуна? Він не може набрати потрібну кількість оборотів, у нього падає ККД, в свою чергу, перестає ефективно скошувати траву. У щітачного ж — все навпаки. Він збільшує пусковий струм для підтримки потрібних обертів і зберігає робоче ККД. Але через це двигун нагрівається швидше. Давайте розглянемо всі «за» і «проти» прямого приводу.

Плюси:

 • Висока ефективність і велика зносостійкість;
 • Володіє низьким рівнем шуму і зниженою вібрацією, що передається на корпус газонокосарки;
 • Термін служби досягає 3-5 тисяч годин, особливо при установці в валу універсальних шарнірних з’єднань;
 • Дає високий обертальний момент на низьких оборотах мотора.

Мінуси:

 • Важкуватий за вагою, хоча за розмірами меньше, ніж ремнева конструкція;
 • Ціна може бути вище ремінного приводу;
 • При ударі ножа газонокосарки об камінь або іншу гілку перевантаження йде прямо на двигун, що може стати серйозною поломкою і повним виходом з ладу, що, в свою чергу може привести до заміни газонокосарки повністю.

Читайте більше: Сучасні аератори і скарифікатори швидко проколюють газон спицями та зрізають непотрібний шар ножами. Тому ми підібрали рейтинг кращих аераторів-скарифікаторів: шість моделей з електромоторами, три з бензиновими двигунами і одну акумуляторну. Більше в нашій статті.

Який привід у газонокосарки краще?

Висновки

Як бачимо, пасовий та прямий приводи характеризуються ефективністю, коефіцієнтом корисної дії, вагою, розмірами рами і навіть ціною. Але їх головна відмінність полягає в надійності і зносостійкості. Тому при виборі потрібно відштовхуватися від умов роботи газонокосарки.

Визначте для себе основні моменти:

 1. Як часто ви будете косити? Якщо рідко, то трава буде високою і жорсткою. Значить, краще брати газонокосарку з надійним прямим приводом. Для швидких і частих покосів краще дешевий ремінний привід. Тим більше, при частій роботі ремінь зноситься і лопне швидко. Його можна легко і просто замінити;
 2. Яка площа газону? Для малих газонів і галявин немає потреби платити великі гроші за прямий привід. Для великої території варто витратитися, адже косарці доведеться працювати довго, а стабільний асинхронний мотор з прямою передачею — набагато надійніше і потужніше.

Загалом, прямоприводна конструкція, хоч і трохи важча, і дорожча, але прослужить дуже довго, не ламаючись. Особливо, якщо перед косіння очистити площу від каменів і товстих гілок. А якщо немає можливості займатися такого типу прибиранням, то цілком можна зупинитися на газонокосарці з ремінною передачею.

Відео: Як вибрати газонокосарки, на що звернути увагу?

Ще більше цікавої та корисної інформації про інструменти для дачі і саду ви можете знайти на нашому xpert.com.ua

 

Який привід у газонокосарки краще: прямий або пасовий?