Прополіс. Унікальні властивості бджолиного клею для здоров’я людей

Чим корисний прополіс унікальний природний антибіотик


Прополіс. Унікальні властивості бджолиного клею

 

Прополіс. Унікальні властивості бджолиного клею для здоров'я людей

 

У цієї речовини, виробленого бджолами, є кілька назв, але найбільш популярні: уз, смілка і бджолиний клей.

Прополіс являє собою бурштинового або темно-коричневого кольору клейку і смолисту речовину, що виробляється робочими бджолами з метою замазування щілин всередині вулика. Таким чином, комахи позбуваються від протягів і зберігають комфортний для життя мікроклімат. Також за допомогою прополісу комахи регулюють прохідність вічка і полірують бджолині стільники перед тим, як матка відкладе в них яйця.

Прополіс. Унікальні властивості бджолиного клею - фото.

Якщо у вулик пробираються, а потім гинуть дрібні тварини, наприклад, миші або великі комахи, то за допомогою прополісу бджоли ізолюють їх трупи, використовуючи цю речовину в якості засобу для муміфікації, і тим самим запобігаючи їх подальше розкладання.

Бджоли починають збирати прополіс з настанням весняного періоду, і з цією метою знімають клейку речовину з нирок на таких деревах, як береза бородавчаста, вільха, верба, чорна тополя та інші, а потім модифікують його за допомогою власних ферментів.

Пилок рослин призначений для їх розмноження. За правилами матінки природи все, що пов’язане із зародженням нового життя містить у собі мікроелементи, здатні дати енергію для поділу. Більше про бджолиний пилок, його лікувальні та корисні властивості ви можете знайти в нашій статті. 

Унікальні властивості бджолиного клею - фото.

Щоб відрізнити справжній прополіс від звичайної вощини, шматочок прополісу слід покласти в рот. Якісний продукт матиме гіркуватий присмак, викликати злегка відчутне печіння і легке оніміння мови.

Свіжий прополіс спочатку має м’яку консистенцію, але з часом твердне і за зовнішнім виглядом нагадує шматочки каніфолі. При зниженні температури повітря до + 15 C він стає крихким і легко кришиться.

При підвищенні температури до + 80 С прополіс починає плавитися. Але навіть при тривалому впливі високої температури, включаючи процес кип’ятіння, ця речовина повністю зберігає свої природні цілющі властивості.

Чим корисний прополіс для людини - фото.

 

 

Здобуваючи прополіс, бджолярі соскабливают його зі стінок вулика спеціальними пристосуваннями у вигляді решітки. При цьому протягом одного сезону з одного вулика можна добути від 50 до 150 грам цієї речовини.

Прополіс — унікальний природний антибіотик

Вчені виявили в прополісі більше 200 різних компонентів і з’єднань, в тому числі органічні кислоти, флавоноїди, ефірні масла і мінеральні солі. Прополіс містить також велику кількість вітамінів групи В1, В2, В6, А, С, Е, Р і Н, амінокислоти, цукру і безліч макро- і мікроелементів. Особливо багатий прополіс кальцієм.

Прополіс - унікальний природний антибіотик - фото.

На лікувальні властивості продукту також впливають бджолині ферменти, які містять антибіотичні і протигрибкові речовини.

Корисні властивості прополісу

Лікувальні якості прополісу відомі людству з давніх-давен. Особливо цінувався це продукт в Стародавньому Єгипті, оскільки з його допомогою муміфікували трупи, загоювали рани, гнійники, екземи та боролися з різного роду інфекціями.

Корисні властивості прополісу

Прополіс володіє потужною імуномодулюючою, протигрибковою, протимікробною і протибактеріальною дією, пригнічуючи при цьому патологічні клітини.

Сучасна фармакологія широко застосовує прополіс при виготовленні лікарських засобів і мазей, призначених для швидкого загоєння опіків і травм, оскільки ця речовина добре очищає клітинні мембрани і швидко відновлює уражені тканини.

У народній медицині прополіс зазвичай використовуються для приготування спиртової настоянки, яка добре зміцнює імунну систему, сприяє відновленню обмінних процесів, знімає спазми.

Відео: Як приготувати настоянку з прополісу

Спосіб приготування спиртової настоянки нескладний. Для цього необхідно взяти кілька невеликих шматочків очищеного від домішок прополісу розміром близько 4 міліметрів (близько 20 грам), подрібнити і залити чистим спиртом (80 міліграм). Після цього розчин бажано щільно закрити і настояти протягом тижня в темному місці при кімнатній температурі, після чого профільтрувати через тонкий шар вати.

В результаті виходить 20% спиртова настоянка. Готовий розчин зберігає свої цілющі властивості протягом 10 місяців.

Очищення прополісу від домішок в домашніх умовах

Щоб позбавити прополіс від домішок, слід взяти невеликі шматочки цієї речовини і опустити в ємність з холодною водою. У воді домішки спливуть на поверхню, а прополіс осяде на дно посуду.

Багато бджолярів переплавляють прополіс на водяній бані, щоб таким нехитрим способом відокремити його від домішок і отримати чистий продукт.

Прополіс — унікальний за своїми цілющими властивостями продукт

Перед приготуванням спиртового настою очищений прополіс бажано попередньо висушити.

Застосування спиртової настоянки з прополісу

Спиртовий настій з прополісу можна застосовувати як зовнішньо, так і вживати всередину.

Для зовнішнього використання готовий настій попередньо розводять водою, а потім, змащують пошкоджені місця, травми і ранки 3% розчином. При запаленнях, застудах, бронхітах і інших захворюваннях верхніх дихальних шляхів засіб приймають всередину.

Настій прополісу також вживається при хронічних болях в шлунку, захворюваннях кишечника, коліках, а також для нормалізації артеріального тиску.

Застосування спиртової настоянки прополісу.

Крім того, прополіс застосовується при гастритах, кардіологічних розладах і як профілактичний протираковий засобу, оскільки містить велику кількість антиоксидантів. Разова доза для вживання всередину становить від 20 до 60 крапель, які слід попередньо розвести в 100 грамах води. Курс лікування становить від 5 до 30 днів.

Прополіс є природною і нешкідливою речовиною, але перед його застосуванням бажано отримати рекомендацію лікаря, оскільки ця речовина може викликати алергічні реакції.

Зберігання прополісу в домашніх умовах

Найбільшу цінність представляє свіжий і м’який на дотик прополіс. Однак ця речовина добре зберігає цілющі якості при температурі, яка не перевищує + 25 С. Місце зберігання продукту повинно бути сухим і затемненим. При цьому бажано, щоб поруч не перебували речовини, що мають сильний запах.

Зберігання прополісу в домашніх умовах - фото.

Ще більше цікавої та корисної інформації ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Прополіс. Унікальні властивості бджолиного клею для здоров'я людей