Прополка міжрядь мотоблоком

Прополка мотоблоком - як прибрати бур'яни і не пошкодити посадки


Прополка мотоблоком - прополка міжрядь культиватором від бур'янів на городі

 

Прополка міжрядь мотоблоком

 

Прополка мотоблоком — як прибрати бур’яни і не пошкодити посадки

З настанням весни бур’яни ростуть набагато швидше городніх культур і тому часто повністю захоплюють грядки, але цього можна уникнути, якщо своєчасно виконується прополка мотоблоком або культиватором.

Що ефективніше: прополка міжрядь культиватором або мотоблоком

прополка міжрядь культиваторомКоли рослини висаджені у грунт, вони досить пухкі, але після дощів і поливів обов’язково просідають, ущільнюються. Але якщо в подібних умовах городні рослини розвиваються гірше, то бур’янам такий грунт — не перешкода, навпаки, їх з твердої землі набагато важче висмикувати. Саме тому необхідна регулярна прополка, яку також називають культивацією, тобто розпушуванням ґрунту з підрізанням кореневої системи бур’янів.

Але вручну це робити складно, особливо на великій ділянці, тому потрібно вибрати культиватор або мотоблок для прополки бур’янів. Порівняти їх можливості можна за допомогою відео. Два цих механічних агрегату схожі прополка міжрядь мотоблокомміж собою тим, що забезпечені фрезами для розпушування ґрунту. Проте в іншому між ними різниця дуже велика. Зокрема, як це зрозуміло з назви — культиватор призначений виключно для розпушування, глибина якого залежить від тяжкості механізованого помічника

Мотоблок універсальний і придатний для різних способів обробітку ґрунту,включаючи оранку, боронування, підгортання, а прополка бур’янів для нього є однією з функцій. Варто взяти до уваги, що на невеликій ділянці перший з вищеназваних агрегатів зручніше, маючі більшу маневреність, другий же за рахунок штатного навісного обладнання має велику зону охоплення.

Відео про прополювання міжрядь культиватором

 

 

Як робиться прополка великого городу мотоблоком

прополка великого городу мотоблокомНайголовніше — правильно оцінити обсяг майбутньої роботи. Якщо у Вас солідний наділ, культиватором його Ви не подужаєте, тому, щоб не купувати два механізми, зупиніть вибір на мотоблоці і подумайте про навісне обладнання. Правильно підібране пристосування для прополки дозволить Вам впоратися з роботою швидко і, що важливо, якісно. Можна використовувати типову фрезу для проходу міжрядь, але набагато ефективніше «лапи», які встановлюються так, щоб розпушувати грунт в міжряддях під потрібним кутом атаки. Зазвичай використовуються декілька ножів, які перекривають зони охоплення сусідніх.

прополка великого городу культиваторомІнший варіант — сегментна або ріжуча скоба. Перша за своєю конструкції нагадує потрійну сапку чи сапку з трьома або п’ятьма робочими поверхнями. Принцип дії той же, що і ручного інструменту — захоплення невеликого шару землі розташованими під кутом лезами і підрізування коренів бур’янів при обробці міжрядь.

Дуже непогано себе проявляють так звані «їжаки» — спарені під невеликим кутом один до одного колеса, забезпечені по кромках короткими стрижнями, які, вгризаючись в землю при обертанні такого пристосування, висмикують коріння бур’янів. Існує чимало відео, як відбувається прополка городу мотоблоком.

Відео про прополювання великого городу мотоблоком

Наскільки придатний культиватор для частої прополки бур’янів

Наскільки придатний культиватор для частої прополки бур'янівЯкщо у Вас невелика дачна ділянка, потужна техніка для обробітку землі не знадобиться. Наприклад, при наявності декількох грядок і теплиці достатньо взяти легкий агрегат, а щоб розпушувати землю на парі соток, знадобиться культиватор середньої та великої тяжкості. У будь-якому випадку, якщо взяти перший-ліпший механізм, у вашому розпорядженні майже напевно будуть тільки фрези. Навісне обладнання випускають не тільки до мотоблоків, але і до культиваторів, але далеко не до всіх моделей. Тому постарайтеся заздалегідь подивитися відео презентації різних виробників садової техніки.

На сьогоднішній день можна придбати бензиновий або електричний культиватор, перший важче, і вихлопи неабияк забруднюють повітря, другий екологічніше, але не автономний — за ним потрібно тягнути кабель.
У більшості випадків навісне обладнання для садової техніки доводиться виготовляти самостійно, або Прополка мотоблоком - прополка міжрядь культиваторомпереробляти дешеві кустарні моделі. Найпростіше зробити плоскоріз, який представляє
собою довгу поперечно орієнтовану смугу металу, заточену по передній кромці. Але таке пристосування не придатне для обробки грядок, їм зручніше працювати на рівній поверхні. Тому прополка важким мотокультиватором міжрядь часто виконується пристосованою дисковою бороною, яка цілком успішно справляється з підсікання коренів бур’янів.

Також до появи сходів, а часто і до підгортання городу придатна сітчаста борона. Її можна використовувати як з культиватором, так і з мотоблоком. Залежно від того, наскільки важкий використовується тягловий механізм, потрібно розрахувати підходящу кількість ланок і, відповідно, зубців. Це необхідно для того, щоб опір руху вперед за рахунок занурення стрижнів в землю не перевищило потужність агрегату. Техніку роботи з навісним обладнанням можна побачити в численних записах на відео.

Відео про культиватори для прополки бур’янів

На цьому все, наша стаття  «Прополка мотоблоком — прополка міжрядь культиватором» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у обранні садової техніки для Вашого саду та городу. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту «Техніка для саду» де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про правильний вибір того чи іншого садового інвентарю у догляді за Вашим садом та городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

Читайте також:

 

Прополка міжрядь мотоблоком