Як проростити насіння рослин для посадки у відкритий ґрунт

Як підготувати насіння до посіву


Правила пророщування насіння перед посадкою в домашніх умовах

 

 

Замочування насіння допомагає отримати більш ранні і сильні сходи. Але як правильно здійснити процедуру? Сьогодні наш сайт докладно розповість вам про правила пророщування насіння перед посадкою в домашніх умовах. У цьому процесі важливі навіть дрібниці, тому постарайтеся нічого не випустити з уваги.

Як проростити насіння рослин для посадки у відкритий ґрунт

Пророщування насіння — поради досвідчених городників

Правильне замочування насіння надає велику допомогу городникам. Це дає можливість отримати швидкі сходи. Також перед городниками відкривається можливість заздалегідь дізнатися відсоток сходів насіння. Так, неякісний посадковий матеріал можна буде замінити до посадки, що дозволить не втратити вдалий час.

Читайте також: Як проростити насіння огірків перед посадкою

Городники по-різному пророщують насіння в домашніх умовах. Якщо у вас немає досвіду в цьому питанні, тоді ми радимо прислухатися до порад досвідчених городників, які роблять це вже багато років поспіль.

Пророщування насіння - поради досвідчених городників

  • Використовувати найкраще талу або дощову воду, підійде також і відстояна.
  • Для стимуляції проростання насіння корисно використовувати спеціальні засоби: «Циркон», «Епін», «Біогумус», «Циркон», гумат натрію або калію, деревний попіл або сік алое. Вміщені в них поживні речовини не тільки прискорять проростання, а й зроблять культуру менш схильною до впливу негативних факторів природи і хвороботворних організмів.
  • Насіння спочатку замочують у воді, а потім пророщують між шарами мокрої тканини. Воду важливо міняти кілька разів на день, стежити, щоб насіння не задихнулося і не пересохло. Тканина з проростаючим насінням можна покласти в нещільно закритий поліетиленовий мішечок, на мокрий поролон або вату. Це захистить посівний матеріал від висихання.
  • Посадку необхідно здійснювати відразу після пророщування. Якщо це зробити не вдається, кілька днів насіння можна тримати в холодильнику, стежачи за зволоженістю.
  • До насіння кожної культури потрібен свій підхід, що враховує її особливості.

Поради по пророщування насіння в домашніх умовах

 

 

Правила пророщування насіння різних культур

Насіння овочевих і декоративних культур висувають різні вимоги до умов для пророщування. Їм необхідний різний час замочування і температурний режим.

Пророщування насіння моркви і цибулі

Дрібне насіння цибулі та моркви городники радять замочувати на 48 годин. Для цього його укладають на тканину, кладуть на дно тарілки і заливають водою кімнатної температури. Воду слід міняти кілька разів на день, використовуючи тільки відстояну або талу. Глибина знаходження насіння не повинна бути великою, щоб воно не задихнулося. Після закінчення часу тканину з посадковим матеріалом виймають з води, віджимають і переносять в поліетиленовий пакет для пророщування. Після появи невеликих росточків насіння можна покласти в холодильник для загартовування, але це не обов’язково.

Пророщування насіння моркви і цибулі

Пророщування насіння гороху і кукурудзи

Насіння гороху і кукурудзи не можна замочувати надовго, інакше воно зіпсується. Максимальний час — 6-8 годин. Визначити можна візуально — насіння повинно добре набрякнути. Далі посадковий матеріал виймають з води, відживають і укладають на ту ж тканину для проростання. В цей час посуд необхідно тримати в теплі, але не більше 24 годин. Далі насіння з паростками потрібно перемістити в холодильник і якомога швидше посадити.

Пророщування насіння гороху і кукурудзи

Пророщування насіння гарбуза, огірків, кабачків, дині

Насіння цих культур рекомендують пророщувати незалежно від того, оброблені вони виробником чи ні. Насіння гарбуза не любить теплої води, тому його слід замочувати далеко від обігрівача повітря. Через кілька годин (до 12 годин) їх потрібно дістати і покласти в поліетиленовий пакетик  разом з тканиною для пророщування при температурі не вище 25°С.Важливо стежити за вологістю тканини і регулярно провітрювати пакет.

Пророщування насіння гарбуза, огірків, кабачків, дині

Пророщування перцю, томатів, баклажанів

Перець і томати, перш за все, замочують у гарячому (40-70°С) розчині марганцівки на 15 хвилин. Далі насіння витягають, промивають і поміщають в поліетиленовий пакетик на добу. Не варто чекати появи великих паростків для посадки. Насіння в пакетику протягом доби необхідно кілька разів провітрювати. Далі посадковий матеріал можна помістити на загартовування в холодильник на 3-5 днів (t — 5°С).

Пророщування перцю, томатів, баклажанів

Основні питання про замочування насіння різних рослин

  • Чи можна садити прострочене насіння? Так. Але при цьому не варто використовувати стимулятори росту.
  • Чи варто замочувати і пророщувати насіння, оброблене виробником? Це робити не обов’язково. Якщо все ж вирішено замочувати матеріал перед посадкою, то слід використовувати мінімальну кількість води, щоб живильний і захисний шар не змити повністю.
  • До якої довжини корінців пророщувати насіння в домашніх умовах? Зазвичай достатньо всього кількох міліметрів. Довші корінці під час посадки легко пошкодити.
  • Чи можна замочувати дуже дрібне насіння? Насіння деяких овочевих і декоративних культур дуже дрібне, навіть пилоподібне. Такий посівний матеріал не замочують, а сіють відразу в ґрунт, не присипаючи землею.

Основні питання про замочування насіння різних рослин

  • Чи потрібно прагнути проростити і посіяти насіння якомога раніше? Ні, тому що в цьому випадку молоді рослини будуть відчувати серйозну нестачу сонячного світла, витягнуться і будуть слабкими. До того ж на холодному підвіконні коріння рослин часто вражаються гнилизною.
  • Чому насіння не проростає або погано проростає в домашніх умовах? Основні причини: насіння неправильно зберігалося або вже занадто старе. Іноді винуватим в цьому виявляється виробник, який випустив у продаж бракований матеріал. Впливаючим чинником також може бути неправильне пророщування: занадто багато води або навпаки пересихання насіння, занадто низька або висока температура.

Дотримуючись правил пророщування насіння перед посадкою в домашніх умовах, ви збільшуєте свої шанси на отримання багатого врожаю в цьому сезоні. Будьте уважні до дрібниць і старанні в роботі — і результат вас не розчарує!

Відео: Як правильно провести пророщування насіння перед посівом

На цьому наша стаття «Правила пророщування насіння перед посадкою в домашніх умовах: Як правильно проростити насіння» підійшла до кінця. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ви отримаєте хороший урожай. Ще більше корисних порад для свого городу ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Як проростити насіння рослин для посадки у відкритий ґрунт