Пророщування картоплі

Як пророщувати картоплю перед висадкою в ґрунт


Пророщування картоплі перед висадкою в грунт відео

 

Пророщування картоплі

 

Як пророщувати картоплю перед висадкою

Вважається, що перед висадкою картоплю слід пророщувати, оскільки це дає можливість визначити здорові бульби, прискорює процес утворення сходів і забезпечує отримання хорошої врожайності. Як проростити картоплю, щоб отримати багатий врожай, дізнайтеся з нашої статті далі.

Пророщення картоплі

Пророщування картоплі перед висадкою

Городники вважають, що пророщувати картоплю треба обов’язково. Це покращує якість посадки і обсяг врожаю. Для пророщування картоплі вибирайте великі плоди.

Приступаємо до процедури за місяць-півтора до початку висадки. Це дозволить картоплі зійти на 8-10 днів раніше, і перший урожай Ви отримаєте на два тижні швидше звичайного.

Як пророщувати картоплю на світлі

Для правильного пророщування на світлі потрібне безпосередньо світло, хороший грунт, повітря і температурний режим 10-15 градусів.

  • Розкладіть картоплю в один рівень, пізніше рівні необхідно перевернути.
  • Бульби повинні добре висвітлюватися. Також потрібно забезпечити належний повітрообмін. Освітлення чергуйте з темрявою.Даний метод пророщування картоплі дозволяє зачекати кілька днів, і через місяць Ви помітите паростки.
  • Бульби можна викладати в приміщенні і на дворі. Слідкуйте, щоб на них не потрапляло сонце. Цей метод пророщування займає до двох тижнів. Також Ви можете відібрати хворі і слабкі бульби.

Використання поліетилену для пророщування картоплі

Як пророщувати картоплю на світлі

Другим методом пророщування картоплі є розміщення його в кульки.

 

 

  • У кульку потрібно зробити дірочки по 1,5 см на відстані одна від одної в 10 см, щоб через них надходило повітря, і картопля дихала.
  • У пакет покладіть приблизно 8 бульб, зав’яжіть його і підвісьте в світлому і сухому місці. Це створить ефект парника, і на картоплинах швидко утворяться паростки.

Врахуйте, що прямі сонячні промені не повинні потрапляти на бульби, а вентиляція повинна бути хорошою. Також час від часу слід перевертати кульки, щоб освітлення було рівномірним.

Коли будете виймати бульби з пакетів, намагайтеся не зіпсувати паростки. Надійніше буде проростити картоплю в мішках з поліетилену. У них роблять дірочки, закладають туди картоплю, присипають торфом або компостом, поміщають в тепле місце з температурою 14-20 градусів на 15-18 днів.У мішок можна насипати підгодовування: 60г суперфосфату, по 30 г калійної солі і селітри аміачної на 10 л води.

Недолік цього способу: хворі бульби важко видалити, отже, їх прибирають безпосередньо перед висадкою.

Застосування ящиків для пророщування картоплі

Швидко пророщується картопля в ящиках. Це дозволяє уникнути пошкодження паростків під час перевезення картоплі до місця висадки. Використовуйте ящики плоскої форми.

Застосування ящиків для пророщування картопліНа низ покладіть 3-4 см зволоженого торфу. Бульби укладайте щільно в один ряд. Якщо не використовувати торф, можна покласти кілька рядів бульб. Перший рівень укладайте щільніше, другий рідше, щоб був доступ до освітлення. Ящики можна ставити один на інший, але щоб між ними був просвіт в 10-12 см. Через 5 днів міняйте ящики місцями, щоб бульби однорідно проросли. Температура в приміщенні повинна бути 12-15 градусів.

Картопля при такому методі проростає за 6 тижнів. Отже, закладайте бульби для пророщування в кінці лютого — на початку весни. Після того, як з’являться паростки, ящик промивають розчином з селітри аміачної, калію хлористого по 10 г і суперфосфату в кількості 50 г, які потрібно розвести на відро води. Це підживлення також замінюють розчином з деревної золи, розведеним у відрі води, додають ще туди кілька грам міді і бору. Через пару днів після здійснення підживлення повторіть процедуру. Початкове підживлення — відро розчину на 50 кг, наступний — на 80 кг.

Горщики для пророщення картоплі

Як пророщувати картоплю перед висадкою в ґрунт

Цей метод використовується за місяць до висадки. Бульби опускають у вологу тирсу, через 10 днів перекладають у її горщик з глини та перегною і землі. Починати таке пророщування слід на початку весни.

У грунт потрібно насипати спеціальний розчин для овочів, в якому міститься багато мінералів і вітамінів. Горщики поставте біля вікна. Коренева система розвинеться приблизно до середини квітня. Потім бульби в горщиках необхідно починати загартовувати. У день їх слід виставляти на вулицю, на ніч переносити їх знову в приміщення. Разом з тим, коли температура стає нижче 10 градусів тепла, краще цього не робити.

Відео: Як пророщувати картоплю для посадки

За допомогою даного способу Ви можете витягти відмінний матеріал для посадки, який дозволить надалі забезпечити багатий урожай.

Читайте також: Вирощування картоплі в мішках

На цьому все, наша стаття «Пророщування картоплі перед висадкою в ґрунт» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Щоб судити про переваги і недоліки даного способу, потрібно спробувати виростити картоплю на своєму городі самому. Впевнені у Вас все вийде! З вами був сайт xpert.com.ua, до нових зустрічей!

 

Пророщування картоплі