Різдвяна квітка Пуансетія — пересадка, догляд та обрізка в домашніх умовах

Як доглядати за Пуансетією (Молочай прекрасний) в домашніх умовах


Різдвяна квітка пуансетія: догляд в домашніх умовах

 

 

Прекрасні кімнатні квіти пуансетії, розпускаються під Різдво яскравими незвичайними формами. У народі рослину прозвали «Віфлеємською зіркою». Рідко який любитель кімнатних квітів залишиться байдужим до святкової краси цієї рослини.

Чаруюча Пуансетія

Будучи уродженкою тропіків Мексики і Центральної Америки, пуансетія відноситься до сімейства молочайних. Латинська назва рослини звучить як Poinsettia pulcherrima або ж по-іншому Euphorbia pulcherrima, що означає відповідно Пуансетія прекрасна або Молочай прекрасний.

Загальне захоплення викликають червоні квітки пуансетії, завдяки яким вона отримала ще одну назву — «Різдвяна зірка».

Жителі багатьох країн світу вважають пуансетію справжнім символом Різдва і прикрашають нею будинок для зустрічі чудесного сімейного свята. «Різдвяні зірки» до того популярні, що навіть випускаються штучні прикраси у вигляді них! Існують різноманітні сорти пуансеттії прекрасної, які вирощуються квітникарями в якості однорічних або дворічних рослин:

Sonora White — вишукана біла красуня.

Sonora White - вишукана біла красуня.

Winter Rose — схожа на зимову троянду чаруюча квітка.

Winter Rose - схожа на зимову троянду чаруюча квітка.

Strawberry and Cream — рослина окраса «полуниця з вершками» з рваними краями листя.

Strawberry and Cream - рослина окраса «полуниця з вершками» з рваними краями листя.

Jingle Bells — різдвяна красуня з червоними зірками в білу цятку.

Jingle Bells - різдвяна красуня з червоними зірками в білу цятку.

Polar Bear — сорт з листям кольору шерсті полярного ведмедя.

Polar Bear - сорт з листям кольору шерсті полярного ведмедя.

Premium Red — класична красуня з червоним листям.

Premium Red - класична красуня з червоним листям.

Maren — ніжна красуня з рожевими листочками.

Maren - ніжна красуня з рожевими листочками.

Carousel Dark Red — красуня з яскраво-червоним хвилястим листям.

Carousel Dark Red - красуня з яскраво-червоним хвилястим листям.

Sonora White Glitter — рослина з білими плямами та червоними листами.

Sonora White Glitter - рослина з білими плямами та червоними листами.

При виборі пуансеттії в якості подарунка слід враховувати, що рослина з бутонами які не розпустилися незабаром зацвіте і довше буде радувати одержувача. Потрібно пам’ятати, що сік пуансетії вкрай отруйний і може викликати подразнення шкіри і слизових оболонок. Всі операції по догляду за рослиною потрібно проводити в гумових рукавичках. Якщо сік пуансеттії все ж потрапив в очі або на слизові, потрібно промити їх великою кількістю води. Після догляду за рослиною необхідно дуже ретельно мити руки з милом. Крім того, дуже важливо розміщувати пуансетію в місцях, не доступних для дітей і домашніх тварин.

 

 

Читайте також: Догляд за Драценою

Вибір місця і освітлення Вирощуючи пуансетію в домашніх умовах потрібно пам’ятати, що їй протипоказані протяги і холод, слід ставити її в теплих місцях. При покупці рослини в зимову пору року слід переконатися, що вона надійно захищена від морозу утеплюючим матеріалом. Ідеальна температура для пуансетії — не нижче +16 °С. Не варто ставити її в спекотне приміщення з сухим повітрям. Також необхідно оберігати рослину від перепадів температур. Якщо пуансетію щось не влаштовує, вона скидає листя. Квітуча пуансетія потребує великої кількості світла, але не виносить прямих сонячних променів. Ідеальне місце для неї — підвіконня південного або південно-східного вікна. Якщо є можливість, влітку пуансетію можна виставити на балкон в таке місце, де вона буде захищена від протягів і палючого сонця.

Полив і вологість квітки Пуансетії

У літній час пуансетії потрібен досить рясний полив у міру того, як підсихає земля в горщику. Якщо переливати пуансетію, її корені можуть загнити. Якщо таке трапилося, рослину можна врятувати, промивши кореневу систему в розчині марганцівки і пересадивши пуансетію в новий грунт. Взимку під час спокою рослину поливають дуже рідко. У жарку пору пуансетія не відмовиться від обприскування. Вода для поливу і зволоження листя повинна бути м’якою, теплою і відстояною.

Цвітіння і період спокою різдвяної Пуатенсії

Як доглядати за Пуансетією в домашніх умовахДуже важливо знати як доглядати за Пуансетією в період цвітіння і спокою. Цвітіння пуансеттії, коли на її молодих пагонах розпускаються яскраві листя-приквітки, триває від декількох тижнів до місяців. Цвітіння відбувається, як правило, з грудня по лютий або ж з січня по березень. Пуансетія розквітає, коли на дворі зима, а світловий день дуже короткий. Після цвітіння на жаль, вона найчастіше скидає листя і квітникарю здається, що вона загинула. Однак, якщо застосувати деякі хитрощі, можна змусити Молочай прекрасний зацвісти вдруге. До того ж, якщо розмножувати рослину, можна постійно вирощувати з її діток нові «різдвяні букети», прикрашаючи ними свій будинок і даруючи їх близьким.

Завершивши цвітіння в березні або квітні, Молочай прекрасний втрачає листя, переходячи в стан спокою, який триває до травня (приблизно 1,5 місяці). Якщо дозволити рослині відпочити і зберегти її, вона порадує Вас новим цвітінням на наступне Різдво. Для цього спочатку потрібно обрізати стебла пуансеттії, залишивши всього близько 10 см довжини. Потім горщик з рослиною необхідно поставити в темне і прохолодне місце з температурою від +12 до +16 ° С, де вона і пробуде всю зимівлю до травня. Поливи в період спокою повинні бути мінімальними.

Читайте також: Як обрізати рози на зиму

Щоб Молочай прекрасний розцвів до Різдва, починати готувати його до цього необхідно з кінця вересня. Для цього потрібно штучно створювати для рослини ночі довжиною по 14 — 15 годин. Робиться це просто — на пуансетію надягається ковпак з щільного паперу або ж рослина переноситься в темне місце, де вона повинно знаходитися по 14 годин з вечора до ранку. Однак потрібно пам’ятати, що пуансеттії повинен бути забезпечений доступ до повітря.

Вдень рослину потрібно виставляти на світле місце. Якщо виконувати ці хитрі дії протягом двох місяців, пуансетія розквітне якраз до головного зимового свята, а якщо ні — тільки до кінця зими. Також дуже важливо стежити, щоб пагони рослини не надто витягувалися, а кущик мав компактний і охайний вигляд. Зайві пагони пуансетії слід вчасно підрізати.

Пересадка пуансетії після купівлі

пуансетія як доглядати

У травні дуже бажано здійснити пересадку пуансетії в новий горщик трохи більшого розміру. Ідеальна земляна суміш наступна:

  • листової землі (2 частини);
  • дернової землі (3 частини);
  • перегнійної землі (3 частини);
  • крупного піску (1 частина).

Також землю для пересадки можна придбати в магазині. Не варто забувати і про дренажі шаром в 2 — 3 см на дні горщика. Незабаром після пересадки поновлюється полив і починається підгодівля.

Підживлення Пуатенсії

З початку весни і до осені можна підгодовувати пуансетію комплексним добривом для квітучих рослин. Це допоможе вашій улюблениці підготуватися до нового цвітіння.

Розмноження квітки Пуансетія

Пуансетія розмножується такими способами. Живцями. Молодих пагонів у пуансетії буває дуже багато, тому для рослини корисно залишити їй тільки 4 — 5 найсильніших, а всі інші — відрізати і розсадити в окремі горщики. Насінням. Цей спосіб практично неможливо здійснити в кімнатних умовах. До того ж, він не зберігає сортові ознаки рослини.

Часті проблеми і хвороби пуансетії

Листя в’януть і опадають — надмірний або ж недостатній полив, протяг або холодне повітря, мало світла. Краї листя жовтіють, а суцвіття опадає — жарке і сухе повітря. Сіра гниль. Рішення — знищення хворих листів з сірими плямами і обробка рослини засобом проти грибка.

Шкідники

Недругами пуансетії є такі шкідники:

Павутинний кліщ, який з’являється через сухість повітря. Рішення — регулярне обприскування рослини теплою водою і обмивання заражених листочків.

Борошнистий червець і щитівка. Рішення — протирання листків вологою мильною губкою і обмивання теплою водою в душі з попереднім прикриттям землі поліетиленовою плівкою. Процедури слід проводити раз на тиждень до зникнення шкідників. У запущених випадках можна застосувати інсектициди.

Трипси, що викликають плямистість і згортання листя. Рішення — інсектициди. Як бачимо, пуансетія — це дуже святкова рослина, доглядати за якою зовсім не складно. Більш того, якщо поставитися до «Різдвяної зірки» з любов’ю і увагою, можна кілька років поспіль милуватися її яскравими квітами.

Особливості догляду за різдвяною квіткою Пуансетією

Як бачимо, прості умови, які диктує своєму власникові Різдвяна квіточка. Догляд в домашніх умовах доступний навіть початківцям. Залишайтеся з нашим сайтом і ваші кімнатні рослини будуть у повному порядку, а ваш будинок затишним!

 

Різдвяна квітка Пуансетія - пересадка, догляд та обрізка в домашніх умовах