Найкращі ранні сорти томатів для вирощування: як отримати урожай в червні

Кращі сорти ранніх томатів для відкритого грунту


Ранні томати: як отримати урожай в червні

 

Найкращі ранні сорти томатів для вирощування: як отримати урожай в червні

 

Отримати ранній урожай томатів — бажання багатьох городників. З яким нетерпінням ми зазвичай чекаємо перші визрілі плоди! Що ж потрібно зробити, щоб радіти смачним помідорам вже в червні? Як визначити терміни посіву і в чому особливість технології вирощування ранньостиглих томатів?

Плануючи ранні посіви, важливо враховувати клімат вашого регіону і особливості земельної ділянки. Величезну роль відіграє наявність теплиці, а також її якість. Від цього залежить і вибір сорту, і кількість кущів, і терміни посіву насіння на розсаду.

Ранні сорти томатів і терміни посіву

Якщо ви хочете отримати урожай томатів в червні, вибирайте насіння томатів ранніх і ультраранніх сортів: Дачник, Боні ММ, Санька, Альфа, Золотий потік F1 і ін.

Сорти томатів і терміни посіву - фото

Щоб розрахувати точний час посіву, зверніть увагу на упаковку: виробники насіння завжди вказують термін дозрівання того чи іншого сорту. В середньому томати ранніх сортів дозрівають через 90-100 днів після появи сходів, середніх — через 110-120 днів і пізніх — через 130 днів.

Додайте до цього часу тиждень на появу сходів і ви зможете визначити час посіву. Багато любителів томатів підбирають сприятливі для посіву дні, орієнтуючись не тільки на термін дозрівання, але і на Місячний календар.

Підготовка насіння томатів до посадки

Підготовка насіння до сівби включає їх знезараження і замочування в живильному розчині. Знезараження необхідно в тому випадку, якщо ви використовуєте своє насіння. Для цього загорніть його в тканину і опустіть на 15-20 хвилин в рожевий розчин марганцівки. Після цього промийте насіння в проточній воді.

Для того щоб забезпечити насінню додаткове харчування і отримати хороші сходи, можна їх замочити на добу в живильному розчині, наприклад, в соку алоє, розведеному талою водою 1: 1. Цей природний стимулятор підвищує схожість насіння (навіть старого), покращує імунітет сіянців. Бажано використовувати лист з рослини, якій не менше трьох років, попередньо поклавши його на 5-7 днів в холодильник. Потім лист слід подрібнити і віджати сік.

Підготовка насіння помідорів до посадки

Для знезараження насіння і стимуляції проростання можна також застосовувати настій золи (1 ч.л. на склянку води) або біопрепарати (наприклад, Фітоспорін-М або Байкал ЕМ-1 ).

Загартовування насіння дозволяє майбутній розсаді легше адаптуватися до стресових умов, що в підсумку забезпечить більш ранній урожай. Для цього набрякле насіння, загорнути у вологу тканину покласти на ніч в холодильник, а вдень дістати і тримати при кімнатній температурі.

Повторюйте так декілька разів, поки насіння не проклюнеться. Після цього посадіть його в землю. Не допускайте появи занадто довгих корінців, оскільки вони дуже крихкі і пошкоджуються дуже просто.

Якщо ви купуєте оброблене дражироване насіння, покрите живильною оболонкою, можна відразу приступати до посіву: додаткові заходи не знадобляться. Проте сходи можуть з’явитися трохи пізніше.

Грунт для розсади томатів

Грунт для розсади томатів - фото

 

 

Підготуйте легкий живильний ґрунт для розсади. Від його якості залежить стан посівів. Ви можете купити готовий грунт перевіреного виробника або заготовити землю самостійно: придбати торф, змішати його з біогумусом, перепрілим компостом, дерновою землею, піском або іншим розпушувачем і додати склянку деревної золи на відро грунтосуміші. Всі компоненти перед змішуванням необхідно просіяти.

Якщо в якості одного з компонентів грунту для посіву насіння ви використовуєте землю зі свого городу, грунтосуміш слід піддати знезараженню: протравить (наприклад, яскраво-рожевим розчином марганцівки), прожарити або пропарити. Однак після такого заходу важливо відновити мікрофлору грунту, зробити його більш родючим.

Для цієї мети відмінно підійде препарат Байкал ЕМ-1. Навіть якщо ви впевнені в якості своєї грунтосуміші, все одно не зайвим буде обробити її розчином Фітоспорін-М. Цей біопрепарат не тільки справляється з патогенною мікрофлорою, але і підвищує імунітет рослин.

Вирощування розсади томатів для посадки

Вирощування розсади помідорів для посадки

У перші дні після посіву контейнери повинні знаходитися при температурі 23-25 ° С. Але як тільки з’являться паростки, ємності потрібно відразу ж перенести в більш прохолодне місце і забезпечити температуру 12-16 ° С вдень і 10-12 ° С вночі, інакше розсада витягнеться і буде тонкою. В таких умовах сіянці повинні перебувати 7-10 днів. Потім розсаду знову ростять при кімнатній температурі і перший час доосвітлюють.

Після появи двох справжніх листочків, розсаду потрібно розпікірувати в окремі ємності. Під час пікіровки сіянці томатів заглиблюють до сім’ядольних листочків. Через 7-10 днів після цього роблять першу підгодівлю розсади, поєднавши її з поливом. Для цього можна використовувати розчин рідкого комплексного органо-мінерального добрива. Наступну підгодівлю зазвичай проводять через два тижні після першої.

Сіяти помідори на розсаду в 2021 році треба проводити за всіма правилами. І якщо ви хочете виростити велику розсаду, то обов’язково прислухайтеся до правил, які ви можете знайти в нашій статті.

Вирощування ранніх сортів томатів в теплиці

Томати в теплиці вирощування ранніх сортів

Теплиця — порятунок городника. Є можливість рано висадити розсаду і збирати урожай до глибокої осені. Однак теплицю необхідно правильно підготувати до посадки: продезінфікувати стінки і землю, особливо якщо рослини хворіли в минулому сезоні.

Якщо ваша теплиця недостатньо герметична, не поспішайте з пересадкою томатів, поки існує загроза заморозків. Не забувайте, що зниження температури в теплиці до -0,5 ° C може стати причиною загибелі кущів. Щоб захистити посадки в квітні-травні, встановіть в теплиці дуги і накривайте томати на ніч щільним спанбондом.

У сонячні дні не забувайте відкривати вікна і двері теплиці, якщо у вас немає автоматичного провітрювання. Оптимальна температура для розвитку томатів: 20-25 ° C вдень і 16-18 ° C вночі.

Пам’ятайте, що при температурі вище 32-33 ° C запилення ускладнюється і зав’язі опадають. На ніч закривайте теплицю, щоб зберегти тепло і не допустити різких перепадів денної і нічної температури.

Полив і підживлення ранніх сортів томатів

Полив і підживлення ранніх сортів томатів

Томати добре розвиваються в зволоженому грунті. Тому протягом усього процесу вегетації слід забезпечити рослинам регулярний полив. Якщо вологість грунту буде нижче 60%, кущі припиняються в зростанні і можуть скинути бутони. Поливати томати потрібно під корінь, не допускаючи попадання води на листя. Оптимальна температура води — 20-22 ° C. Щоб утримувати вологу в ґрунті на рівні 80% і поливати рідше, можна мульчувати посадки сіном. Мульчування землі в теплиці створює сприятливі умови для розвитку корисних бактерій в грунті і зменшує вологість повітря, що допоможе запобігти поширенню грибкових інфекцій.

Через тиждень після посадки рослин в грунт можна полити їх розчином Фітоспорін-М. Через 10-14 днів проведіть кореневе або позакореневе підживлення. На початку вегетаційного періоду розсаді необхідні азот, калій і фосфор. Під час формування плодів хорошою калійною підгодівлею послужить настій із зеленої маси кропиви і кульбаби. Щоб його приготувати, покладіть рослини в більшу ємність і залийте водою. Загралу масу перемішуйте кожен день, а через 10-14 днів, коли на поверхні з’являються бульбашки, зелене добриво готове до використання. При поливі його розводять водою в пропорції 1:10.

Що робити, якщо у вас немає теплиці

Що робити, якщо у вас немає теплиці для вирощування томатів

Що ж робити, якщо у вас немає теплиці? Забути про ранній урожай? Зовсім ні. Серед вище перелічених ранньостиглих сортів є і більш стресостійкі томати, які підходять для вирощування у відкритому грунті навіть в зонах ризикованого землеробства. Наприклад, Дачник, Боні ММ, Санька, Альфа і інші. Томати, посіяні в кінці лютого — початку березня, звичайно, ви не зможете висадити прямо на грядку в квітні. Від весняних заморозків їх не врятує ніяке плівкове укриття. Але ви можете розпікірувати розсаду не в стаканчики, а в горщики або інші великі ємності об’ємом не менше трьох літрів.

Грунт в контейнерах буде добре прогріватися, і кущі там зможуть відмінно розвиватися до пересадки в грунт. Тільки не забувайте їх при цьому регулярно поливати і підгодовувати. І вже в травні, коли мине загроза поворотних заморозків і грунт прогріється до 12-15 ° C, ви зможете висадити в грунт не просто розсаду з п’ятьма листочками, а сформовані плодоносні кущі з численними зав’язями. Напередодні пересадки томати слід загартовувати: кожен день провітрювати балкон або кімнату, де вони ростуть. Висаджувати кущі в грунт слід дуже акуратно, щоб не пошкодити кореневу систему. А після пересадки грядку з томатами потрібно притіняти спанбондом протягом двох-трьох днів.

Пасинкування ранніх томатів
До речі, деякі сорти дрібноплідних низькорослих томатів (наприклад, Журавлина в цукрі, Балконне диво і ін.) Можуть залишитися і далі рости в горщиках і все літо прикрашати вашу терасу або балкон. Однак контейнери для них спочатку слід підбирати побільші.

Пасинкування ранніх сортів томатів

Багато ранніх детермінантних сортів томатів не потребують пасинкування: наприклад, Червона шапочка, Боні ММ, Дубок та ін. Спосіб формування куща залежить від сорту. Однак ні для кого не секрет, що зайві пагони відбирають у рослини сили на утворення плодів. Тому для того щоб прискорити дозрівання томатів першої кисті і отримати ранній урожай, формуйте і низькорослі кущі, залишаючи не більше трьох пагонів.

Рання посадка томатів дає можливість не тільки отримати стиглі плоди вже в червні, але і збирати урожай з цих кущів кілька разів за сезон.

Відео: Вирощування ранньостиглих томатів в Україні

Ще більше цікавої та корисної інформації про ваш город та помідори ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Найкращі ранні сорти томатів для вирощування: як отримати урожай в червні