Регулювання пластикових вікон власноруч: відео-інструкція як регулювати пластикові вікна

Регуліровка пластикових вікон своїми руками


Регулювання пластикових вікон на зиму своїми руками: відео-інструкція та фото

 

Регулювання пластикових вікон власноруч: відео-інструкція як регулювати пластикові вікна

 

Довговічність, герметичність і естетичний зовнішній вигляд пластикових вікон зробили їх застосування оптимальним для приміщень будь-якого призначення. Вони прості в експлуатації і легкі в догляді. Однак, як і у всіх механізмів, у процесі використання у пластикових вікон можуть зношуватися деякі елементи, конструкцію може заклинити і вона буде потребувати регулювання. Про способи усунення причин неполадок та налаштування механізмів пластикових конструкцій дізнайтеся з статті «Регулювання пластикових вікон власноруч: відео-інструкція».

Незважаючи на простоту експлуатації, конструкції пластикових вікон час від часу потребують догляду: налагодження роботи механізмів регулювання фурнітури. Пластикові вікна, навіть від самого надійного виробника, з часом можуть працювати некоректно. У новобудовах найчастіше таке спостерігається через усадки будинку, внаслідок чого стулки вікон можуть нещільно прилягати до рами. Крім того, в процесі тривалого відкривання і закривання фурнітура зношується і слабшає.

Як відрегулювати пластикові вікна самостійно

Знаючи основні правила, можна здійснити регулювання пластикових вікон своїми руками. У мережі можна знайти відео регулювання пластикових вікон своїми руками.

Регулювання пластикових вікон на зиму власноруч: відео

Регулювання пластикових вікон на зиму своїми руками

При значному зниженні температури повітря на вулиці необхідно здійснити зимове регулювання пластикових вікон. Незважаючи на їх герметичність, взимку можливе задування холодного повітря через некоректно відрегульованого механізму конструкції. Професіонали рекомендують не чекати настання сильних холодів, а налаштувати фурнітуру вікон на зимовий режим завчасно.

Корисна порада! Здійснюючи переклад фурнітури на потрібний режим, уважно вивчіть інструкцію по регулюванню пластикових вікон на зиму. Помилки, допущені при неправильному налаштуванні, можуть призвести до поломки всієї конструкції пластикового вікна.

Правильне регулювання металопластикових вікон збільшує термін їх експлуатації

Правильне регулювання металопластикових вікон збільшує термін їх експлуатації

Настройка різних режимів необхідна в зв’язку з тим, що в літній період для забезпечення вентилювання стулка повинна бути в положенні нещільного прилягання до рами. Взимку така вентиляція призводить до вивітрювання теплого повітря і зниження температури в приміщенні. Здійснивши самостійно регулювання пластикових вікон на зиму, Ви забезпечите щільний притиск віконної стулки до рами і зберегти тепло в приміщенні.

Читайте також: Утеплення будинку своїми руками на зиму

Слід зауважити, що не всі віконні конструкції підтримують режим сезонного регулювання. Якщо у торці віконної стулки є спеціальні ексцентрики (невеликі металеві циліндри), оснащені отвором під ключ-шестигранник або пазом для викрутки, то така конструкція піддається регулюванню.

Регулювання пластикових вікон на зиму своїми руками

Процедура виконується наступним чином:

  • на ексцентрики фурнітури знаходимо позначку (невелику риску);
  • шестигранником повертаємо ексцентрик таким чином, щоб позначка на ньому вказувала в бік кімнати — в
  • цьому випадку притиск пересувається ближче до ущільнювачу і стулка сильніше притискається;
  • підшиваємо усі наявні у торці вікна ексцентрики відміткою в бік ущільнювача;
  • при закриванні вікна, переведеного в зимовий режим, буде відчуватися помітне зусилля, що прикладається до ручки.
Коректне регулювання вікон забезпечить комфортні умови в приміщенні

Коректне регулювання вікон забезпечить комфортні умови в приміщенні

Налаштувавши фурнітуру вікна на зимовий режим і забезпечивши щільний притиск стулки, ви сприяєте збереженню тепла в приміщенні.

Налаштування зимового режиму для нових пластикових вікон виконуйте вкрай обережно, так як досить щільний притиск призводить до збільшення навантаження на гумовий ущільнювач, аж до його пошкодження. Що стосується вікон, які експлуатуються не перший рік, то їх ущільнювач вже має знос і не так чутливий до максимальному навантаженні. Рекомендуємо до перегляду відео «Регулювання пластикового вікна на зиму».

 

 

Режим зима-літо: самостійне регулювання пластикових вікон

Регулювання пластикового вікна «зима-літо» своїми руками забезпечує контроль режиму температури в приміщенні цілий рік.

З приходом теплого сезону, як тільки опалення в будинку відключається, необхідно послабити притиск і позбавити гумовий ущільнювач від зайвого тиску. У літній період вікна частіше бувають відкритими, що саме по собі також знімає навантаження з гумового ущільнювача.

Надмірне навантаження на ущільнювач призводить до його передчасного зносу

Надмірне навантаження на ущільнювач призводить до його передчасного зносу

Переклад віконної конструкції в режим літнього функціонування здійснюється таким же способом, як і зимовий, з тією лише різницею, що позначку, наявну на ролику, направляють убік від вікна (на вулицю). Своєчасна регулювання пластикового вікна «зима-літо» дозволяє значно збільшити термін експлуатації конструкції вікон.

Якщо не переходити на літній режим, ущільнювач буде надмірно довго перебувати в натягнутому стані, що призведе до його розтягування та втрати необхідних якостей. В цьому випадку доведеться замінити його на новий.

Заміну ущільнювача можна виконати самотужки

Заміну ущільнювача можна виконати самотужки

Для заміни старий гумовий ущільнювач видаляють з пазів і вставляють туди новий, використовуючи звичайну викрутку. При цьому не слід сильно натягувати. Щоб ущільнювач прослужив якомога довше, рекомендується кожні півроку обробляти його спеціальним силіконовим гелем.

Корисна порада! При заміні гумового ущільнювача купуйте оригінальний матеріал, так як різні моделі пластикових вікон мають різну за формою і жорсткості ущільнювальну гуму. Ущільнювач, не відповідного профілю, не забезпечить конструкцію належним притиском.

Багато фірм-виробників передбачають проміжний режим «осінь-весна». У цьому режимі стулки щільно притискаються до рами, але без надмірного зусилля.

Точки регулювання металопластикового вікна

Точки регулювання металопластикового вікна

Відео «Регулювання пластикових вікон зима-літо» дозволить коректно здійснити перехід в потрібний режим.

Регулювання притиску стулки пластикового вікна

Притиском називають ступінь щільності закривання вікна. Щоб проконтролювати рівень щільності, досить піднести до вікна запалений сірник або свічку. Якщо помітні коливання полум’я, то в цьому місці є щілина. Провести регулювання притиску пластикового вікна можна за допомогою ексцентриків, розташованих на торцях по периметру. Щоб домогтися щільного прилягання стулки, ексцентрик зрушують вправо (за годинниковою стрілкою), щоб послабити щільність прилягання — вліво (проти ходу годинникової стрілки).

Для регулювання вікна підійде ключ-шестигранник

Для регулювання вікна підійде ключ-шестигранник

Слід зазначити, що положення всіх ексцентриків по периметру має бути ідентичним. Міняти їх положення потрібно не більше ніж на 2 мм. Це можна зробити за допомогою гайкового ключа або шестикутника. У деяких видах профілів притиск змінюється за рахунок механізму з язичком, розташованого з боку петель вікна. У цьому випадку, якщо висунутий язичок — щільне притиснення, засунутий — слабке.

Звертайте увагу на те, з якої сторони розташовані петлі. Якщо зліва — обертання шестикутника здійснюється вліво, якщо петлі праворуч — обертаємо по ходу годинникової стрілки.

Процес налаштування притискного механізму можна побачити на відео «Регулювання пластикового вікна».

Інструкція самостійного регулювання пластикових вікон

Якщо у віконній системі провисає стулка або при відкриванні вона треться об раму, можна провести самостійне регулювання стулки пластикового вікна.

Зазвичай провисання стулки відбувається у випадку, коли вікно досить тривалий час знаходиться в відкритому положенні або при різкому його відкриванні/закриванні. Якщо стулка зачіпає вертикальну нижню або верхню частину відповідної планки, усунути перекіс можна за допомогою регулювання петель пластикового вікна. При відкритому вікні регулюють верхній навіс: обертаючи за годинниковою стрілкою ключ, стулка переміститься вправо, і навпаки.

Інструкція самостійного регулювання пластикових вікон

Схема регулювання стулки пластикового вікна

Нижня петля віконна відповідає за переміщення стулки вправо/вліво і вгору/вниз. Нижню петлю можна налаштувати, коли вікно знаходиться в закритому стані. Вставивши ключ в отвір на петлі, переміщаємо ключ вгору — стулка пересунеться праворуч, повертаємо вниз — стулка пересунеться ліворуч. Також можна за допомогою нижнього навісу перемістити стулку вікна вище або нижче. Для цього знімають декоративний ковпачок на петлі. Там знаходять отвір, у який вставляють ключ. Для підняття стулки повертаємо ключ по ходу годинникової стрілки, щоб опустити — крутимо у зворотному напрямку.

Відео «Регулювання пластикового вікна самостійно» дозволить наочно ознайомитися з технікою установки петель.

Виконання ремонту і регулювання пластикових вікон

Деякі несправності пластикових вікон можна усунути самостійно. Це може бути ситуація, коли вікно відкривається одразу в двох режимах: на провітрювання і в стані «відкрито». В цьому випадку слід встановити ручку ПВХ-вікна горизонтально, закрити вікно і, притискаючи стулку, підняти ручку вгору. Потім, злегка притримуючи вікно, перевести ручку в положення відкритого вікна. Після проведення цієї нескладної маніпуляції стулка вільно відкривається і закривається в одному конкретному режимі.

Якщо потрібно замінити ручку, необхідно повернути декоративну накладку на ручці вбік на 90 градусів. Під захисним ковпачком знаходяться гвинти кріплення ручки. За допомогою фігурної викрутки гвинти закріплюються.

Для заміни ручки необхідно повернути захисний ковпачок і викрутити гвинти

Для заміни ручки необхідно повернути захисний ковпачок і викрутити гвинти

Іноді, при енергійному повороті ручки вікна, її заклинює. Це спрацьовує блокування ручки, щоб уникнути виходу з ладу механізму кострукцій. В даній ситуації ремонт також можна здійснити самостійно. Для цього необхідно дізнатися марку фурнітури, встановленої на вікні. На металевому замку є напис. Приміром, фурнітура GU, Roto або Winkhaus буде мати язичок, що знаходиться в положенні під кутом до рами трохи нижче ручки вікна. Необхідно повернути язичок вниз так, щоб він встановився вертикально, і після цього надати ручці потрібне положення.

Читайте також: Утеплення вікон на зиму

У деяких видах фурнітури слід відшукати пластину з пружиною, розташовану в зоні ручки. Цю пластину потрібно притиснути до гумовому ущільнювачу і повернути ручку в потрібне положення. Всі ці дії виконують, коли віконна стулка знаходиться в строго вертикальному стані, в іншому випадку може спрацювати поворотно-відкидна блокування.

регулювання пластикових вікон +на зиму

Для продовження терміну експлуатації ключові вузли механізму вікна необхідно періодично змащувати

Якщо ручка стулки відкривається з певними зусиллями, можливі декілька причин. Це може бути забруднення механізму і фурнітури, висихання мастила або зайве зусилля притискного механізму.

Щоб очистити і змастити ручку стулки, її знімають, очищають від пилу і інших забруднень, змазують просочувальним складом WD-40 і монтують на місце. Для зручності покриття фурнітури мастилом використовують насадку з трубкою. Використовувати просочення рекомендують щоразу, коли виконується регулювання вікна.

Дотримуючись правила і рекомендації щодо самостійної регулювання пластикових вікон, можна забезпечити тривалу і комфортну експлуатацію віконних конструкцій.

 

Регулювання пластикових вікон власноруч: відео-інструкція як регулювати пластикові вікна