Ремонтантна малина — вирощування, підживлення та догляд в домашніх умовах

Особливості плодоношення ремонтантної малини


Ремонтантна малина: догляд та особливості

 

Ремонтантна малина - вирощування, підживлення та догляд в домашніх умовах

 

Ремонтантна малина: догляд та особливості вирощування

Ремонтантна малина, що ж це таке? Якщо Ви, займаєтеся садівництвом, то напевно вже помітили, що малина починає плодоносити тільки на другий рік після посадки. Так, ось малина ремонтантна, починає плодоносити вже на перший рік після посадки. Цей сорт малини відомий вже давно, але тільки недавно селекціонери, змогли пристосувати її до середньої кліматичної смуги. Давайте поговоримо про неї більш детально, і з’ясуємо, які сильні і слабкі сторони має ремонтантна малина.

Читайте також: Догляд за малиною

Скажімо також, що слово ремонтантність, означає не що інше, як плодоносність рослини протягом усього вегетативного періоду. Ви, напевно, здогадалися, що ремонтантною може бути не тільки малина, але й інші ягоди.

Переваги ремонтантної малини в саду

Головним, але не єдиним плюсом такої малини, є плодоношення в перший же рік після посадки куща. До плюсів також слід віднести і те, що така малина дуже стійка до різних хвороб і шкідників. Головне вчасно, обрізати відплодозношені пагони, робити це потрібно ближче до кінця осені.

малина Ремонтантна фото.Оскільки, пагони ремонтантної малини обрізаються восени, то і переживати про зимівлю чагарнику не варто.

 

 

Кущ такої малини відносно невисокий, тому не потрібно турбуватися про те, щоб підтримувати кущ у вертикальному положенні, забиваючи кілочки і шпалери.

В обрізці плодоносних пагонів є подвійне дно, якщо Ви їх не зрізуєте у Вас є шанс отримати урожай два рази за рік, але і ризик того, що кущ погано перенесе зиму збільшується.

Недоліки малини ремонтантної

Ну куди ж без недоліків, ніщо в світі не досконале, це стосується і ремонтантної малини.

Ремонтантна малина фото.Головним недоліком є те, що така малини погано розмножується, вона не розкидає навколо себе пагони. Те, що іноді пагони малини важче викорінити ніж бур’яни, відомо багатьом, в цьому випадку таких проблем не буде, тому вирішуйте самі, відносити це до плюсів чи мінусів. Ми згнітивши серцем віднесли це до мінусів, бо отримати великий урожай, важливіше ніж, витратити зайвих півгодини на прополку ділянки.

Малина ремонтантна гостро потребує тепло і сонячне світло, тому її потрібно висаджувати на підготовлену ділянку бажано на південній стороні і усунути всі джерела тіні.

Підживлення і грунт для такої малини теж є визначальними факторами, тому Вам доведеться повозитися.

Як бачите недоліків не так вже й багато і всі вони не такі суттєві як її переваги.

Як доглядати за ремонтантною малиною

Говорити про унікальність методів догляду за ремонтантною малиною не доводиться, якщо Ви доглядали за звичайною малиною, Вам не знадобиться робити нічого нового. Головне запам’ятати кілька простих правил:

Не перестарайтеся з поливом, хоч і даний кущ любить вологу, але застій води згубно на неї впливає.

Мульчування і розпушування ґрунту — обов’язкові процедури.

Слідкуйте за кількістю плодоносних пагонів їх кількість не повинна перевищувати 6-8 пагонів, решту зрізайте і використовуйте при розмноженні малини, якщо це потрібно.

Коли висаджувати ремонтантну малину?

Висаджують таку малину або на початку осені, або ранньою весною. Деякі садівники практикують посадку малини і в травні — червні. Але для цього потрібно відтягнути початок вегетативного періоду у малини, роблять це за допомогою льоду і снігу, плюс прикидають саджанці тирсою. Але цей варіант підійде лише для досвідчених садівників.

Відео: Ремонтантна малина. Особливості догляду

На цьому наша стаття «Особливості ремонтантної малини» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у догляді та вирощуванні за вашою малиною. Рекомендуємо переглянути нашу незмінну рубрику садівництво-кращі поради де Ви знайдете чимало цікавих статей про сад та догляд за ним.

 

Ремонтантна малина - вирощування, підживлення та догляд в домашніх умовах