Робимо дуги для парника з надійних матеріалів своїми руками

Як зробити дуги для парника своїми руками - та з яких матеріалів


Робимо дуги для парника з надійних матеріалів

 

Робимо дуги для парника з надійних матеріалів своїми руками

 

Незмінною помічницею всіх городників є аркова теплиця, де вирощують зелень і різні овочі. Спорудити її досить просто, якщо під рукою є якісні дуги для парника. Їх, звичайно, можна купити в магазині і швидко зібрати конструкцію. Однак багато садівників виготовляють їх своїми руками, що набагато вигідніше у фінансовому відношенні. Які матеріали використовують для створення простих конструкцій? Що представляють собою арочні теплиці? Як правильно закріпити дуги для парника, щоб споруда витримала натиск природи? Познайомимося з думкою досвідчених фахівців.

Дуги для парники: виготовлення своїми руками

Мудрі городники першими насолоджуються смаком свіжих овочів і зелені. Як тільки весняне сонце торкнулося родючої землі, досвідчені хлібороби будують арочні парники. Вони являють собою невисокі тунелі, натягнуті плівкою або агроволокном. Основою конструкції є кілька уткнутих в землю дуг для парника, розташованих в один ряд. Встановлюють її на просторій грядці, яка рясно прогрівається сонцем.

Конструкція повинна бути легкою на вагу і мобільною. При необхідності її переносять на інше місце, без спеціального підігріву.

Дуги для парника своїми руками

Основна функція теплиці — забезпечити комфортну температуру рослинам і захистити їх від заморозків. Завдяки простій конструкції проводиться загартовування різного роду розсади. Адже ранньою весною вдень досить тепло, тоді як вночі термометр може опускатися до критичної позначки. Щоб теплиця служила надійним укриттям для рослин, потрібно створити якісний каркас. Поставимося до справи з усією серйозністю.

З яких матеріалів краще зробити дуги для парника 

Коли відбувається землетрус, першими руйнуються неміцні будівлі. Подібним чином, невеликі примітивні конструкції для рослин, можуть постраждати від сильного пориву вітру. Не варто халатно ставитися до спорудження навіть невеликої арочної конструкції.

Якісні дуги для теплиці повинні бути:

 • міцними;
 • гнучкими;
 • легкими на вагу;
 • зручними;
 • довговічними.

Дуги для парників з різних матеріалів

 

 

Міцні дуги не зламаються при несподіваному пориві вітру. Не розваляться після рясних дощів. Встоять під вагою снігу. Завдяки гнучкості вони надійно тримають форму. Довговічність забезпечує якісний матеріал для каркасу, який витримує перепади температур, вологість і літню спеку. Тому виникає питання, з чого зробити дуги для парника своїми руками , щоб забезпечити міцність конструкції на весь сезон.

Дуги, зроблені з легкого матеріалу, при падінні зашкодять лише кілька листочків і слабких пагонів рослин.

Металеві каркаси дуг для парника

У минулому столітті городники робили арочні парники, в основному, з металу.

Цей матеріал має ряд позитивних моментів:

 • довговічність (дуги покриті оцинковкою або фарбою);
 • міцність (метал витримує будь-які навантаження);
 • підходить для різного роду покриттів.

Однак такий матеріал не піддається згинанню, що є його єдиним недоліком. Тому, створюючи своїми руками дуги для парника з металу, стануть в нагоді навики зварника і коваля. Зате в результаті вийде ідеальне монолітне укриття для рослин.

Металеві арки необхідно надійно закріпити на ґрунті, використовуючи потужні кілочки.

Дуги для парники з пластику своїми руками

Пластикові арки

В даний час на дачних ділянках наші співвітчизники роблять каркаси з пластику.

Матеріал має ряд переваг:

 • низька вартість;
 • простота обробки;
 • легка вага.

Як правило, пластикові дуги для парника не бояться корозії, а значить, витримують високий рівень вологості протягом усього сезону. Роблять їх досить просто. Для роботи потрібні сантехнічна труба із пластику й спеціальний будівельний фен. Спочатку нарізають відрізки необхідної довжини. За допомогою фена розігрівають середину труби, після чого її дбайливо згинають в дугу.

По всьому периметру передбачуваної теплиці встромляють металеві штирі на відстані 50 см один від одного. Надягають на них пластикові дуги. Верхню частину з’єднують з горизонтальною трубою, використовуючи хомути.
Подібним чином, для установки каркаса використовують дуги зі скловолокна. Вони легко піддаються вигинам і стійкі до різних погодних умов.

Якщо в труби запустити металевий прут, вийде більш міцна і довговічна конструкція.

Без теплиці складно виростити міцну розсаду і отримати ранній урожай овочів і зелені. Але є дешевий варіант — переносний міні-парник, який можна використовувати як на ділянці, так і в квартирі. В нашій статті розберемося в його перевагах і недоліках.

Дуги для парники з дерева своїми руками

Дерев'яні дуги

Досвідчені городники успішно використовують для спорудження каркаса дерево. Процес вимагає особливих навичок і вправності, тому потрібно дотримуватися вмілого керівництва. Перш за все, вибираючи матеріал, звертають увагу на його якість.

Деревина повинна бути:

 • без сучків;
 • слідів гниття;
 • не дуже сухою.

Щоб якісно зробити своїми руками дерев’яні дуги для теплиці , знадобитися стенд-лекало з фанери. Він складається з безлічі брусків, які служать обмежувачами. Завдяки такому пристосуванню заготовки набувають округлу форму. Рейки повинні бути не більше 20 мм товщини.

Насамперед дошку вставляють між двома направляючими. Потім обережно і не поспішаючи згинають за допомогою центральних і проміжних брусків. Таку процедуру проводять з кожним елементом теплиці, поетапно поєднуючи їх в єдину конструкцію. Як закріпити дуги для парника, щоб вони протистояли природним явищам? Для цього в землю вбивають металеві або дерев’яні кілочки. Деталі каркасу з’єднують цвяхами або шурупами.

Дуги для парника з вербових прутів

Деякі городники вибирають більш простий спосіб. Вони беруть горіхові, а також вербові прути. Обережно їх згинають, отримуючи готові дуги. Для справи підходять і дерев’яні рамки конічної або прямокутної форми. Їх скріплюють за допомогою гвинтів, пластин і куточків. Максимальна відстань між арками 50 см. Щоб каркаси прослужили, як можна довше, перед складанням їх обробляють спеціальним антисептиком.
Як видно зробити дуги для парника своїми руками можливо, якщо дотримуватися рекомендацій фахівців.

Спочатку вибирають відповідний матеріал. Досліджують його характеристики. Далі створюють план конструкції на папері. Готують необхідні інструменти. Виділяють земельну ділянку і приступають до роботи. Згодом на дачі з’являється симпатичний парник для овочів і зелені.

Відео: Дуги для парника з вербових прутів своїми руками

Ще більше цікавої та корисної інформації про теплицю ви можете знайти на нашому сайті xpert.com.ua

 

Робимо дуги для парника з надійних матеріалів своїми руками