Які роботи проводити взимку в саду

Основні зимові роботи в саду на дачі


Роботи в саду взимку: як догляди за садовими рослинами в зимовий період на дачі

 

Які роботи проводити взимку в саду

 

Починається зима, час спокою і відпочинку для рослин. Все кругом завмирає, тріщать від морозу дерева, рідко визирає сонечко і зовсім не гріє. Сьогодні ми розповімо вам про те, які роботи в саду взимку проводити дбайливим господарям.

Хоч і холодно, але під снігом, навіть в самі тріскучі морози, температура грунту в кілька разів вище, ніж температура повітря. Вважається, що 1 см снігу стримує 1°С морозу, тобто під шаром снігу в 20 см при 20°С морозу на ґрунті буде зберігатися 0°С. Сніг, як шуба, вкриває і зігріває землю і всі рослини. Навіть якщо восени ви підготували ділянку до відпочинку — є чим зайнятися в саду взимку невтомним садівникам.

 

 

Які роботи в саду взимку проводити?

  • Вчасно струшувати сніг з дерев, щоб не зламалися.
  • Скидати сніг з теплиць, щоб вони не проломилися від тяжкості.
  • У грудні укрити додатково снігом квіти і кущі.
  • Втоптати сніг навколо дерев, щоб миші і зайці не могли поласувати корою, і вкриваємо снігом штамби до 1 метра.
  • При малосніжній зимі закидають снігом пригнуті до землі пагони малини.
  • Для захисту дерев від сонячних опіків, в лютому білять стовбури і скелетні гілки вапняним або крейдяним розчином (1 кг крейди або свежогашеного вапна на відро води з додаванням 250 гр мідного купоросу. Для кращого прилипання додаємо 1-2 кг глини або 1-2 склянки молока). Побілку проводимо теплим сонячним днем, щоб вона висохла, а не замерзла. Краще побілку провести восени, а в кінці зими оновити.
  • Якщо на гілках з’являться рани від гризунів, потрібно відразу замазати рани садовим варом і обернути чорною плівкою. Якщо вони засохнуть на сонці, то погано заростуть.

Радимо прочитати: Підготовка саду до зими: обрізка і вкриття рослин

А в довгі зимові вечори можна зайнятися плануванням майбутнього городу, запланувати нові посадки, подумати про нові клумби і квіти. Помріяти про чудесне тепло, в міру дощове літо і чудові врожаї. Підготувати насіння до посіву, зайнятися вивченням нових сортів.

Відео: Як підготувати свій сад до весни за зиму

На цьому наша стаття про роботи «Роботи в саду взимку: як догляди за садовими рослинами в зимовий період на дачі» підійшла до кінця. Сподіваємося, що за допомогою наших порад ви отримаєте хороший урожай. Ще більше корисних порад  ви можете прочитати на нашому сайті. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Які роботи проводити взимку в саду