Робимо правильні грядки в теплиці своїми руками — інструкція з фото.

Як зробити грядки в теплиці самостійно


Робимо правильні грядки в теплиці. Види грядок та їх особливості Теплиці, як побудувати теплицю, як обігріти теплицю, як зробити грядки в теплиці своїми руками

 

Робимо правильні грядки в теплиці своїми руками - інструкція з фото.

 

Робимо правильні грядки в теплиці

Напевно, багато хто з вас, наші шановні читачі, стикалися з різними труднощами в споруді теплиць, якщо ви вирішили будувати теплицю своїми руками то на багато питань які могли б виникнути з будівництвом, ми вже відповідали в наших попередніх статтях, сьогодні ж ми поговоримо про те, як зробити грядки в теплиці. Та побудувати грядки аби як, не складе особливих труднощів, але якщо ви хочете максимально правильно використовувати площу теплиці, при цьому отримати високий урожай, тоді доведеться постаратися, але не хвилюйтеся з допомогою нашого сайту ви зможете побудувати грядки в теплиці вірно!

Основною проблемою початківців овочівників є те, що спочатку вони будують теплицю, потім вже планують грядки, потрібно робити все в точності до навпаки, спочатку розмітьте місця, де будуть знаходитися ваші грядки, а вже потім приступайте до спорудження теплиці, також враховуйте місце для опалення, якщо таке планується.

Види грядок та їх особливості

Вид і розміри грядок залежить від багатьох факторів таких як: розміри теплиці, розташування теплиці, види овочів які ви плануєте вирощувати особливості агрокультури різних тепличних рослин та інше.

Тому розрізняють три основних види грядок:

 

 

  • Стандартні — висотою приблизно в 19-21 см.
  • Високі, або по іншому, підняті — до 81 см.
  • Грядки Міттлайдера.

Вибір грядок залежить багато в чому і від погодних умов, якщо ви живете в теплом, посушливому, кліматичному поясі, наприклад у Криму, тоді рекомендується робити грядки невисокі, стандартні, це забезпечить передчасне засихання ґрунту. Такі грядки, як правило, використовують для посадки в середині весни або ближче до її кінця, коли немає різких перепадів температури. Для того щоб запобігти осипанню грядок їх обгороджують дошками, роблячи невеликі бордюрчики.

Високі грядки використовують для посадки на початку весни, коли температура повітря невисока, такі грядки зігріють посаджені овочі від замерзання. Такі грядки, також можна захистити бордюром з дощок.

Грядки Міттлайдера — як зробити своїми руками

Напевно, багато хто з вас чує це прізвище вперше, і навряд знають в чому полягає цей метод побудови грядок. Цей спосіб на відміну від інших найменш варіативний і має на увазі чіткість планування ваших грядок, крім того, потрібно суворо дотримуватися вказівок з удобрення та поливу грядок. Отже, розміри грядок за методом Міттлайдера рівні 45 сантиметрам в ширину, проходи між сусідніми ділянками повинні бути 90 см. Потрібно запам’ятати той факт, що грядки організовані за методом Міттлайдера, ніколи не розпушують.

Правильне розташування грядок в теплиці

Коли ви робите розмітки грядок, дрібниць не існує, якщо ви підійдете до цієї справи з повною відповідальністю і скрупульозністю, результати Вас приємно здивують, тому зверніть увагу навіть на таку дрібницю як розташування частин світу. Найякіснішим розміщенням грядок вважається, коли усі грядки розташування із заходу на схід. Ніякої містики в цьому немає, робиться це для того, щоб грядки були висвітлені якомога більше протягом дня. Якщо у вас не виходить розташувати грядки із заходу на схід, тоді потрібно постаратися побудувати грядки таким чином, щоб сонячне світло якомога довше висвітлювало рослини на грядках, в іншому випадку ваш урожай буде слабким, і не таким щедрим.

Грядки з підігрівом, в теплиці

Якщо ви живете в північних регіонах, і думаєте, що вирощувати овочі в теплицях у вас не вийде, поспішаємо вас порадувати, навіть у вашому випадку можна отримувати досить таки непогані врожаї, але для цього, звичайно ж, потрібно буде попрацювати. І так, є два види обігріву грунту, штучний і біологічний. Біологічний метод полягає в розміщенні подушки під грунт, така подушка складається з органіки, наприклад з гною, вона підігріває грядки виділеним теплом.

Якщо ви використовуєте гній для виготовлення такої подушки, то краще всього використовувати гній кінський, він сильніше всього нагрівається і довго стигне. Роблять «подушку», викладаючи на дно шар тирси, потім шар розіпріла гною товщиною 29 см, потім поливають окропом, а через 2-3 дні засипають землею.

На цьому наша стаття підійшла до кінцю, бажаємо Вам успіху в побудові грядок в теплиці, наостанок пропонуємо вам подивитись цікаве відео на тему: як зробити розкоси каркаса, грядки і кріплення покриття.

Розкоси грядки і фарбування теплиці

Рекомендуємо переглянути рубрику теплиця де Ви зможете прочитати багато цікавих статей.

 

Робимо правильні грядки в теплиці своїми руками - інструкція з фото.

 

Leave a comment