Розмноження малини живцями: Як розмножити малину живцями — відео

Як виростити розсаду малини живцями


Розмноження малини живцями: Як розмножити малину пагонами навесні

 

Розмноження малини живцями: Як розмножити малину живцями - відео

 

Солодкі ягоди малини люблять, напевно, всі без винятку. У щасливих власників дачних ділянок, на яких росте хоча б один кущ малини, є переваги, адже вони можуть розмножити її самостійно. Для цього можна використовувати спосіб вирощування розсади малини живцями.

Малина є рослиною-напівчагарником, яка утворює розгалужений корінь з великою кількістю сплячих бруньок. Держак для розсади можна взяти з пагона (зелений держак) або цього кореневища (кореневий держак), в будь-якому випадку він швидко вкорінюється і добре приживається. Цей спосіб розмноження малини привертає до себе увагу тим, що:

  • з одного пагона можна отримати кілька живців;
  • підходить для розведення сортів малини, які погано дають кореневі пагони;
  • молодий кущ малини має всі сортові ознаки куща, з якого взято держак.

Розмноження малини зеленими живцями

Розмноження малини зеленими живцями

Живці заготовляють з молодої порослі на початку літа, коли вона зміцніє. Для цього потрібно вирізати стебло, видалити у нього верхівку і розділити на 2-3 фрагмента довжиною до 10 см. Кожен шматочок повинен мати по 3 пагона і один залишений листок. При цьому різати потрібно так, щоб нижній зріз був під листом.

Для прискорення процесу появи корінців живці на 2 години опустити в розчин Корнєвіна або іншого стимулятора росту.

 

 

Далі зелені живці слід укоренити. Можна скористатися одним із таких способів:

  • Укорінення в горщику в парникових умовах. Підготовлені живці висадити в горщики або загальну ємність з живильним ґрунтом (суміш торфу, перегною і піску в пропорціях1: 1: 2). Рясно полити посаджені черешки і помістити їх в парник (або створити їм тепличні умови). Коренева система утворюється через 4 тижні, в цей час зелені живці необхідно регулярно поливати і обприскувати.

Читайте також: Як правильно садити малину навесні та восени

  • Укорінення в ємкості з водою. При такому способі вкорінення спочатку живці потрібно робити до 20 см у висоту. Біля нижнього зрізу через кожні 3 мм зробити неглибокі подряпини. Далі живці помістити в банку з дощовою водою таким чином, щоб вона повністю покрила надрізаний нижній зріз, але не більше того. У міру необхідності воду доливати, міняти не потрібно.

Розмноження малини опис популярних і ефективних способів

Після вкорінення розсаду висадити в окремі ємкості, якщо це не було зроблено спочатку. До висадки у відкритий ґрунт вона буде готова з настанням осені і порадує урожаєм вже наступного літа.

Як розмножити малину живцями

Розмноження малини молодими зеленими живцями

Розмноження кущів малини кореневим живцюванням

Кореневі живці заготовляють восени. З дворічного кореневища нарізають шматочки довжиною 15 см. Посадити у відкритий ґрунт їх можна 2 способами:

  1. Відразу після викопування. Садити живці потрібно лежачи в траншею глибиною 7 см, а зверху замульчувати листям.
  2. На початку весни. Для цього живці поміщають на зберігання в льох, поклавши їх у вологий пісок.

Відео: Розмноження живцями малини в домашніх умовах

На цьому наша стаття «Як розмножувати малину живцями» підійшла до кінця, сподіваємося Вам було цікаво і пізнавально читати її, до нових зустрічей! Рекомендуємо ознайомитися з незмінною рубрикою про садівництво.

 

Розмноження малини живцями: Як розмножити малину живцями - відео