Вирощування розсади баклажанів у відкритому ґрунті з насіння в домашніх умовах

Вирощування розсади баклажанів у 2021 році


Розсада баклажанів - вирощування в домашніх умовах

 

Вирощування розсади баклажанів у відкритому ґрунті з насіння в домашніх умовах

 

Розсада баклажанів — секрети успішного вирощування в домашніх умовах

Щороку я ділюся розсадою баклажанів зі своїми знайомими. Чомусь мало хто любить її вирощувати. То насіння не сходить, або прокльовується і відразу ж гине. А у мене розсада на баклажани завжди гарненька, здорова. Вирощую я її в будинку, на підвіконні. Весь час жартую, що я дуже люблю баклажани, ось і вони мене люблять. Секретів у мене, дійсно, немає. Давайте, я розповім, а Ви самі вирішите, що корисно з мого досвіду, а що Ви і без мене знаєте.

Коли садити баклажани на розсаду в 2021 році

Багато років для розрахунку дати посадки баклажанів на розсаду користуюся звичайною формулою. Я її наводжу в статті «Коли сіяти насіння томатів, перцю, баклажанів на розсаду». Не бійтеся, ніяких складних математичних розрахунків не буде. Давайте разом розрахуємо дату посадки розсади баклажанів у відкритий ґрунт.

Розсада баклажанів - вирощуванняНам потрібно буде знати, коли, на думку фахівців-агрономів, оптимально висаджувати розсаду баклажанів у відкритий ґрунт.

Приблизно це період з 15 по 30 квітня. Місячний календар на 2021 рік радить висаджувати баклажани 25 або 30 квітня. Баклажани теплолюбні, холоду не люблять. Але ми і не знаємо, яка погода буде в ці дні. Для зручності розрахунків візьмемо дату — 30 квітня. Тобто у відкритий ґрунт будемо садити розсаду баклажанів 30 квітня.

Розсаду баклажанів висаджують у відкритий ґрунт або теплицю через 65-70 днів після сходів. Відраховуємо від дати 30 квітня назад 65-70 днів. Отримуємо дату 19-24 лютого. Сходи баклажанів з’являються через 5-10 днів. Значить, від 19-24 лютого відраховуємо назад 5-10 днів — отримуємо оптимальні дати посіву насіння баклажанів на розсаду на — 9-14 лютого.

 

 

Ось і підійшли ми до дат посіву насіння баклажанів на розсаду. Але не варто забувати про сприятливі або несприятливі дні для посіву за місячним календарем.

У 2021 році — це 1, 23, 24, 27, 28 лютого. Як бачите, це не дуже зручні для нас дати. 1 лютого, вважаю, рано сіяти насіння, а після 20 лютого, як би пізно не було. Несприятливі дні — 13, 14, 20 лютого, заборонені — 17,18, 19 лютого.

Виходячи з усіх цих міркувань, особисто я для посадки баклажанів на розсаду вибрала нейтральні дні — 9,10 лютого. Так і буду садити.

Отже, раджу садити баклажани на розсаду 9,10 лютого.

Баклажани РозсадаУ відкритий ґрунт розсаду теплолюбних баклажанів найкраще висаджувати після того, як мине небезпека заморозків 7-10 червня. Повторивши розрахунки, які ми провели вище, можна розрахувати дату посадки баклажанів на розсаду в 2021 році.

У мене вийшли наступні дні — 22-24 березня, до речі, це і за місячним календарем сприятливі дні.

Для вирощування баклажанів в теплиці сіяти їх треба на три тижні раніше, тобто з урахуванням рекомендацій місячного календаря це — 27, 28 лютого та 1 березня.

Найпоширеніші помилки при вирощуванні розсади

  1. Ви сіяли насіння, що втратило здатність до сходження через довге або невірне зберігання. Як уникнути такої помилки? Візьміть за правило перед посівом завжди пророщувати насіння. У цьому випадку точно буде зрозуміло, які сіяти, які — ні. Пророщують насіння в будь-якому стимуляторі зростання (гумат натрію, гетероауксин, енерген, НВ-101 або проціджений настій деревної золи на соку алоє).
  2. Не використовуйте для пророщування насіння марлю — маленькі слабкі проростки можуть потрапити між ниток марлі і зламатися в процесі вилучення.
  3. Насіння закладайте в ґрунт на 0,5 мм або максимум на 1 см.
  4. Не ставте ємкості з розсадою на холодне підвіконня і не заливайте посіяне насіння водою. Це якраз той випадок, коли насіння може проклюнуться, але в холодній вологій землі загнити. Крім того, холодний грунт може затримати проростання насіння на 20-25 днів.

Правила успішного вирощування розсади баклажанів

Сіянці баклажанів дуже чутливі до температури. Оптимальна температура для проростання насіння — 20-25 ⁰С, при ній вони сходять через 5-10 днів. При температурі 13 ⁰С баклажани перестають рости і поступово гинуть. Оптимальна температура для гарного розвитку розсади — 22-25 ⁰С.

вирощування розсади баклажанів - фото.Після появи перших сходів поступово зніміть укриття і перенесіть ємкості з розсадою баклажанів в світле, більш прохолодне місце з температурою близько 18 ⁰С. Це сприяє кращому росту корінців. При більш високій температурі починають рости листочки, що небажано, тому що коріння ще слабке.

Думаю, що у кожного, хто хоч раз сіяв на розсаду баклажани, виникала така проблема — сходи не скидають оболонку насіння. Чому так відбувається? Можливо, посів насіння був занадто поверхневим або Ви поквапилися зняти плівку або скло з ящика з розсадою, коли вона тільки-тільки почала прокльовуватися.

В основному сходи з «шапочками» прийнято видаляти. Але як же бути, коли сієш на розсаду який-небудь цікавий сорт, насіння якого і так мало? Доведеться потрудитися! Я кілька разів (іноді до 5-7 разів) через кожні 10-20 хвилин змочувала «шапочки» пензликом з теплою водою. А потім акуратно підколювала голочкою «шапочку» і вона дуже легко знімалася.

Баклажани — рослини короткого дня. Штучного освітлення в 10-12 годин їм цілком достатньо. Підсвітку починають робити, коли розсаді виповнюється 3 тижні, при такому вирощуванні фаза бутонізації наступить на 20-25 днів раніше, а це означає, що врожай буде раннім.

Розсаду можна висаджувати у віці 60-65 днів. Звичайно, після того, як мине загроза заморозків і ґрунт добре прогріється.

Відео: Особливості вирощування баклажанів, розсади, хвороби і шкідники

На цьому все, наша стаття «Розсада баклажанів — вирощування в домашніх умовах» підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Бажаємо Вам великих врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Вирощування розсади баклажанів у відкритому ґрунті з насіння в домашніх умовах