Як посадити розсаду полуниці — який спосіб вирощування ягід найкращий?

Як правильно виростити розсаду полуниці з насіння


Розсада полуниці з насіння і розеток – вирощування в домашніх умовах

 

Як посадити розсаду полуниці - який спосіб вирощування ягід найкращий?

 

Розсада полуниці знайдеться в кожному спеціалізованому магазині — бо дачники і садівники дуже люблять цю ягідну культуру. Посадка полуниці взимку, заготівля насіння на розсаду, зберігання розсади суниці — про це і не тільки ми розкажемо в нашій статті.

Розсада полуниці — як отримати паростки з насіння?

Для вирощування на ділянці певного сорту полуниці ви можете скористатися насінням для розсади. У цього способу є ряд певних переваг:

  • зберігати насіння можна досить довго;
  • віруси їм не страшні;
  • заготовити насіння можна самостійно або купити готове;
  • за допомогою насіння можна зберегти і розмножити полуницю будь-яких сортів;
  • можна легко підібрати сорт;
  • можна вирощувати розсаду в домашніх умовах.

Розсада полуниці - як отримати паростки з насіння

Якщо на вашій ділянці вже є полуниця, то для вибору матеріалу слід звернути увагу на добре розвинені кущі. Вони повинні в останні роки давати хороший врожай. Обирайте стиглі, непошкоджені ягоди правильної форми — насіння на зберігання і посів можна брати тільки з середньої частини, вони більші, з розвиненим зародком. Такий посадковий матеріал швидко дасть хорошу розсаду, посадка в ґрунт дозволить отримати міцні кущики і надалі ви будете мати відмінний урожай.

Радимо прочитати: Коли садити полуницю? Березень — найкращий час для посіву насіння на розсаду

Для отримання насіння необхідно зробити просту операцію — зрізати верхній шар м’якоті, в якому містяться насіння. Розкладаємо його на папері і даємо підсохнути. Далі отриману масу перетираємо в долонях і отримуємо насіння. Це і є ваш готовий посадковий матеріал. Для зберігання його потрібно перемістити в скляну тару. До висівання насінню потрібно пройти спеціальну процедуру взимку — за 3 місяці до посадки його поміщають в місце, де температура знижена до 3 градусів тепла по Цельсію. Щоб насіння не висохло, потрібно трохи підливати воду і кожні два тижні перемішувати. Перед посівом посадковий матеріал слід трохи підсушити.

 

 

Як зберегти розсаду — зберігання полуниці взимку без шкідливих наслідків

Тепер перейдемо до процесу висівання. Приступати до нього потрібно в січні-лютому. Необхідно насипати на дно дерев’яного ящика трохи дрібного гравію або керамзиту, шаром в 2 см. Поверх цього дренажу засипають шар родючого ґрунту (10-15 см) і трохи його ущільнюють. Після цього робимо кілька борозенок глибиною менше одного сантиметра і поливаємо водою. Висіваємо в борозенки насіння і прикриваємо шаром грунту в 1 см.

Як зберегти розсаду - зберігання полуниці взимку без шкідливих наслідків

Розсада полуниці дуже чутлива до вологи, любить хороше освітлення і тепло. Для отримання хороших результатів важливо, щоб ґрунт в ящику завжди був трохи вологим, тому, якщо земля пересохне, то розсада може загинути. При правильному підході ви можете отримати перші сходи вже через 3 тижні після посіву. З цього моменту обов’язково підтримувати правильне освітлення для ваших рослин. Також необхідно буде постійно дотримуватися і температури в 23-25 градусів тепла.

Розсада полуниці - який спосіб вирощування ягід найкращий

Після того, як у вашої розсади з’являться перші листочки, необхідно провести пікірування в горщики або ж у велику ємність, де між сіянцями можна буде забезпечити відстань мінімум 3 см. Але врахуйте, що посадка в ґрунт на цьому етапі заборонена. Тільки лише коли на ваших рослинах з’явиться мінімум 5 листочків, їх можна буде пересадити на постійне місце зростання. Приблизний час для такої процедури — кінець травня.

Як правильно посадити полуницю на грядці

Використовуючи насіння, можна виростити будь-який негібридних сорт. Візьміть до уваги, що полуниця, вирощена таким способом з насіння, висаджується в ґрунт не дуже глибоко. Посадка полуниці відбувається таким чином, щоб верхівкова брунька була присипана. Не варто забувати про це – якщо знехтуєте цим правилом, то ризикуєте втратити рослини. Втім, є і ще одна небезпека — якщо ваша полуниця була посаджена неглибоко, то від постійного поливу можуть на поверхню вийти корінці. Не допускайте цього, інакше розсаді загрожує загибель.

Як правильно посадити полуницю на грядці

Якщо ви вирішили обрати метод використання розеток для висадки, то ще в середині літа ви повинні відібрати у маточних рослин найсильніші і добре розвинені розетки. Висаджені на садових грядках, вони повинні бути на відстані приблизно 15 сантиметрів один від одного. Між рядами слід витримати 20-25 сантиметрів.

Розсада полуниці - як її виростити

Розсаду поливають і підгодовують, ґрунт розпушують, вусики видаляють, як прибирають і недорозвинене листя у рослин. До серпня залишають максимум 4 листочки. Навесні слід позбутися не тільки від засохлого листя, але і від нових пагонів, щоб вони не послабили кореневу систему.

Врахуйте, що найперша розетка у материнського куща при вегетаційному розмноженні полуниці — найсильніша, повноцінна.

Відео: Розсада полуниці — як її виростити в домашніх умовах

Майте також на увазі, що полуничну розсаду бажано брати від тих молодих кущів, яким тільки рік або два. Тоді і урожай буде високим. Якщо полуничним кущам понад три роки, то від такої розсади слід відмовитися, так як врожайність буде низькою, а ягоди — дрібними. При виборі розсади звертайте увагу на ту, де є три добре розвинених листки на невеликому пагоні. Верхівкова брунька при цьому не повинна бути пошкоджена. Зверніть увагу і на корінь — він повинен бути цілим і неушкодженим.

На цьому наша стаття «Розсада полуниці з насіння і розеток – вирощування в домашніх умовах» підійшла до кінця, бажаємо Вам успіху у вирощуванні. Рекомендуємо переглянути незмінну рубрику нашого сайту город — корисні поради  де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Нехай щастить і до нових зустрічей!

 

Як посадити розсаду полуниці - який спосіб вирощування ягід найкращий?