Розсада помідорів — проблеми вирощування та догляду за розсадою томатів

Основні проблеми вирощування розсади томатів


Розсада помідорів - фото.

 

Розсада помідорів - проблеми вирощування та догляду за розсадою томатів

 

Вважається, що розсада помідорів з усіх овочевих культур доставляє найменше проблем при її вирощуванні. Але бувають все-таки неприємні винятки. Іноді стебло починає витягуватися, а на листках з’являються незрозумілого походження плями або кінчики підсихають. Цих проблем можна з легкістю уникнути, а якщо не встигли, то можна вирішити їх.

Що робити якщо розсада помідорів витягнулася

Основна причина такої проблеми — це недостатнє освітлення рослин. Найчастіше розсада  помідорів вирощується на невеликих підвіконнях, в ящиках маленького розміру. Хочеться виростити розсаду по максимуму, тому в одній ємності зростає велика кількість рослин, які заважають один одному. Томатна розсада повинна рости вільно, щоб у кожного саджанця був вільний доступ до світла. При необхідності потрібно використовувати додаткове підсвічування в темний час доби.

розсада помідорів витягнулася

Іншою причиною може бути неправильний температурний режим. При підвищеній температурі повітря, стебло у рослин потоншується, а листя втрачають силу. Середня денна температура в приміщенні повинна бути в межах 25-28 градусів, а при підвищеній хмарності — не більше 20 градусів. «Тропічний клімат» в приміщенні тільки зашкодить розсаді томатів.

Читайте також: Чому у помідор жовтіють листя?

Дуже важливо дотримуватися правила поливу розсади. Поливати рослину потрібно тільки після повного висихання ґрунту. Зайва волога в ґрунті теж може стати причиною витягування розсади. З підгодівлею також потрібно бути обережними. Вони вносяться в ґрунт тільки коли є на це вагомі причини — сповільнився ріст рослини, змінився колір листя. Зайві добрива приведуть до негативного результату.

Розсада помідор жовтіє і сохне

Тут варто знову нагадати про правильне освітлення і помірного поливу. Знайдіть для розсади томату добре освітлювальне місце в кімнаті, а іноді виносьте її на засклений балкон або лоджію. З поливами теж не переборщіть — томати не люблять постійну вологість. Ґрунт повинен висихати повністю. Тільки після цього розсада помідорів може бути полита.

Проблемні рослини можна спробувати врятувати, застосувавши пересадку в нову ємність і інший ґрунт. При пересадці потрібно ретельно промити коріння і упевнитися, що вони в здоровому стані. Уражені корені говорять про те, що рослина вже точно загине, і немає сенсу її пересаджувати.

Розсада помідор жовтіє і сохне

 

 

Томатну розсаду з білими корінцями потрібно помістити в злегка вологий ґрунт. Відразу ж проводять профілактичний полив слабким марганцевих розчином (не більше двадцяти мілілітрів для кожної рослини) і ставлять ємності з розсадою в добре освітлене сонячне місце.

Якщо при пересадці трохи пошкодилися корінці, то саджанці можуть зів’янути при яскравому світлі. У цьому випадку рослину краще деякий час потримати в півтіні, поки вона не зміцніє. Надалі варто дотримуватися всіх звичайних для томатів, правил догляду — достатня кількість світла і помірний полив.

Читайте також: Чим підгодовувати розсаду помідорів в домашніх умовах

При своєчасному правильному поливі і хорошому освітленні проблеми з листям на розсаді можуть бути тільки через брак якихось поживних речовин. Заповнити їх недолік зможуть різні підгодівлі. Головне — правильно визначити цей елемент, якого бракує.

У розсади томатів засихають кінчики листя

Ця поширена, для багатьох рослин, проблема може мати безліч різних причин.

Однією з найбільш частих причин є надто сухе повітря в приміщенні. Якщо це дійсно так, то сухі кінчики листя будуть не тільки у томатній розсаді, а відразу на всіх рослинах. Підняти рівень вологості повітря можна за допомогою будь-яких ємностей з водою, які ставлять поруч з рослинами.

Іншою причиною може бути «пересолений» ґрунт. Його видно за характерними плям білого або жовтого кольору на поверхневому шарі ґрунту. Такий ґрунт не тільки не дає розсаді необхідне харчування, але ще і забирає деякі поживні речовини. Через це страждає вся рослина, але в першу чергу листя.

Такий стан ґрунту буває через зайві підгодівлі і використання жорсткої води при поливах. Врятувати розсаду можна. Для цього необхідно позбутися від верхнього шару ґрунту і замінити його на новий. У найближчі п’ятнадцять днів не варто застосовувати ніякі добрива. Для поливу бажано використовувати тільки очищену або талу воду.

У розсади томатів засихають кінчики листя

І ще однією, можливою, причиною такої проблеми може бути недостача калію. Зазвичай він зустрічається на кислих ґрунтах. Заповнити дефіцит цього поживного елемента можна за допомогою декількох підгодівлі. В якості добрива підійде настій на основі деревної золи або на банановій шкірці.

Зольний настій готується з окропу (один літр) і деревної золи (приблизно одна жменя). Золу заливають окропом і настоюють поки не охолоне до кімнатної температури. Для поливу беруть п’ять літрів води і додають в неї один літр настою.

Інший настій готується з трьох літрів води і двох столових ложок бананового порошку (висушену шкірку бананів подрібнюють в порошок). Після настоювання протягом доби підгодівля готова до застосування.

Читайте також: Підживлення розсади томатів і перцю народними засобами

Плями на розсаді помідор — причини та поради з боротьби

Дуже часто так виглядають на рослинах опіки від сонячних променів. Ніжній розсаді томатів протипоказані прямі промені сонця. При довгому знаходженні під променями сонця, на листі можуть з’явитися прозорі або білі цятки. Врятувати рослину можна, створивши їй тіньові умови або за допомогою обприскування спеціальними препаратами (наприклад, Епін).

Плями на розсаді помідор

Плями білого кольору на листках томатної розсади можуть свідчити про наявність грибкового захворювання (наприклад, септоріозу). Від уражених рослин бажано швидше позбутися, щоб не заразилися й інші.

Читайте також: Помідори: чому скручується листя, як з цим боротися

В якості профілактики від грибкових хвороб, землю для розсади потрібно попередньо витримувати при мінусових температурах або ретельно прогрівати.

Чорна ніжка у розсади томатів

Профілактикою від цієї хвороби повинна бути підготовка ґрунту для розсади помідорів. У його складі повинна обов’язково бути присутня деревна зола. Надалі необхідно суворо дотримуватися правил догляду за розсадою. Сприятливими умовами для появи цього грибкового захворювання може бути надлишок вологи в ґрунті і дуже висока температура в приміщенні.

Чорна ніжка у розсади томатів

При появі ознак чорної ніжки на рослинах врятувати їх досить важко, а іноді вже неможливо. Можна спробувати пересадити вцілілі рослини в інший ґрунт у нову ємність. У ґрунт треба додати деревну золу і пісок (попередньо прожарений). Всі рослини обов’язково треба обприскати фундазолом і не поливати, поки ґрунт повністю не просохне.

Відео: розсада помідорів витягнулася — що робити

На цьому наша стаття підійшла до кінця, бажаємо вам успіху у вирощуванні Ваших овочів. Рекомендуємо переглянути рубрику нашого сайту город де Ви зможете прочитати багато цікавих статей про вирощування і догляд за Вашим городом. Гарних вам врожаїв, дорогі наші читачі!

 

Розсада помідорів - проблеми вирощування та догляду за розсадою томатів